Nejnovější článek na našem portálu

Oficiálně: představujeme Xbox One

[článek - anthraxCZ] Xbox 360

Konzolista.cz píše: Microsoft dnes představil svoji novou herní konzoli Xbox One, která bude dostupná letos na podzim po celém světě, tedy i u nás v Evropě. Podrobnosti o ceně, případně verzích, v jakých se bude prodávat, se dozvíme později, pravděpodobně až se bude blížit termín vydání...

Půlnoční prodej Wii U v UK zachycen na videu

Nintendo Wii [anthraxCZ 02.12.12 13:59] Komentáře [0]

Xbox 360Nová konzole Nintenda Wii U se v Evropě začala prodávat 30. listopadu. Ve vybraných zemích - hlavně tam, kde byla konzole žádaná nejvíce - se konal speciální půlnoční prodej konzole. A jeden takový byl i v Anglii, kde se o půlnoci ze čtvrtka na pátek začala konzole Nintendo Wii U prodávat a první nadšenci si konzoli odnášeli.

Pojďme ale k jádru této novinky. Tyto samotné informace by totiž nebyly tak zajímavé, pokud byste se na ně nemohli prostřednictvím videa podívat sami. Na videu uvidíte Maria, vystylované prostředí, krabice s konzolemi Wii U a hlavně první šťastné hráče. Video naleznete uvnitř této novinky. Už máte své Wii U doma?

Legendární vývojáři z Rare chystají novou hru

Xbox 360 [anthraxCZ 02.12.12 13:53] Komentáře [0]

Xbox 360Vývojářské studio Rare patří k legendám v oblasti her. V současnosti jej však Microsoft zařízl a přiřadil jim pouze hloupé kinectovky. Dost možná se ale blýská na lepší časy - Rare totiž očividně chystají novou hru. Na svých stránkách totiž mají inzerát na pozici hlavního inženýra, který bude pracovat na novém projektu.

Ten by měl využívat možnost pohybového ovládání Xbox 360 Kinect, ale také Cloud technologii hraní, která doposud na Xboxu 360 nebyla v žádné hře v plné míře použita. Vyvíjí snad Rare pro novou konzoli Microsoftu? Že by šlo o nový Killer Instinct? Uvidíme, jediný, kdo nám řekne víc, je čas a tudíž musíme čekat.

Splinter Cell: Blacklist ve skvělém videu

Xbox 360Playstation 3Nintendo Wii [anthraxCZ 01.12.12 09:44] Komentáře [0]

Xbox 360Před nedávnem jste na Gamezinu mohli zhlédnout kratičký teaser trailer na chystané video z hraní Splinter Cell: Blacklist. Ubisoft dnes slibovanou ukázku ze stealth hraní zveřejnil. A jak vypadá? Luxusně! Vypadá, to že Ubisoft se vrátí ke kořenům série a Sam Fisher nebude akčním hrdinou kosících po desítkách, nýbrž tichošlápkem.

Ostatně, mrkněte dovnitř této novinky, kde nové video ze Splinter Cell: Blacklist naleznete. Hra vychází v průběhu příštího roku a zatím je otazné, zda dorazí také na Wii U.

Rise of the Guardians: The Video Game v launch traileru

Nintendo Wii [anthraxCZ 30.11.12 15:15] Komentáře [0]

Xbox 360Vedle dalších her, které se objeví na Nintendo Wii U, je připravena i dětská fantasy hříčka s názvem Rise of the Guardians: The Video Game, která je zpracováním stejnojmenného filmu. Tvůrci dnes zveřejnili launch traileru, neboť hra spolu s uvedením konzole Wii U vstupuje do obchodů. Trailer naleznete uvnitř novinky.

Rise of the Guardians vychází i na další platformy.

Bloomberg přinesla informace o vydání Xbox 720

Xbox 360 [anthraxCZ 30.11.12 09:50] Komentáře [0]

Xbox 360Článek zpravodajské agentury Bloomberg počínaje dnešním ránem šíří zajímavou informaci. Nástupce současné konzole Microsoftu - Xboxu 360 - by podle zpráv této agentury měl totiž dorazit na světový trh už na konci příštího roku. Agentura se odvolává na blízké zdroje, které údajně pochází přímo ze samotného Microsoftu.

Článek dále uvádí, že Microsoft v současnosti dumá nad tím, kdy a kde konzoli představit. Dost možná se tedy představení nové konzole dočkáme ještě před samotnou výstavou E3, která posléze přinese ukázky prvních her a hlavně finální specifikace a podrobnosti. Tak co, těšíte se?

Odhalena rychlost GPU Wii U, jaká je oproti konkurenci?

Nintendo Wii [anthraxCZ 29.11.12 17:04] Komentáře [0]

Xbox 360Ve v herním světě dobře známý hacker s přezdívkou Marcan, který hrál významnou roli také ve flashnutí konzole Playstation 3, zjistil rychlost vnitřností nové konzole Nintendo Wii U. Víme, že Playstation 3 Cell a Xbox 360 Xenon procesory běží na 3.0Ghz pro každé jádro, zatímco Wii U CPU běží na pouhých 1.24Ghz pro jádro.

"Jedná se o PowerPC 750 typ jádra (podobný tomu, který byl použit ve Wii, jen s více paměti)," tweetuje Marcan. Podle něj je rovněž Wii U daleko snazší hacknout než předchozí konzoli. Rovněž rychlost GPU je slabá: 550Mhz je ve srovnání se sedm let starými konzole Xbox 360 a Playstation hodně málo. Nejspíš dojde na slova vývojářů z 4A Games: Wii U je strašlivě pomalé!

Launch trailer k evropskému vydání ZombiU

Nintendo Wii [anthraxCZ 29.11.12 11:41] Komentáře [0]

Xbox 360Pouhopouhých 24 hodin nás dělí od uvedení nové konzole Nintenda Wii U v Evropě. A jelikož Ubisoft hned pro launch konzole připravil veleočekávaný zombie survival horor titul s názvem ZombiU, máme tu zbrusu nový trailer na hru, který byl vydán právě při příležitosti zítřejšího uvedení konzole a zároveň hry na evropský trh.

Launch trailer naleznete uvnitř této novinky. Je hraný, ale obsahuje i několik úplně nových gameplay záběrů přímo z hraní ZombiU.

Datum vydání 3D Maria a Zelda Wii U v nedohlednu

Nintendo Wii [anthraxCZ 29.11.12 11:31] Komentáře [0]

Xbox 360Když v roce 2011 Nintendo představilo svou novou konzoli Nintendo Wii U, první co nám ukázali, bylo technologické demo, které mělo pohánět novou Zeldu pro Wii U. A jelikož o hře delší dobu nepadlo ani slovo a konzole je tady, prezident Nintenda Satoru Iwata se rozhodl fanouškům poskytnout skromné informace. A co tedy Iwata sdělil?

"Vydání her Zelda Wii U a 3D Mario se dozvíte až v budoucnosti. Zatím není ideální doba pro to, abych to nějak blíže specifikoval. Naším primárním cílem je zaručit podporu 3rd party vývojářů pro Wii U. I proto jsme se rozhodli podpořit vývoj Bayonetty 2 pro Wii U," řekl Iwata a v podstatě nic nového nesdělil - snad jen to, že vydání obou her je zatím v nedohlednu. Uvnitř novinky si můžete připomenout video z prezentace zmiňovaného technologického Zelda Wii U dema z roku 2011.

Spekulace: Dragon Age 3 vyjde na next-gen systémy

Xbox 360Playstation 3 [anthraxCZ 28.11.12 21:06] Komentáře [0]

Xbox 360Série Dragon Age patří mezi nejoblíbenější rpgčka současnosti. Když EA potvrdili Dragon Age III: Inquisition, fanoušci skákali nadšením. A původní zpráva přitom tvrdila, že hry se dočkáme již na konci příštího roku. Jak se ale nyní zdá, Dragon Age III: Inquisition se dostane na pulty obchodů až v průběhu roku 2014 a nevyjde pouze pro současné konzole Xbox 360 a Playstation 3, ale i jiné systémy.

Z toho můžeme vyvodit, že Dragon Age III: Inquisition pravděpodobně vyjde i pro herní systémy nové generace Xbox a Playstation. A odkud tato informace pochází? Tato informace se objevila na profilu herního designéra Tao Gua na linkedin.com. Je tedy otazné, do jaké míry můžeme s Dragon Age III: Inquisition pro nové systémy počítat, ale pokud v roce 2014 konzole budou již na trhu, lze s tím počítat.

Nový trailer na Injustice: Gods Among Us

Xbox 360Playstation 3Nintendo Wii [anthraxCZ 28.11.12 19:17] Komentáře [0]

Xbox 360Žánr bojovek bude na Nintendo Wii U zastupovat mimo jiné i nový počin od vývojářů z NetherRealms Studios s názvem Injustice: Gods Among Us. Ti dnes zveřejnili zbrusu nový trailer, který prezentuje jednu z postav - totiž Deathostroka, kterého můžete znát z komiksové série Teen Titans. Jeho bojový styl uvidíte v traileru.

Ten naleznete uvnitř této novinky. Injustice Gods Among Us dorazí na Xbox 360, Ps 3 a hlavně Nintendo Wii U v průběhu příštího roku.

Velikost stahovatelných her z Wii U eshopu

Nintendo Wii [anthraxCZ 28.11.12 18:56] Komentáře [0]

Xbox 360Jak jistě víte, mnoho herních titulů pro Nintendo Wii U bude hned vedle svých krabicových retail verzí dostupných ke stažení také z online eshopu. Celkově půjde o 23 titulů, z nichž je většina - docela překvapivě - velkými hrami a ne arkádovkami. Ke stažení tak bude například Assassins Creed III, Darksiders II či Fifa 13.

Seznam titulů ke stažení z eshopu Wii U:

Nano Assault Neo – 81 MB
Chasing Aurora – 103 MB
Little Inferno – 114 MB
Mighty Switch Force! Hyper Drive Edition – 525 MB
Scribblenaust Unlimited – 1378 MB
ESPN Sports Connection – 1645 MB
Game Party Champions – 1719 MB
New Super Marios Bros. U – 1733 MB
Your Shape: Fitness Evolved 2013 – 1913 MB
Trine 2: Director’s Cut – 1941 MB
Nintendo Land – 2852 MB
Madden NFL 13 – 4840 MB
Ninja Gaiden 3: Razor’s Edge – 5443 MB
ZombiU – 5737 MB
Sonic & All-Stars Racing Transformed – 5898 MB
Rabbids Land – 7383 MB
EA Sports FIFA Soccer 13 – 7490 MB
Disney Epic Mickey 2: The Power of Two – 7522 MB
Darksiders II – 9574 MB
Sing Party – 12 GB
Just Dance 4 – 15 GB
Warriors Orochi 3 Hyper – 16 GB
Assassins Creed III – 17 GB

Ještě připomenu, že k Nintendo Wii U budete moci zpočátku fungování konzole připojit až 2TB externí harddisk a tak by s velikostí her neměl být problém. V průběhu životního cyklu pak bude tato kapacita ještě navýšena. Seznam titulů ke stažení naleznete výše.

Fifa 13 pro Wii U pouze s průměrným hodnocením

Nintendo Wii [anthraxCZ 27.11.12 21:17] Komentáře [0]

Xbox 360Ačkoliv Fifa 13 vyšla pro Nintendo Wii U jako poslední a logicky by měla tato verze být vybroušená a nejlepší, není tomu tak. Alespoň tomu nasvědčuje recenze, kterou dnes zveřejnili redaktoři IGN a kterou naleznete pod tímto odkazem. Fifa 13 je podle nich v podstatě ročník starou Fifou, chybí zde naprostá většina vychytávek Fifa 13.

Plusem je využití gamepadu, které se povedlo a v managování týmových taktik a strategií funguje skvěle. Jinak ale Fifa 13 pro Nintendo Wii U není tím, co pro Xbox 360 či Playstation 3, ba naopak, nedokonalým portem s enginem a herními principy Fify 12. Výsledné hodnocení? Průměrných 6.0/10.0 s verdiktem takovým, že bude možná lepší počkat až na příští ročník Fify, který nebude ošizený.

Insomniac o příchodu Xbox 720 a Playstation 4

Xbox 360Playstation 3 [anthraxCZ 27.11.12 20:39] Komentáře [1]

Xbox 360Insomniac Games, studio známé především díky skvělým Playstation 3 exkluzivním sériím her jako je Ratchet and Clank či Resistance, v současnosti připravuje titul s názvem Fuse pro Xbox 360 a Playstation 3. A jelikož jejich titul bude dost pravděpodobně stát na generačním pomezí nových a starých konzolí, redaktoři oficiálního xbox magazínu se rozhodli vývojáře ze studia vyzpovídat.

Otázka zněla - je dobrý nápad vydávat novou herní značku na sklonku životního cyklu konzolí Xbox 360 a Playstation 3? Brian Allgeier a Ted Price, vývojáři z Insomniac Games, si myslí, že ano. "Myslíme si, že lidé jen tak nezahodí své Xboxy (míněno 360) a Playstationy (trojky), když dorazí nové konzole. Myslím, že lidé budou stále chtít nové hry pro své současné konzole," tvrdí souhlasně oba dva jmenovaní pánové z Insomniacu.

Já osobně o tomto tvrzení silně pochybuji. Myslím si, že drtivá většina hardcore hráčů moc ráda vyhodí současné konzole a zaměří pouze a jen na ty nové, neboť herní kolotoč dospěl do bodu, ve kterém hráči požadují maximální výkon a využití nejnovějších technologií. Co si myslíte vy? Vyhodíte svou 360 nebo Ps 3 až dorazí jejich nástupci?

Syberia dostane třetí pokračování

Xbox 360Playstation 3Nintendo Wii [anthraxCZ 27.11.12 16:08] Komentáře [0]

Xbox 360Pakliže patříte mezi milovníky adventurních her, dozajista vám rukama prošla hra s názvem Syberia. Ta patří mezi nejlepší žánrovky. Dnešní informace, kterou zveřejnili Anuman Interactive, prostřednictvím tiskové zprávy, vás tak určitě potěší: "Jsme potěšeni, že můžeme vytvořit nové dobrodružství Kate Walkerové a pracovat na něm s lidmi z Anuman Interacive," řekl Benoit Sokal, který pro trojku, stejně tak jako pro dvě předchozí hry, napíše scénář.

Teď ještě technické informace na závěr: vývoj Syberia 3 je teprve na začátku a tak se titul očekává až na v rozmezí roků 2014 - 2015. A to je ostatně také důvod, proč se o hře zmiňuji na next-gen Gamezinu, protože to už je období, kdy naplno počítáme s novými konzolemi. Syberia 3 by tak měla být next-gen hrou.

Nintendo spustí TVii i ve vybraných regionech Evropy

Nintendo Wii [anthraxCZ 26.11.12 10:49] Komentáře [0]

Xbox 360Nintendo Wii U je primárně herní konzolí, ale bude i kompletním multimediálním zařízením pro domácnost. I proto Nintendo ohlásilo službu Nintendo TVii, skrze kterou bude možné sledovat televizní pořady a kupovat filmy. Tato služba byla zatím potvrzena pouze pro Severní Ameriku a Kanadu, dnes však Nintendo přispěchalo s dobrou zprávou i pro obyvatele starého evropského kontinentu.

Nintendo TVii se totiž v průběhu příštího roku objeví také v Evropě. Musím však upozornit na to, že Nintendo službu spustí pouze ve vybraných regionech Evropy, což znamená, že určitě se dočkají obyvatelé Anglie, Německa, Francie a dalších velkých zemí. Těžko však říct, zda i majitelé z České a Slovenské republiky budou moci využívat služeb Nintendo TVii. Buďme raději skeptičtí, neboť nadšení a následné vystřízlivění by bylo zklamáním.

Zakladatel Atari, Nolan Bushnell, o Nintendo Wii U

Nintendo Wii [anthraxCZ 26.11.12 10:36] Komentáře [0]

Xbox 360Muž, který pomohl rozvoji herních automatů na začátku 70. let založením společnosti Atari v roce 1972, Nolan Bushnell, nedávno okomentoval situaci Nintenda v souvislosti s uvedením nové konzole Wii U. A co si tento herní vizionář o Wii U myslí? Bushnella nechává displej gamepadu chladným. Myslí, že většina hardcore hráčů nebude do Wii U investovat. "Pochybuji, že Wii U posune Nintendo opět na výsluní. Pro mě to bude spíš konec jedné velké Nintendo éry. Nevěřím, že Wii U bude příliš úspěšné," řekl Bushnell pro NY Times.

Herní vizionář a zakladatel Atari je tak vůči úspěchu Wii U velmi skeptický. Nejdůležitější slovo budou mít ale nakonec stejně samotní hráči, kteří zatím dávají najevo velký zájem, neboť první várka konzolí je už vyprodaná. Dalšími silnými hráči jsou: podpora velkých distributorů a vývojářů, počet zajímavých herních titulů a příchod konkurenčních konzolí Microsoftu a Sony.

Reggie pro CNN: 3rd party hry vypadají lépe na Wii U

Nintendo Wii [anthraxCZ 26.11.12 10:25] Komentáře [0]

Xbox 360Reginald "Reggie" Fils-Aime, ředitel společnosti Nintendo pro Severní Ameriku, 20. listopadu vystoupil v diskuzním pořadu televizní stanice CNN při příležitosti uvedení nové konzole Wii U na americký trh. Moderátorka ho obratně vyzpovídala a mimo jiných otázek se ptala i na to, zda se Nintendo nebojí konkurentů Sony a Microsoftu, kteří pravděpodobně příští rok přispěchají s novými konzolemi. Reggie na to odpověděl, že vidí budoucnost Wii U v novém rozměru hraní, který poskytuje gamepad se zabudovaným displejem.

Další velice zajímavou (a nepravdivou) odpověď poskytl Reggie na otázku, týkající se hardwarových specifikací nové konzole Wii U. Moderátorka totiž řekla, že Wii U je srovnatelné se současnými konzolemi. Proti tomu se Reggie okamžitě ohradil a dodal, že většina multiplatformových titulů na Nintendo Wii U vypadá dramaticky lépe než na Xbox 360 a Playstation 3, za všechny určil příklad Call of Duty Black Ops 2. To je ovšem přesný opak toho, co se dovídáme z recenzí na první Wii U multiplatformovky a hlavně přesný opak toho, co tvrdí i samotní hráči. Velice zajímavé itnerview naleznete uvnitř novinky.

Na Nintendo eshop míří hratelné demo ZombiU

Nintendo Wii [anthraxCZ 25.11.12 11:48] Komentáře [0]

Xbox 360Pokud máte objednanou konzoli Nintendo Wii U ne v bundlovém balení s hrou ZombiU, neboť jste o hře pochybovali, mám pro vás skvělou zprávu. Ubisoft se totiž nechal slyšet, že na Nintendo eshop uvolní hratelnou ukázku této first person survival horor střílečky.

Podle nintendolife.com, které se odvolává právě na zdroje přímo z Ubisoftu, bude hratelná ukázka hry ZombiU dostupná před 15. prosincem letošního roku. Každý z majitelů konzole Nintendo Wii U tak bude mít možnost si hru před samotnou koupí vyzkoušet a ověřit si její kvality.

Nový gameplay teaser na Sniper Ghost Warrior 2

Nintendo Wii [anthraxCZ 25.11.12 11:12] Komentáře [0]

Xbox 360Ačkoliv ještě stoprocentně nevíme, zda se pokračování sniperské first person akce Sniper Ghost Warior, objeví také na konzoli Nintendo Wii U, spekulace zatím říkají, že ano. Ať už to bude jakkoli, pojďme se nyní podívat na zbrusu nový gameplay teaser trailer na Sniper Ghost Warrior 2, který před chviličkou zveřejnili City Interactive.

Trailer, které obsahuje také gameplay záběry přímo z hraní, naleznete uvnitř novinky. Rozhodně ho doporučuji, neboť Sniper Ghost Warrior 2 vypadá skvěle. Původní hra vyšla v roce 2010 a byla hodnocena zcela průměrně, dvojka s přechodem na CryEngine 3 ale vypadá skvěle! Ostatně, posuďte sami.

ZombiU v novém vývojářském behind-the-scenes videu

Nintendo Wii [anthraxCZ 24.11.12 16:28] Komentáře [0]

Xbox 360Do evropského vydání slušně vypadající hororové survival akce od Ubisoftu - ZombiU - zbývá už jen šest dní. A vývojáři ještě samozřejmě neukončili reklamní kampaň k titulu. O tom nás přesvědčuje i nové video k ZombiU, které nám opět poodhalí něco ze zákulisí vývoje hry a i jí samotné. Video obsahuje i záběry z hraní.

Nové behind-the-scenes video ze ZombiU naleznete uvnitř této novinky. ZombiU pak budete moci pořídit 30. listopadu letošního roku, kdy ZombiU a konzole Wii U bude uvedena na evropský trh.

Uživatelská sekce

Přezdívka:
Heslo:

Jsme na Facebooku!

Shoutbox

Přezdívka:
5 + 5 =
Lenka 03.11.14 v 12:59

Prosím, neví někdo, jestli existuje na x box 360 něco na způsob roller tycoonu? Pokud ano, jak se to jmenuje? Nemohu nic najít :( Děkuji za odpověď :)

miky 05.08.14 v 15:43

Kokos: ty jsi dobrý dementi. Jdi hrát knacka a drž pysk.

Kokos 30.07.13 v 04:47

shitbox je největší sračka na světě

anthraxCZ 15.01.13 v 10:05

Výsledek poslední ankety: Budete kupovat Wii U? Ano (1), Ne (10), Mám předobjednáno (4), Ještě nevím (1) - pro konzoli Wii U tak ne příliš pozitivní výhledy :) Hlasujte v nové anketě!

"> 13.11.12 v 12:37

">

anthraxCZ 04.11.12 v 12:51

Máme tady novou anketku - hlasujte! Předchozí dopadla dobře pro mě: většina hlasu byla pro to, že změna Gamezinu prospěla. Děkuji!

anthraxCZ 02.11.12 v 09:00

taky si myslím, že to tak bude - e3 2013 přinese jejich představení a o vánocích už budeme moct hrát :) aspon v to doufám :)

Cottager 01.11.12 v 16:13

Představení PS4 možná ta E3ka, ale ven půjde tak za rok před vánocema..

Wii U 31.10.12 v 17:04

Ahoj, jsem si puvodne myslel ze tvuj web je obdoba zingu ci eurogameru, proste multiweb a ted koukam ze v posledni dobe je to spise takovy Wii U web:) Mas to tu jinak moc pekne i vzhled vypada jako profi weby, skoda te navstevnosti. Kdyz se podivam dole na strankovani tak historii mas dost slusnou az k r.2010 ze?

anthraxCZ 24.10.12 v 18:23

ahoj, no hezký, ale je to spíš takovej blogísek :)

Poslední komentáře

02.01.14 v 18:23 od mik Komentář

21.04.13 v 15:51 od Mario Komentář

12.04.13 v 22:00 od ondřej Komentář

15.03.13 v 11:29 od Michal Komentář

04.02.13 v 14:14 od anthraxCZ Komentář

02.02.13 v 16:33 od Honza Komentář

18.01.13 v 15:53 od anthraxCZ Komentář

18.01.13 v 13:44 od Honza Komentář

07.01.13 v 17:37 od OGLoc Komentář

07.01.13 v 10:40 od anthraxCZ Komentář

06.01.13 v 22:32 od OGLoc Komentář

26.12.12 v 12:56 od CruzeRock Komentář

23.12.12 v 15:26 od anthraxCZ Komentář

22.12.12 v 02:11 od Martin Komentář

20.12.12 v 09:05 od anthraxCZ Komentář

Anketa

BlueBoard.cz

Reklama

reklama

Spolupracujeme

ikonka ikonka

ikonka counterstrikego.cz

ikonka

„Člověk, který nikdy neplakal nežil opravdový život!“ Jan Werich