Nejnovější článek na našem portálu

Oficiálně: představujeme Xbox One

[článek - anthraxCZ] Xbox 360

Konzolista.cz píše: Microsoft dnes představil svoji novou herní konzoli Xbox One, která bude dostupná letos na podzim po celém světě, tedy i u nás v Evropě. Podrobnosti o ceně, případně verzích, v jakých se bude prodávat, se dozvíme později, pravděpodobně až se bude blížit termín vydání...

Dark Souls 2 možná vyjde na next-gen

Xbox 360Playstation 3 [anthraxCZ 20.12.12 09:02] Komentáře [0]

Xbox 360Na vyhlašování Video Game Awards 2012, tedy herních ocenění, které každoročně probíhá na Spike TV, došlo k oznámení a představení několika významných her. Vedle The Last of Us či Gears of War: Judgment došlo i k velkému oznámení, které ocení především milovníci rpg her. Proč? Vývojáři z FromSoftware spolu s Namco Bandai totiž ohlásili pokračování jednoho z nejlépe hodnocených rpgček roku 2011 Dark Souls.

Ohlášení proběhlo prostřednictvím traileru, mnoho dalších informací však k Dark Souls 2 vývojáři neposkytli. Podle herního časopisu Famitsu je tu ale jedna velice zajímavá informace, ačkoliv je zatím spekulativního charakteru. Famitsu totiž tvrdí, že vývoj Dark Souls 2 je v rané fázi a tedy je dost možné, že hra nevyjde v plánovaném termínu příštího roku, nýbrž až v roce 2014. A to by mohlo znamenat potenciální posun vydání hry na next-gen konzole. Já si myslím, že by to vůbec nebylo od věci. Jak jste na tom? Myslíte, že hra vyjde i nebo pouze na next-gen?

Uvnitř novinky můžete zhlédnout zmiňovaný trailer na Dark Souls 2.

5 her, které si zahrajeme na X720 a PS4?

Xbox 360Playstation 3 [anthraxCZ 18.12.12 14:23] Komentáře [0]

Xbox 360Ačkoliv jsou konzole Xbox 720 a Playstation 4, respektive tedy potenciální nástupci současných konzolí Microsoftu a Sony, ještě více než rok před námi, dost možná už teď vznikají hry, které zamíří nejen na Pc a třeba i současné konzole, ale také na next-gen. A já jsem si pro vás připravil výběr pěti takových, které by tam mohly zamířit.

Článek naleznete pod tímto odkazem.

60fps v next-gen hrách? Podle Carmacka ne

Xbox 360Playstation 3 [anthraxCZ 18.12.12 13:51] Komentáře [0]

Xbox 360John Carmack, herní vizionář a hlava vývojářské společnosti id, poslal do světa docela špatnou zprávu. Pakliže jste totiž počítali s tím, že nová generace konzolí přinese takový výkon, který umožní plynulý běh her v rozlišení 1080p a 60 snímcích za sekundu, musíme vás zklamat. Ačkoliv to není potvrzené, dle Carmacka totiž vypadá úplně jinak. John Carmack o tom, že hry pro další konzole nepoběží v 60 snímcích za sekundu, nýbrž současných 30, mluvil již dříve. Dnes však svou domněnku potvrdil postem na svém Twitter účtu, kde napsal: "bohužel, můžu vám garantovat, že většina next-gen her poběží stále v 30fps."

Uvidíme, jak nakonec situace dopadne; ale vzhledem k tomu, že id je velké studio, dá se předpokládat, že vývojáři odsud už mají k dispozici vývojářské devkity. Carmackova informace by se tak mohla brát zcela vážně. Snad nám ukáže čas, že to není pravda.

Jste připraveni na 4 nové konzole v roce 2013?

Xbox 360Playstation 3 [anthraxCZ 16.12.12 11:17] Komentáře [4]

Xbox 360Současná generace konzolí, která je sedmou v pořadí, se blíží ke svému konci. A příští rok, tedy rok, který by měl být ve znamení právě nových konzolí (ať už ohlášení nebo rovnou vydání Xbox 720 a Playstation 4), bude klíčový, neboť na pole herních systémů vstoupí dva noví velcí hráči. To znamená, že v roce 2013 by mohly dorazit hned čtyři nové herní konzole. Jste připraveni? Pojďme si je všechny stručně představit.

Steam Box - o konzoli herního vydavatele Valve jste dozajista již slyšeli. Přednostmi této konzole mají být především propojenost s herním obchodem Steam, který nabízí tisíce různorodých titulů, možnost hrát na televizi a také ovladač, který bude disponovat jednou zajímavou featurou - budete si totiž libovolně moci poupravit rozestavení tlačítek na gamepadu.

Ouya - dalším hráčem na poli konzolových herních systémů bude OUYA. Bude to systém, který připojíme k televizi a veškeré hry si budeme moci zadarmo vyzkoušet a následně stáhnout. Největší předností konzole bude její cena a to, že dorazí už v dubnu příštího roku.

To jsou dva noví hráči, kteří vstoupí do konkurence s Microsoftem, Sony a Nintendem. Konzole dvou prvně jmenovaných gigantů není třeba představovat. Rok 2013 tak bude klíčovým rokem pro všechny fanoušky her, ale také vydavatele herních konzolí.

Čtyřka jako symbolické číslo nového Playstationu

Playstation 3 [anthraxCZ 14.12.12 11:28] Komentáře [0]

Xbox 360Ačkoliv o názvu nové konzole společnosti Sony ještě není úplně rozhodnuto, dá se očekávat, že bude zvolen klasický název Playstation 4. Důvodů je spoustu a jedním z těch velkých by byl i ten, že čtyřka bude symbolickým číslem celé konzole. Proč? Protože pokud vše půjde podle plánu, nová konzole Playstaiton 4 bude mít jako launch tituly čtvrtá pokračování svých největších herních sérií.

Těšit se budeme moci na Uncharted 4, Killzone 4 či God of War 4.

Pro Evo 2014 poběží na novém enginu

Xbox 360Playstation 3 [anthraxCZ 13.12.12 13:01] Komentáře [0]

Xbox 360Naoya Hatsumi, producent Pro Evolution Soccer série, se na eventu věnovaném této fotbalové simulaci od Konami, vyjádřil k novému pokračování, totiž Pro Evolution Soccer 2014. A co pěkného nám sdělil? "Novou hru ze série Pro Evo vyvíjíme na grafickém Fox Enginu ve spolupráci s Hideo KOjimou," řekl Nooya Hatsumi.

Od letošního ročníku by tak měl být znát opravdu znatelný posun. Zatím není jisté, zda hra dorazí pouze na současné konzole, anebo si ji budeme moci užít i v naleštěném technickém kabátku na nových konzolí Microsoftu a Sony.

Yerli z Cryteku o pamětích ram Xbox 720 a Ps 4

Xbox 360Playstation 3 [anthraxCZ 12.12.12 20:21] Komentáře [0]

Xbox 360O přibližných hardwarových specifikacích nových konzolí Microsoftu a Sony by se jen stěží dalo říct, že je známe. A proto, když jakýkoli vývojář zmíní next-gen konzole, zpráva se dočká velké pozornosti. To se povedlo i Cevatu Yerlovi z Cryteku, který se teď vyjádřil k pamětím nových konzolí. A co že o pamětích soudí?

Tak především říká, že konzole Xbox 360 a Playstation 3 na tom s pamětí byly opravdu bídně, jelikož 512MB ram je podle něj strašně málo. Yerli z Cryteku si myslí, že paměť je vůbec nejdůležitějším komponentem hardwaru, který umožňuje využívat různé technologické triky a především vymáčknout z her a grafiky maximum. A kolik by si tedy Yerli v nových konzolích přál paměti? Skromný doopravdy není.

"Kdyby našli cestu, jak vyvíjet ram paměti za menší peníze, mohli by objem paměti ztrojnásobit či zečtyřnásobit. Pak přijít a říct: máme pro vás 32 gb paměti," doslova řekl Yerli pro CVG. A co to znamená? Jelikož se Yerli zmínil o ztrojnásobení, potenciálně zečtyřnásobením, dá se vyvodit, že současné konzole budou mít 8 gb paměti. A to rozhodně není k zahození!

Rockstar Games pracují na next-gen technologiích

Xbox 360Playstation 3Nintendo Wii [anthraxCZ 12.12.12 08:14] Komentáře [0]

Xbox 360Na stránkách Rockstar Games se objevily nové pracovní nabídky a jak je v herním světě běžné, vyvolalo to vlnu spekulací. Proč? Rockstar North totiž hledají člověka, který se bude zaměřovat na vývoj základních prvků herního enginu pro současné a hlavně budoucí platformy. Další inzeráty se objevily na stránkách Rockstar San Diego, kteří hledají programátory fyzikálního enginu.

Že by snad Rockstar Games pracovalo na next-gen pokračování Red Dead Redemption? Uvidíme, ale vypadá to, že Rockstar Games brzy přijdou s něčím velkým.

Nová gameplay videa z Aliens Colonial Marines

Nintendo Wii [anthraxCZ 11.12.12 17:45] Komentáře [0]

Xbox 360Všichni fanoušci Vetřelce se už určitě nemohou dočkat nové hry z tohoto světa od Gearbox Software - Aliens: Colonial Marines. Jelikož se vydání kvapem blíží (hra má totiž vyjít už v březnu příštího roku), není divu, že Gearbox Software nás dnes zásobují hned trojici zbrusu nových gameplay videí přímo ze hraní Aliens Colonial Marines.

V prvním videu uvidíte, jak vypadá singleplayerová kampaň, v dalších dvou naopak multiplayer. Aliens: Colonial Marines by podle plánu mělo dorazit v březnu příštího roku na Xbox 360, Playstation 3 a hlavně Nintendo Wii U.

Do války next-gen konzolí vstoupí i Valve

Xbox 360Playstation 3Nintendo Wii [anthraxCZ 11.12.12 14:28] Komentáře [0]

Xbox 360Nová generace herních konzolí Microsoftu a Sony je čím dál tím blíž. Není tak divu, že na chystanou válku, která by měla vypuknout na konci příštího roku nebo na začátku roku 2014, chtějí reagovat i další společnosti. Například Valve, jehož ředitel Gabe Newell, se před nedávnem nechal slyšet, že jejich konzole bude konkurovat právě novým systémům Sony a Microsftu.

Co si o tomto chystaném kroku Valve myslíte?

Ken Levine se vyjádřil k Wii U verzi Bioshock Infinite

Xbox 360Playstation 3Nintendo Wii [anthraxCZ 11.12.12 14:24] Komentáře [0]

Xbox 360Nedávno jsem vás informoval o tom, že Irrational Games zvažují přinést Bioshock Infinite i na novou konzoli společnosti Nintendo Wii U. Hlava vývojářského studio, Ken Levine, však všem nadšeným fanouškům Nintenda vypálil rybník. Řekl totiž, že v současnosti nehodlají Bioshock Infinite pro novou HD konzoli Nintenda.

Nintendo by se mělo víc snažit, jinak v konkurenci nemá šanci.

Bioware teasují další plány s Mass Effect pro Wii U

Nintendo Wii [anthraxCZ 10.12.12 10:45] Komentáře [0]

Xbox 360Jak jistě víte, EA a Bioware pro majitele nové konzole Nintenda Wii U připravili speciální edici Mass Effect 3. Mnoho recenzentů a hráčů si však klepe na čelo, protože jim chybí předchozí dvě hry. Wii U majitelé Mass Effectu 3 se pravděpodobně ani nedočkají nového DLC s názvem Omega. Přes veškerá negativa se ale blýská na lepší časy.

Vypadá to totiž, že Bioware a EA připravují pro Wii U vydání celé trilogie. Ačkoliv to zatím oficiálně nepotvrdili, v interview pro GamerSyndone se společnost nechala slyšet, že má plány pro Wii U, zatím však nemůže nic bližšího sdělit. Na otázku, zda dorazí na Wii U kompletní trilogie, odpověděli: Nikdy neříkej nikdy.

To opravdu naznačuje, že trilogie Mass Effectu na Wii U dorazí.

První video z husitského nextgen RPG

Xbox 360Playstation 3 [anthraxCZ 09.12.12 19:44] Komentáře [0]

Xbox 360Už nějaký ten pátek víme, že české studio Warhorse Studios v čele s Danem Vávrou, pracuje na RPGčku z husitského období, které poběží na Cry Enginu 3. Nic víc doposud známo nebylo, ale v Praze se o víkendu konala GDS 2012, na kterém právě zmiňované studio vystoupilo i s vůbec prvními informace o hře a hlavně prvním videem.

Dan Vávra k tomu sice říká, že takhle projekt Warhorse Studios vypadat nebude, že je to pouze ilustrační video toho, co dokážou s CryEnginem 3, ale dá se očekávat, že v podobném stylu nová hra bude. Video naleznete uvnitř této novinky. Hra by podle všeho měla zamířit na next-gen systémy a Pc.

Amazon odhalil vydání Grand Theft Auto V

Xbox 360Playstation 3 [anthraxCZ 07.12.12 12:11] Komentáře [0]

Xbox 360Rockstar Games sice oficiálně neohlásili přesný datum vydání (pouze jaro 2013) nejočekávanějšího titulu příštího roku Grand Theft Auto V, to ale vůbec nebrání tomu, aby s datem přispěchal někdo jiný - a když je to jeden z největších herních prodejců her (řetězec Amazon), asi na tom, něco bude. A jak tedy datum vydání pro Grand Theft Auto V ve verzích pro Xbox 360 a Playstation zní? 19. června 2013.

To je o trochu později než pravděpodobně většina z nás očekávala, ale dá se očekávat, že s Grand Theft Auto V Rockstar Games nebudou chtít nic uspěchat. V současnosti zvažují verze pro Pc a Nintendo Wii U. Na další oficiální stanoviska - včetně potvrzení zmíněného data vydání - si budeme muset počkat.

Spekulace o plánech Ubisoftu pro next-gen

Xbox 360Playstation 3Nintendo Wii [anthraxCZ 06.12.12 17:42] Komentáře [0]

Xbox 360Herní stránka playstationlifestyle.net udělala zajímavou sondu a sesbírala veškeré dostupné informace o tom, co Ubisoft pravděpodobně chystá do budoucnosti, především v souvislosti s next-gen konzolemi. A na co tedy redaktoři přišli? Tak především, chystané Watch Dogs, které má vyjít pro Pc a Xbox3 60 / Playstation 3, podle nich určitě dorazí také na next-gen konzole, protože současné konzole neutáhnou grafiku, kterou jsme mohli vidět v traileru na poslední E3.

Podle sesbíraných informací Ubisoft rovněž pracuje na dvou nových hrách. Bližší informace zatím nemají, ale zjistili, že půjde o MMORPG a hlavně revoluční závodní titul. Z onlineovky redaktoři netuší, oč by mohlo jít - snad Far Cry MMORPG? Ze závodních titulů se nabízí nové pokračování Drivera, ale těžko říct, jestli je to zrovna značka, kterou by si hráči spojovali s kvalitou.

V neposlední řadě redaktoři zjistili, že Ubisoft chystá úplně novou herní značku. Ta má odstartovat ubisoftí nadvládu na next-gen konzolích. Dozajista se pak dočkáme také nové hry ze série Assassins Creed, který už je hned dle několika zdrojů ve vývoji. Zní to slibně!

Nové video z očekávaného Rayman Legends

Nintendo Wii [anthraxCZ 06.12.12 10:41] Komentáře [0]

Xbox 360Před pár dny jsem vás informoval o tom, že Ubisoft a Nintendo se konečně dohodli na datu vydání nové hry ze série Rayman, která ponese podtitul Legends. A jestli půjde o legendární dobrodružství, můžete zjistit ve zbrusu novém video z hraní, které pochází z Nintendo Direct eventu. Video naleznete uvnitř této novinky.

Pro připomenutí: Rayman Legends dorazí 26. února 2013.

Pikmin 3 ve zbrusu novém videu z hraní

Nintendo Wii [anthraxCZ 06.12.12 10:31] Komentáře [0]

Xbox 360Bizarní hříčkou pro Nintendo Wii U je také nový díl oblíbené platformovky Pikmin 3. Ten měl rovněž vyjít již v letošním roce, avšak Nintendo tak uplně nestíhá a hru, dnes oficiálně pro Severní Ameriku, odložilo. Z Nintendo Direct nám ale tvůrci posílají zbrusu nové video z hraní Pikmin 3, který dorazí v průběhu příštího roku exkluzivně na Wii U.

Video z hraní naleznete uvnitř této novinky.

Lego City Undercover v novém gameplay videu

Nintendo Wii [anthraxCZ 06.12.12 09:59] Komentáře [0]

Xbox 360Jednou z očekávaný her pro na trh čerstvě uvedenou konzoli Nintendo Wii U je i Lego City Undercover. Jak tuhle hru nejlépe charakterizovat? Asi nejlepší přirovnání by bylo napsat, že je to jakési Grand Theft Auto v lego světě. Nevěříte? Mrkněte na zbrusu nový gameplay trailer z Lego City Undercover, který naleznete uvnitř této novinky.

Lego City Undercover na Wii U dorazí v průběhu příštího roku.

Rayman Legends má finální datum vydání

Nintendo Wii [anthraxCZ 03.12.12 10:11] Komentáře [0]

Xbox 360Rayman Legends od Ubisoftu, jedna z nejočekávanějších her pro Nintendo Wii U měla vyjít už v letošním roce spolu s novou konzolí. Vývoj se však protáhl, a proto byla hra odložena až na příští rok. Ubisoft se konečně oficiálně postavil k novému datu vydání a včera jej potvrdil. Rayman Legends dorazí 26. února 2013.

Doufejme, že další odklad očekávaný titul nepostihne.

Hratelné postavy The Cave v novém traileru

Xbox 360Playstation 3Nintendo Wii [anthraxCZ 03.12.12 10:09] Komentáře [0]

Xbox 360Zajímavě vyhlížející arkádový titul The Cave od Double Fine Productions vyjde mimo na tradiční konzole Xbox 360 a Playstation také na Nintendo Wii U a to v příštím roce. Vývojáři stále mají dostatek času na prezentaci hry, ale aby udělali radost hráčům, vydali nový trailer, který se zaměřuje na herní postavy.

Trailer naleznete uvnitř této novinky.

Uživatelská sekce

Přezdívka:
Heslo:

Jsme na Facebooku!

Shoutbox

Přezdívka:
5 + 5 =
Lenka 03.11.14 v 12:59

Prosím, neví někdo, jestli existuje na x box 360 něco na způsob roller tycoonu? Pokud ano, jak se to jmenuje? Nemohu nic najít :( Děkuji za odpověď :)

miky 05.08.14 v 15:43

Kokos: ty jsi dobrý dementi. Jdi hrát knacka a drž pysk.

Kokos 30.07.13 v 04:47

shitbox je největší sračka na světě

anthraxCZ 15.01.13 v 10:05

Výsledek poslední ankety: Budete kupovat Wii U? Ano (1), Ne (10), Mám předobjednáno (4), Ještě nevím (1) - pro konzoli Wii U tak ne příliš pozitivní výhledy :) Hlasujte v nové anketě!

"> 13.11.12 v 12:37

">

anthraxCZ 04.11.12 v 12:51

Máme tady novou anketku - hlasujte! Předchozí dopadla dobře pro mě: většina hlasu byla pro to, že změna Gamezinu prospěla. Děkuji!

anthraxCZ 02.11.12 v 09:00

taky si myslím, že to tak bude - e3 2013 přinese jejich představení a o vánocích už budeme moct hrát :) aspon v to doufám :)

Cottager 01.11.12 v 16:13

Představení PS4 možná ta E3ka, ale ven půjde tak za rok před vánocema..

Wii U 31.10.12 v 17:04

Ahoj, jsem si puvodne myslel ze tvuj web je obdoba zingu ci eurogameru, proste multiweb a ted koukam ze v posledni dobe je to spise takovy Wii U web:) Mas to tu jinak moc pekne i vzhled vypada jako profi weby, skoda te navstevnosti. Kdyz se podivam dole na strankovani tak historii mas dost slusnou az k r.2010 ze?

anthraxCZ 24.10.12 v 18:23

ahoj, no hezký, ale je to spíš takovej blogísek :)

Poslední komentáře

02.01.14 v 18:23 od mik Komentář

21.04.13 v 15:51 od Mario Komentář

12.04.13 v 22:00 od ondřej Komentář

15.03.13 v 11:29 od Michal Komentář

04.02.13 v 14:14 od anthraxCZ Komentář

02.02.13 v 16:33 od Honza Komentář

18.01.13 v 15:53 od anthraxCZ Komentář

18.01.13 v 13:44 od Honza Komentář

07.01.13 v 17:37 od OGLoc Komentář

07.01.13 v 10:40 od anthraxCZ Komentář

06.01.13 v 22:32 od OGLoc Komentář

26.12.12 v 12:56 od CruzeRock Komentář

23.12.12 v 15:26 od anthraxCZ Komentář

22.12.12 v 02:11 od Martin Komentář

20.12.12 v 09:05 od anthraxCZ Komentář

Anketa

BlueBoard.cz

Reklama

reklama

Spolupracujeme

ikonka ikonka

ikonka counterstrikego.cz

ikonka

„Proti blbosti i bohové bojují marně.“ Jan Werich