Nejnovější článek na našem portálu

Oficiálně: představujeme Xbox One

[článek - anthraxCZ] Xbox 360

Konzolista.cz píše: Microsoft dnes představil svoji novou herní konzoli Xbox One, která bude dostupná letos na podzim po celém světě, tedy i u nás v Evropě. Podrobnosti o ceně, případně verzích, v jakých se bude prodávat, se dozvíme později, pravděpodobně až se bude blížit termín vydání...

Spekuluje se o podpoře obřího rozlišení pro Playstation 4

Playstation 3 [anthraxCZ 23.08.12 10:35] Komentáře [0]

Xbox 360V poslední době se dovídáme informace především o Nintendo Wii U a také spekulace o Xbox 720, tak trochu se ale zapomíná na konkurenční platformu od Sony, tedy potenciální Playstation 4. Pojďme si tedy konečně dát spekulativní informaci i o nástupci trojky. Dle zprávy BGR, která se odvolává na důvěryhodný zdroj, bude totiž Playstation 4 podporovat rozlišení 4K, což je v přepočtu na pixely 4096 x 3072. Více o tomto rozlišení a také názornou ukázku naleznete třeba na Wikipedii.

Podle zdroje je to další logický krok Sony, protože společnost začala nedávno prodávat Blu-ray přehrávače zobrazující obraz právě ve 4K rozlišení. V plánu má také LED televize, které budou toto rozlišení rovněž podporovat. Technika se tedy zdokonaluje a snad zasáhne i Playstation 4. Jen dodávám, že jde o spekulaci a nikoliv potvrzené informace. Jak se ale hezky česky říká, na každým šprochu, pravdy trochu. Na oficiální informace si ale ještě budeme muset počkat.

Hry od EA pro Wii U budou unikátní, nikoliv jen porty

Nintendo Wii [anthraxCZ 22.08.12 23:28] Komentáře [0]

Xbox 360Jak jistě víte, Electronic Arts je jednou z mnoha velkých společností, které budou podporovat novou konzoli Nintendo Wii U. Zástupci společnosti se dnes nechali slyšet, že hry právě pro Wii U rozhodně nebudou porty z Xbox 360 či Playstation 3, ba naopak, půjde o hry vyvíjené speciálně pro Wii U, využívající jeho potenciál. "Řekl bych, že EA už klasické porty her nedělá. Snažíme se přizpůsobit vývoj každé platformě. Playstation 3 a Xbox 360 jsou podobné systémy, a proto využíváme cross-vývoje, ale pokaždé se snažíme to unikátní z každého systému využít," říká Patrick Soderlund z EA.

A dodává: "Wii U má mnoho jedinečných možností, které rozhodně hodláme využít. Nevyužít potenciál každé platformy by nemělo smysl," uzavírá svou řeč šéf EA Patrick Soderlund. Ještě si shrňme, co všechno EA v nejbližší době pro Wii U chystá: jednak Mass Effect 3, druhak sportovní Madden NFL 13. Vývoj Battlefield 3 byl pro Wii U zrušen, ale Nintendo spolupracuje s EA na Battlefield 4, který by konzoli měl poctít, a také na zprovoznění online obchodu Origin na online službách Wii U. No, máme se na co těšit - podpora nové konzole Nintendo Wii U je skvělá!

Nový trailer na Rabbids Land pro Wii U

Nintendo Wii [anthraxCZ 22.08.12 23:21] Komentáře [0]

Xbox 360Pakliže patříte mezi milovníky zábavných miniher a ještě k tomu mezi fanoušky šílených králíků od Ubisoftu, pak je titul Rabbids Land pro Wii U přesně pro vás. Rabbids Land totiž nabídne novou zábavu v podání šílených králíků od Ubisoftu - těšit se můžete na rozličnou řadu miniher, které jsou stavěny přesně pro ovladač Wii U.

Ostatně, to všechno vám také ukáže zbrusu nový trailer právě na Rabbids Land uvnitř této novinky. Hra dorazí kolem Vánoc letoška.

Další screenshoty z GTA V odhalují nové možnosti

Xbox 360Playstation 3Nintendo Wii [anthraxCZ 22.08.12 15:16] Komentáře [0]

Xbox 360Rockstar Games sice uveřejnění dalších screenshotů z Grand Theft Auto V sliboval až na konec tohoto týdne, obrázky však zveřejnil již dnes. Jedná se o trojici dalších zbrusu nových screenshotů, které pochází přímo ze hry samotné a které poukazují na důležitá fakta: svět bude rozsáhlejší, těšit se můžeme na offroad motorky, létání a pravděpodobně i seskoky z padáku a hlavně tenisové kurty, což vypadá jako uplná novinka.

Screenshoty naleznete uvnitř této novinky po jejím rozkliknutí.

Nové video a informace o Fifa 13

Xbox 360Playstation 3Nintendo Wii [anthraxCZ 22.08.12 10:39] Komentáře [0]

Xbox 360Velmi zajímavé video, týkající se nejnovějšího ročníku fotbalové simulace od EA Fifa 13, dorazilo již včera z Games Comu. O co jde? Videointerview s šéfem vývojářského týmu Davidem Rutterem, který okomentoval a především také živě demonstroval zbrusu nové herní prvky Fifa 13. A jelikož bylo vše zachyceno na video redaktory portálu vg247´, máme teď možnost s vývojáři nahlédnout pod pokličku Fify.

Mimo to také Rutter potvrdil evropské datum vydání Fifa 13, které zní 28. září letošního roku. Toto datum platí pro Pc, Xbox 360 a Playstation 3 verze hry. Ale jelikož by Fifa 13 měla být jedním z prvních EA sportů, který dorazí také na Nintendo Wii U, tato verze by měla dorazit někdy na sklonku roku. Video naleznete uvnitř této novinky.

Víme, kdy bude známa cena a datum Wii U

Nintendo Wii [anthraxCZ 21.08.12 21:06] Komentáře [0]

Xbox 360Nintendo 13. září letošního roku uskuteční tiskovku ke konzoli Nintendo Wii U v New Yorku, která bude hostována prezidentem společnosti Nintendo pro Ameriku, Reggie Fils-Aimem. Nintendo na tuto akci slibuje, že to bude ten den, který nás mnohem více seznámí s tím, jak Nintendo Wii U změní svět a budoucnost hraní a zábavy. Ačkoliv si pod tímto pojmem můžeme představit takřka cokoliv, na mysl přichází především to, že Nintendo by v tento den konečně mohlo oficiálně potvrdit datum vydání a také ceny konzole. Proč?

V podobném časovém období totiž Nintendo i před lety uskutečnilo události, které přinesly klíčové informace o launchi a cenách jednak Nintendo Wii a později také Nintendo 3DS. My už se nemůžeme dočkat 13. září, stoprocentně to totiž bude den, který do světa Nintendo hráčů přinese světlo ohledně informací, dostupnosti a také cenách Wii U.

V Assassins Creed IV budou nové postavy

Xbox 360Playstation 3Nintendo Wii [anthraxCZ 21.08.12 11:22] Komentáře [0]

Xbox 360Ačkoliv je momentálně aktuální Assassins Creed III, opusťme jej a dejme si na chvíli pár spekulativních informací o následovníkovi, tedy Assassins Creed IV. Ubisoft se netají tím, že hodlá značku i v dalších letech podporovat, a i proto bylo interview s návrhářem hry Alexem Hutchinsonem a redaktorem Nederob.nl tak otevřené. Podle něj bude Ubisoft vyvíjet nové Assassins Creed hry do té doby, dokud o ně bude mezi hráči zájem, tedy dost možná donekonečna. Dále se rozhovořil o příběhu trojky, zde může být spoiler, takže kdyžtak dál nečtěte, kde se některé příběhové linky uzavřou, například ta Desmonda Milese.

Druhým dechem ale dodává, že Assassins Creed III obsahuje parádní překvapující momenty, které by hráči nejspíš nečekali. Několik prvních hodin je podle něj doslova nabitých zvraty. Na konec interview se Ditchinson nechal slyšet, že v Assassins Creed IV se konečně podíváme na příběhové pozadí úplně jiných a nových postav. Celý rozhovor naleznete uvnitř novinky.

Gamestop má v nabídce příslušenství k Wii U na listopad

Nintendo Wii [anthraxCZ 21.08.12 09:37] Komentáře [0]

Xbox 360Ačkoliv stále nemáme jasno o tom, kdy nová konzole Nintendo Wii U dorazí na americký trh a zvláště pak ten evropský, Gamestop počínaje včerejším dnem začíná v nabídce svých produktů nabízet různé doplňky právě k Nintendo Wii U. Na tom by nebylo nic až tak zvláštního, pokud by datum dostupnosti doplňků nebyl stanoven na 6. listopad letošního roku.

To může znamenat dvojí - buď budou doplňky ke konzoli dostupné ještě před samotným datem uvedení konzole nebo je právě toto datum datum uvedení Wii U pravděpodobně na americký trh. Na oficiální info si samozřejmě budeme muset ještě počkat.

Možná vás v průběhu čtení novinky také napadlo, jaké doplňky se to vlastně Gamestopu objevily; tady je odpoveď. Jednak jde o nabíječku pro ovladač Wii U Energizer Charging System, druhak Wii U Write & Protect příslušenství umožňující kreslení a tím posledním je cosi nazvané Wii U Nerf Armor Starter Kit, tam si bohužel nejsem jistý o co jde.

Tři screeny z Grand Theft Auto V, další koncem týdne

Xbox 360Playstation 3Nintendo Wii [anthraxCZ 20.08.12 19:37] Komentáře [0]

Xbox 360Jen málo her dokáže vyvolat takový rozruch prostřednictvím třech nových screenshotů tak jako se to daří Grand Theft Auto V. Již páté pokračování této kultovní a jedné z nejúspěšnějších a nejoblíbenějších sérií se totiž konečně prezentuje novými screenshoty - Rockstar Games dávkují média a všeobecně informace o hře opravdu velice skromně. Vypadá to ale, že informační embargo dost možná již brzy poleví. Ilustrační obrázek.

Rockstar Games totiž dnes na svých oficiálních stránkách zveřejnili tři zbrusu nové ingame screenshoty z Grand Theft Auto V a to s velice důležitou dodatečnou informací - a to sice, že další screenshoty můžeme očekávat již na konci tohoto týdne! Těšíme se neskutečně moc a doufáme i v nové doplňující informace. Zatím si zkraťte čekání třemi screenshoty uvnitř této novinky, které ukazují možnosti transportu ve hře - čili bicykl, auto nebo stíhačka.

Na Nintendo Wii U míří indie střílečka Star Beast

Nintendo Wii [anthraxCZ 20.08.12 14:19] Komentáře [0]

Xbox 360Vydavatelská společnost Pixel Entertainment dnes oznámila, že pro Nintendo Wii U chystá připravovanou indie akční střílečku Star Beast. Hra je v 2.5D, odehrává se ve vesmíru a podle informací z Facebook stránky půjde o: akční hru, která nás zavede za hranice země, do vesmíru a na nepřátelskou mimozemskou planetu. Příběh se točí o objevu nové planety a mimozemské formě života, kde se hráči ujmou vesmírné lodi jako součást kolonie nové planety.

Nejspíše půjde o menší titul, protože Star Beast se chystá také pro mobilní telefony a Nintendo 3DS a můžeme tedy počítat s tím, že hra se objeví na eShopu Nintendo online služeb. Uvnitř novinky naleznete vůbec první artworky, Star Beast by mělo dorazit v průběhu příštího roku.

Call of Duty Black Ops II pravděpodobně i na Wii U

Xbox 360Playstation 3Nintendo Wii [anthraxCZ 19.08.12 15:37] Komentáře [0]

Xbox 360Ačkoliv v naší databázi her naleznete Call of Duty Black Ops II listované i pro Nintendo Wii U, oficiálně se Activision zatím nevyjádřil tak, že by hru potvrdil. Na druhou stranu, ani opak zatím nebyl potvrzen - jednoduše řečeno, Black Ops II vyjde stoprocentně na všechny klasické platformy, tedy Pc, Xbox 360 a Playstation 3, a s Nintendo Wii U verzí se ještě stoprocentně a rozhodně neví.

My ji uvádíme především proto, že si myslíme, že Nintendo se s Activisionem domluví a akční trhák na novou konzoli dostanou. To také potvrzuje nová informace, která pochází od jednoho z testerů hry. Ten si na svém profilu uvedl testování Playstation 3 verze a také Call of Duty Black Ops II pro Nintendo Wii U.

Pokud můžeme tuto informaci brát jako závaznou a stoprocentně spolehlivou, pak se první majitelé konzole Nintendo Wii U můžou těšit také na nové first person akční dobrodružství v podání Treyarchu. Více a hlavně oficiální a spolehlivé informace budeme mít k dispozici snad brzy.

Avengers: Battle for Earth v novém ingame traileru

Xbox 360Nintendo Wii [anthraxCZ 19.08.12 15:24] Komentáře [0]

Xbox 360Jednou z prvních her, která dorazí na novou konzoli Nintendo Wii U bude také Marvelovka Avengers: Battle for Earth, která nejen že dorazí jako launch titul Wii U, ale také jako Kinect exkluzivní záležitost pro Xbox 360. Z Games Comu 2012 se nám tvůrci z Ubisoftu připomínají zbrusu novým ingame trailerem.

Ten nám sděluje především to, že se můžeme těšit na celé dvě desítky bojovníků. Video můžete zhlédnout uvnitř této novinky.

Gibeau z EA potvrdil existenci Xbox 720 a Ps 4

Xbox 360Playstation 3 [anthraxCZ 18.08.12 22:36] Komentáře [0]

Xbox 360Pakliže patříte mezi ty, kteří stále pochybují o existenci dev kitů nové generace konzolí od Sony a Microsoftu, máme pro vás další důkaz přesného opaku. Frank Gibeau, prezident gigantu jménem Electronic Arts se totiž rozpovídal o tom, co viděl. "Obě konzole jsem viděl," prohlašuje Gibeau docela jasně a zřetelně. K tomu se sluší dodat, že Electronic Arts se zavázalo ještě v letošním roce vynaložit na vývoj her pro novou generaci konzolí 80,000,000$.

O fyzické existenci vývojářských kitů konzolí Xbox 720 a Playstation 4 tak už nemusíme pochybovat, samotný Gibeau jejich existenci potvrdil. Vzhledem k tomu, že tlak na Microsoft a Sony neustále roste, protože nároky uživatelů a hráčů stále rostou zatímco technika zaostává, lze očekávat odhalení nových konzolí v příštím roce a jejich příchod v roce následujícím.

Vývoj Ryse od Cryteku probíhá velmi dobře

Xbox 360 [anthraxCZ 18.08.12 17:32] Komentáře [0]

Xbox 360Již v roce 2010 Crytek ve spolupráci se společností Microsoft ohlásil zajímavě vyhlížející first person titul z prostředí římského impéria s názvem Ryse. Původně hra nesla kódové označení Kingdom, které se posléze změnilo v Ryse. Hra má intuitivně a inovativně kombinovat prvky klasického ovladače a ovládání pohybovým snímačem Kinect. To je ale bohužel všechno, co o hře samotné víme.

A právě proto britský eurogamer.net pátral po odpovědích na některé zvídavé otázky a dočkal se veskrze velmi pozitivních zpráv. Vývoj Ryse totiž navzdory tomu, že byl přesunut z budapešťského do německého studia Cryteku, probíhá bez problému. Slova Cryteku: "Ryse se posouvá kupředu velmi dobře, teď ale o hře víc mluvit nemůžeme."

Snad Crytek nemlží a přinese neskutečnou hru, na kterou budeme dlouho vzpomínat. Zatím není ani jasné, zda Ryse vyjde pro současný Xbox 360 anebo Xbox příští, což se jeví jako pravděpodobnější. My bychom rádi už něco věděli a také viděli.

Obálka Batman Arkham City pro Wii U odhalena

Nintendo Wii [anthraxCZ 18.08.12 17:21] Komentáře [0]

Xbox 360Ne často se stává, abych na Gamezinu psal o odhalené obálce nějaké konkrétní hry, v případě Batman Arkham City Armored Edition ale udělám moc rád výjimku. Proč? Protože cover hry ve speciální edici, která zahrne veškeré DLC obsahy a další bonusy, pro konzoli Nintendo Wii U vypadá naprosto fantasticky. Například ve srovnání s obálkou GOTY edice, která byla opravdu příšerná, je Wii U obal Batman Arkham City bezchybný.

Ostatně, posoudit to můžete sami uvnitř této novinky, kde naleznete obrázek.

Spekulace: Painkiller Hell & Damnation míří na Wii U?

Nintendo Wii [anthraxCZ 18.08.12 17:04] Komentáře [0]

Xbox 360Teprve před pár týdny bylo oficiálně ohlášeno pokračování populární first person akční oddechovky Painkiller Hell and Damnation pro Pc. Jak se ale zdá, vývojářské studio Farm 51 hru nechystá pouze pro majitele stolních Pc, ale také pro budoucí majitele konzole Nintendo Wii U. To všechny vyplývá z dokumentu, který byl zveřejněn s cílem získat investora pro současný titul pro Pc.

Takže se nejedná o oficiální potvrzení nového Painkiller s podtitulem Hell and Damnation pro Wii U, ale vzhledem k tomu, že The Farm 51 získali licenci na vývoj pro Wii U, můžeme nějaký titul pro novou konzoli Nintenda od nich očekávat. A dost možná půjde právě o Painkillera. Na oficiální prohlášení si budeme muset počkat.

GamesCom 2012: Další gameplay videa ze ZombiU

Nintendo Wii [anthraxCZ 18.08.12 16:22] Komentáře [0]

Xbox 360ZombiU od Ubisoftu patří mezi nejočekávanější a také nejlépe vypadající tituly pro Nintendo Wii U. Není tak divu, že hra je pod neustálým dohledem napjatých hráčů a také novinářů, a i proto jsme se při příležitosti nedávno dočkali nového traileru, a teď tu máme šest minivideí z hraní hry. Redaktoři herního portálu Ign se zaměřili na jednotlivé prvky hry, které využívají možnosti gamepadu Wii U.

Všechno vypadá naprosto skvěle, redaktoři Ign navíc v psaných dojmech dodávají, že koncept jako takový funguje skvěle a Nintendo Wii U má tak našlápnuto správnou nohou. Všechna nová gameplay videa ze ZombiU naleznete uvnitř této novinky.

GamesCom 2012: Video z hraní Sports Connection

Nintendo Wii [anthraxCZ 18.08.12 15:50] Komentáře [0]

Xbox 360Vedle Game Party Champions se zábavných miniher a sportů na novou konzoli Nintendo Wii U dočkáme také ve Sports Connection. Tvůrci s titulem nechyběli na letošním ročníku Games Comu v Německu, a i proto tu máme přímo z hraní videozáběry. Video naleznete uvnitř této novinky; jedná se o videointerview, kde chvíli uslyšíme mluvčí společnosti vyvíjející titul, jak jej představuje, a v ty zajímavější momenty to, jak se Sports Connection přímo hrají.

A uznat, že hra obsahuje pár zajímavých nápadů, především co se týká využití možností Wii U gamepadu - za všechny jmenujme například chytání míče po baseballovém odpalu. Ostatně, posuďte sami na videu. Sports Connection by mělo být dostupné při uvedení konzole na trh.

GamesCom 2012: Fifa 13 v novém traileru

Xbox 360Playstation 3Nintendo Wii [anthraxCZ 18.08.12 15:27] Komentáře [0]

Xbox 360Německá největší herní výstava Games Com je tradičně místem, kde se střetnou konkurenti v oblasti fotbalových virtuálních simulací. A letos tomu nebylo jinak - tradičně se představil Pro Evolution Soccer od Konami a také Fifa 13, která má být prvním fotbalem, který budou mít možnost si zahrát majitelé konzole Nintendo Wii U. Na letošním ročníku se EA představili především dvouminutovým trailerem, který představuje veškeré novinky Fifa 13.

K tomu také dorazila informace, že hratelné demo Fifa 13 se na Pc, Xbox 360 a Playstation 3 objeví již 11. září, plná verze pak dorazí o měsíc později. Nový trailer naleznete uvnitř této novinky.

GamesCom 2012: Assassins Creed III trailer

Xbox 360Playstation 3Nintendo Wii [anthraxCZ 14.08.12 19:33] Komentáře [0]

Xbox 360Na Games Comu 2012 samozřejmě nesmí chybět ani třetí pokračování jedné z nejoblíbenějších a nejpopulárnějších herních third person akčních sérií Assassins Creed. Třetí díl dorazí již koncem letošního roku, takže informací máme více než dost, takže pojďme hned k věci - Naval trailer ukazuje záběry přímo ze hraní Assassins Creed III a konkrétně ukazuje bitevní prostor na moři a na lodích.

Trailer naleznete uvnitř této novinky.

Uživatelská sekce

Přezdívka:
Heslo:

Jsme na Facebooku!

Shoutbox

Přezdívka:
5 + 5 =
Lenka 03.11.14 v 12:59

Prosím, neví někdo, jestli existuje na x box 360 něco na způsob roller tycoonu? Pokud ano, jak se to jmenuje? Nemohu nic najít :( Děkuji za odpověď :)

miky 05.08.14 v 15:43

Kokos: ty jsi dobrý dementi. Jdi hrát knacka a drž pysk.

Kokos 30.07.13 v 04:47

shitbox je největší sračka na světě

anthraxCZ 15.01.13 v 10:05

Výsledek poslední ankety: Budete kupovat Wii U? Ano (1), Ne (10), Mám předobjednáno (4), Ještě nevím (1) - pro konzoli Wii U tak ne příliš pozitivní výhledy :) Hlasujte v nové anketě!

"> 13.11.12 v 12:37

">

anthraxCZ 04.11.12 v 12:51

Máme tady novou anketku - hlasujte! Předchozí dopadla dobře pro mě: většina hlasu byla pro to, že změna Gamezinu prospěla. Děkuji!

anthraxCZ 02.11.12 v 09:00

taky si myslím, že to tak bude - e3 2013 přinese jejich představení a o vánocích už budeme moct hrát :) aspon v to doufám :)

Cottager 01.11.12 v 16:13

Představení PS4 možná ta E3ka, ale ven půjde tak za rok před vánocema..

Wii U 31.10.12 v 17:04

Ahoj, jsem si puvodne myslel ze tvuj web je obdoba zingu ci eurogameru, proste multiweb a ted koukam ze v posledni dobe je to spise takovy Wii U web:) Mas to tu jinak moc pekne i vzhled vypada jako profi weby, skoda te navstevnosti. Kdyz se podivam dole na strankovani tak historii mas dost slusnou az k r.2010 ze?

anthraxCZ 24.10.12 v 18:23

ahoj, no hezký, ale je to spíš takovej blogísek :)

Poslední komentáře

02.01.14 v 18:23 od mik Komentář

21.04.13 v 15:51 od Mario Komentář

12.04.13 v 22:00 od ondřej Komentář

15.03.13 v 11:29 od Michal Komentář

04.02.13 v 14:14 od anthraxCZ Komentář

02.02.13 v 16:33 od Honza Komentář

18.01.13 v 15:53 od anthraxCZ Komentář

18.01.13 v 13:44 od Honza Komentář

07.01.13 v 17:37 od OGLoc Komentář

07.01.13 v 10:40 od anthraxCZ Komentář

06.01.13 v 22:32 od OGLoc Komentář

26.12.12 v 12:56 od CruzeRock Komentář

23.12.12 v 15:26 od anthraxCZ Komentář

22.12.12 v 02:11 od Martin Komentář

20.12.12 v 09:05 od anthraxCZ Komentář

Anketa

BlueBoard.cz

Reklama

reklama

Spolupracujeme

ikonka ikonka

ikonka counterstrikego.cz

ikonka

„Kdo má tak málo fantazie, že své lži musí opírat o důkazy, měl by raději rovnou mluvit pravdu.“ Oscar Wilde