Nejnovější článek na našem portálu

Oficiálně: představujeme Xbox One

[článek - anthraxCZ] Xbox 360

Konzolista.cz píše: Microsoft dnes představil svoji novou herní konzoli Xbox One, která bude dostupná letos na podzim po celém světě, tedy i u nás v Evropě. Podrobnosti o ceně, případně verzích, v jakých se bude prodávat, se dozvíme později, pravděpodobně až se bude blížit termín vydání...

Neil Thompson: next-gen ne až tak velký krok kupředu?

Xbox 360Playstation 3 [anthraxCZ 16.01.13 20:33] Komentáře [0]

Xbox 360Neil Thompson je jedním z těch, kteří nám pravidelně servírují novinky ohledně next-gen konzolí. V rozhovoru pro OXM se Thompson o nových konzolích rozpovídal znovu - jenže pozitivní vyhlídky střídá spíše vystřízlivění. Proč? Thompson totiž míní, že konzole nenabídnou takový skok jako přechod z generace minulé na současnou.

Ostatně posuďte jeho slova sami: "Nová generace bude skokem, avšak ne tak velkým a zcela zjevným. Vývojáři budou hry vyvíjet chytřejším a modernějším způsobem...," říká Thompson v souvislosti s potřebným rozpočtem na vývoj hry pro next-gen konzole. Myslí si, že hráči tak znatelný rozdíl jako v případě skoku z Playstationu 2 a Xboxu na Playstation 3 a Xbox 360 už s novými konzolemi nezažijí.

Vývojářské firmy by totiž musely na vývoj her poskytovat až desetkrát větší rozpočet, což by znamenalo, že hra by musela prodat alespoň 20-30 milionů kopií, aby se vůbec zaplatit její vývoj. Z jeho slov můžeme usuzovat, že vývoj her poběží zhruba stejně jako při současné generaci a že rozdíly od současných her nebudou tak markantní, spíše kosmetické. Co myslíte?

Analytik Pachter k next-gen konzolím a Wii U

Xbox 360Playstation 3Nintendo Wii [anthraxCZ 15.01.13 17:19] Komentáře [0]

Xbox 360Herní analytik Michael Pachter patří k nejproslulejším analytikům z oblasti her. Docela paradoxně, protože jeho předpoklady, analytické pohledy jsou buď tak zřejmé, že o nich ani není třeba mluvit, nebo se naopak ukáží jako zcela nepřesné. No, pojďme se podívat, co tento chlapík předpokládá v souvislosti s next-gen konzolemi.

"Až next-gen konzole vyjdou, budou mnohem lepší než Wii U. Call of Duty na Wii U je sice skvělé. Problémem je to, že, jelikož je Call of Duty hrou, která vyžaduje širokou hráčskou komunitu, a na Wii U hraje online pouhá čtveřice dalších lidí, to není zábava. Nikdo by si kvůli CoD Wii U nekoupil," doslova řekl Pachter.

Závěrem snad dodáme, že Nintendo může u hráčů uspět leda tak s exkluzivitami, které na jiných platformách nenajdeme. Ze všech ostatních hledisek ale bude Wii U za konkurenty nové generace od Microsoftu a Sony zaostávat. Jenže tohle jsme tušili už vydáním Wii U.

Chystají Visceral fps Dead Space nebo novou IP?

Xbox 360Playstation 3 [anthraxCZ 14.01.13 20:15] Komentáře [0]

Xbox 360Herní studio Visceral Games patří mezi významné autory herního gigantu EA. A mimo to, že v současnosti dokončují třetí díl vesmírného horroru Dead Space, ve Visceral Games se také pracuje na zbrusu nové herní značce. Podle toho, jaké hry mají Visceral na kontě (Army of Two, Dead Space, The Godfather aj.), bychom mohli soudit, že půjde o další hru z třetí perspektivy.

Jenže nejnovější nabídky práce na stránkách Visceral Games naznačují něco jiného: v job listingu se totiž objevilo, že hledají někoho, kdo má přehled v FPS hrách. Kotaku před nedávnem navíc pustilo do světa spekulace o připravovaném Dead Space first person titulu a odchod spoluzakladatele Guerilla Games právě do Visceral, dává tušit něco zajímavého. Ačkoliv nemůžeme s jistotou říci, zda se jedná o novou IP nebo Dead Space z prvního pohledu, hra pravděpodobně dorazí až na nové konzole.

Co byste radši - novou IP od Visceralu nebo Dead Space jako FPS titul?

Next-gen konzole budou odhaleny už v březnu!

Xbox 360Playstation 3 [anthraxCZ 14.01.13 20:05] Komentáře [0]

Xbox 360Gamezin několik dní kvůli problémům s hostingem neběžel, avšak dnes je vše již v pořádku, a tak se můžeme podívat na nejaktuálnější novinky ze světa next-gen konzolí. A ty jsou doopravdy žhavé. Počínaje dnešním dnem totiž herní portály zahlcuje informace o tom, že next-gen konzole Microsoftu a Sony budou odhaleny už v březnu.

Pojďme se ale podívat na informace hezky popořadě. Herní časopis Game Informer ve svém únorovém vydání zveřejnil informaci, že jak Microsoft, tak Sony chystají ještě před samotnou E3 jakési menší konference ve stylu společnosti Apple, kde by podle všeho měly odhalit nové konzole. Tyto konference by se podle Game Informeru měly konat už v březnu letošního roku, což je čas Game Developers Conference. "Doslechli jsme se, že jak Sony, tak Microsoft chystají Apple-style konferenci někdy v čase Game Developers Conference na konci března, kdy odhalí své nové platformy," píše se doslova v únorovém čísle Game Informeru.

Situaci se rozhodl probádal také herní portál CVG, jehož zdroje potvrzují informace o odhalení nových konzolí ještě před vypuknutím E3. Na eventech v březnu by totiž mělo dojít k odhalení pouze konzolí, E3 pak bude ve znamení oznámení a prezentací vůbec prvních next-gen her pro tyto herní systémy. Game Informer v informacích pokračuje: podle nich totiž Playstation 4 dorazí v říjnu před Xbox 720, který spatří světlo světa v listopadu. S odvoláním na předpoklady analytiků pak uvádí také přibližnou cenu nových konzolí, která by se měla pohybovat v rozmezí $350-$400. Sony odmítlo informace Game Informeru a CVG komentovat.

Nové konzole jsou setsakramentsky blízko! Pro aktuální info zůstaňte se mnou!

Doom 4 skoro potvrzen na next-gen konzole

Xbox 360Playstation 3 [anthraxCZ 06.01.13 16:31] Komentáře [3]

Xbox 360Ačkoliv Doom 4 nikdy nebyl ohlášen, snad všichni fandové série věří, že hra je ve vývoji. A teď to vypadá, že tomu tak doopravdy je. Jeden z vývojářů společnosti id software totiž prozradil klíčové informace, které by mohly odkazovat právě na Doom 4. Hlavní programátor Brian Harris, který až do ledna roku 2012 byl hlavním designérem Doom (tato informace pochází z Linkedin), totiž na svém Twitteru prohlásil:

"V současné době se věnuji své novorozené dcerce. Ale až se vrátím, podám zprávu o velkém projektu pro nové platformy," píše Harris na svém Twitter účtu. Ačkoliv to tedy není potvrzení, velký projekt, skutečnost, že Harrir byl lead designérem Doom 4 a posléze pracoval také na Doom 3: BFG Edition, naznačuje, že půjde doopravdy o Doom 4. A co víc - nové platformy v tomto kontextu dozajista znamenají next-gen konzole Microsoftu a Sony!

Názor analytika na vydání X720 a PS4

Xbox 360Playstation 3 [anthraxCZ 06.01.13 12:29] Komentáře [0]

Xbox 360Herní analytici sice nepatří mezi ty nejoblíbenější, neboť se většinou docela brutálně mýlí, avšak pojďme se na názor jednoho takového analytika podívat v souvislosti s odhadovaným vydáním nových konzolí Microsoftu a Sony. Co nám - mimo to, že vidí Wii U launch jako zklamání - k tomu tedy Arvind Bhatia z organizace Sterne Agee poví?

Bhatia soudí, že nové konzole jak Microsoft, tak Sony uvedou už na konci letošního roku. Má dokonce i ještě konkrétnější specifikace - a to sice, Xbox 720 a Playstatio 4 by měly vyjít buď v říjnu nebo listopadu letošního roku. A to je docela velkohubé prohlášení, pakliže bereme v potaz, že nové konzole nebyly dosud ani ohlášeny. Co myslíte? Kdy nové konzole nakonec uvidíme?

Nové screenshoty z Grand Theft Auto V

Xbox 360Playstation 3 [anthraxCZ 06.01.13 12:24] Komentáře [0]

Xbox 360Ačkoliv pátý díl jedné z nejoblíbenějších herních sérií Grand Theft Auto tak úplně nepatří mezi next-gen tituly, je velmi pravděpodobné, že se hra dočká konverze pro next-gen konzole. A to je důvod, proč se o ní zmiňuju na Gamezinu. Rockstar Games do světa na nový rok poslali několik pěkných ingame pohlednic.

Všechny pohromadě je můžete zhlédnout uvnitř této novinky.

Příští Crysis hry i jako ne-fps tituly?

Xbox 360Playstation 3 [anthraxCZ 05.01.13 11:31] Komentáře [0]

Xbox 360Dusty Cartridge přinesl zajímavý rozhovor s producentem vývojářského studia Crytek, Michaele Elliotem Readem, který v souvislosti s právě vyvíjeným třetím dílem série Crysis potvrdil, že série bude i nadále pokračovat. Možná ale trochu jiným směrem, než bychom všichni očekávali. "Momentálně nechci nic prozrazovat, ale myslím, že série Crysis má velký potenciál i mimo žánr fps," řekl Read.

Tím v podstatě naznačuje, že v budoucnosti se pravděpodobně dočkáme i úplně jiných her ze světa Crysis - živě si dokážu představit, že impériu by bez většího problému seděl například žánr realtime strategie. To, že Crysis univerzum dost možná brzy zamíří do jiných vod, potvrdil i šéf Cryteku Cevat Yerli, který již v prosinci minulého roku řekl, že by chtěl svět Crysis prozkoumat z jiného úhlu pohledu.

Crysis tu tedy s námi bude stoprocentně i po vydání třetího dílu, který je naplánován na březen letoška. Nová generace konzolí taky zcela jistě nabídne i hry z univerza Crysis.

Playstation 4 bez možnosti hraní použitých her?

Playstation 3 [anthraxCZ 04.01.13 12:25] Komentáře [0]

Xbox 360Bazarové hry představují v oblasti herního byznysu klíčový problém - pro vydavatele jsou noční můrou, neboť tím přichází o potenciální výdělek z prodeje nové hry, pro hráče je to naopak možnost jak ušetřit velké peníze. Není tak divu, že v současnosti je trend, že vydavatelé se snaží bazarovému prodeji her alespoň částečně zabránit používáním různých online passů a bonusového materiálu.

Prodej bazarových her by mohl být jednou z problematik i nových konzolí Microsoftu a Sony. A zdá se, že Sony to hodlá řešit, neboť se nedávno objevila informace o tom, že Sony si nechala patentoval systém řešení protibazarového prodeje her. Díky tomuto systému se každá koupená hra spojí s jedním Playstation Network účtem a hru, jejíž disk bude obsahovat unikátní kód, tak bude možné hrát pouze na něm.

Co myslíte - chystá Sony zamezit bazarovému prodeji her spolu s novou konzolí Playstation 4? Pakliže ano, co si o tom myslíte? Dejte mi vědět do komentářů pod touto novinkou.

Chystají Remedy next-gen pokračování Alan Wakea?

Xbox 360Playstation 3 [anthraxCZ 03.01.13 10:27] Komentáře [0]

Xbox 360Vývojáři z finského studia Remedy (kteří stojí například za prvními dvěma díly série Max Payne nebo za parádním psycho-thrillerem Alan Wake pro Xbox 360) se nechali slyšet, že v letošním roce představí hru, kterou chystají. Sam Lake z Remedy totiž prohlásil, že se těší, že v roce 2013 představí svůj nový projekt.

Nic konkrétnějšího zatím Remedy neposkytli, vzhledem k tomu, že si před nedávnem zaregistrovali doménu Alan Wake 2, lze očekávat, že půjde právě o pokračování prvního dílu skvělého thrilleru. Zatím zůstává otázkou, zda hra vyjde opět exkluzivně na Xbox 360 a Pc nebo i na další platformy anebo jestli půjde o next-gen titul.

Teasuje odpočítavadlo ohlášení nového Xboxu?

Xbox 360 [anthraxCZ 03.01.13 10:08] Komentáře [0]

Xbox 360Na stránkách Majora Nelsona - komunitního informátora xboxových hráčů - se objevilo odpočítávadlo, které odpočítává zbývající, dny, hodiny, minuty, sekundy a milisekundy, které zbývají do vypuknutí E3 2013. Na tom by nebylo nic zvláštního, pokud by to nebylo jen jedno z mála odpočítavadel, které Microsoft zveřejnil.

Znamená to snad, že Microsoft chystá na E3 ohlášení něčeho opravdu velkého? Je to snad potvrzení ohlášení nového Xboxu na E3? Uvidíme, dozvíme se to už za méně než 159 dní. Odpočítávadlo naleznete zde.

Sony končí s prodejem PS2 - co to znamená?

Playstation 3 [anthraxCZ 02.01.13 14:08] Komentáře [0]

Xbox 360Sony před nedávnem ohlásila, že končí s prodejem konzole Playstation 2 a to i v Japonsku, kde si konzole užívala slušné popularity i dodnes. Zatímco toto ohlášení je zcela zřejmé a jasné, zajímavější je číst mezi řádky. Co by totiž mohlo znamenat ukončení produkce Playstationu 2? Ano, myslíte si to zcela správně.

Sony se ukončením podpory a prodeje své nejúspěšnější konzole Playstation 2 pravděpodobně připravuje na příchod nové konzole. Bylo by totiž nemyslitelné udržovat při životě tři konzole najednou. Pravidelně jsme sice svědky toho, že společnosti udržují svou konzoli i po vydání té nové, nicméně lze si jen těžko představit, že by Sony zvládala tři konzole. Sečteno podtrženo - ačkoliv to není potvrzené, ukončení produkce Playstationu 2 pravděpodobně připravuje hráče, samotnou Sony a celý herní trh na příchod nástupce třetí konzole Sony, tedy Playstation 4!

Spekulativní informace o Assassins Creed IV

Xbox 360Playstation 3 [anthraxCZ 30.12.12 18:41] Komentáře [0]

Xbox 360Herní stránka examiner.com se podívala na jednotlivé časové úseky mezi vydáními různých dílů Assassins Creed her a další podrobnosti marketingu společnosti Ubisoft, a přinesla nám tak zajímavé spekulativní informace týkající se potenciálního čtvrtého dílu Assassins Creed série. Podle redaktorů examineru bychom se měli plnohodnotného pokračování série dočkat na začátku roku 2015.

Vývoj podle nich začne v lednu příštího roku a plnohodnotnému čtvrtému dílu jedné z nejoblíbenějších herních sérií současnosti budou předcházet dvě hry mapující osudy hrdiny Assassins Creed III - O´Connora. Myslíte, že to tak bude?

Avalanche Studios oficiálně pracují na novém enginu

Xbox 360Playstation 3 [anthraxCZ 29.12.12 10:57] Komentáře [0]

Xbox 360Vývojáři z herního studia Avalanche Studios (kteří stojí především za herní sérií Just Cause) v současnosti vyvíjí nový grafický engine, který by měli využívat v hrách pro novou generaci konzolí Xbox 720 a Playstation 4. Vyplývá to z nabídek práce na Gamasutra, které Avalanche Studios právě na těchto stránkách zveřejnili.

Už se nemůžu dočkat prvních obrázků.

Ubisoft se chystá za pomoci vlády vytvořit herní engine

Xbox 360Playstation 3 [anthraxCZ 29.12.12 10:53] Komentáře [0]

Xbox 360Francouzský deník Libération přišel se zajímavou zprávou. Informuje totiž, že jedna z největších a v současnosti nejúspěšnějších herních firem, francouzský Ubisoft, uzavřel partnerství s vládními organizacemi s cílem vytvořit herní engine pro hry nové generace. Jde o tyto vládní organizace: Komise pro jadernou a alternativní energii (CEA) a Národní centrum pro vědecký výzkum (CNRS).

Uvidíme, co z této spolupráce vzejde.

Příští rok bude pro Guerilla Games nejdůležitější

Playstation 3 [anthraxCZ 26.12.12 11:22] Komentáře [0]

Xbox 360Vývojářské studio Guerilla Games patří dlouhodobě mezi nejoblíbenější a nejúspěšnější týmy v oblasti her. Není divu, jejich herní značky jsou oblíbené mezi hráči a kritiky. Victor Zuylen z Guerilla Games nedávno mluvil o nadcházejícím roce: "2013 bude bude dalším velkým rokem pro Guerillu - dost možná vůbec nejdůležitějším rokem od roku 2004, kdy jsme vydali první díl Killzone."

Vzhledem k tomu, že Guerilla Games v současnosti připravují jeden jediný oficiálně oznámený titul - a to sice Killzone Mercenary pro Playstation Vita - lze očekávat, že v průběhu příštího roku se dočkáme velkého ohlášení. Podle neoficiálních zpráv totiž Guerilla Games připravují úplně novou herní značku. Mělo by jít o first person střílečku.

A jelikož Zuylen mluví o největším roku pro Guerilla Games vůbec, napadá mě, že to bude pravděpodobně kvůli nové herní značce, která dost možná spatří světlo světa na nové konzoli od Sony. Co myslíte - o co půjde? A dorazí hra na Playstation 4?

Pět nových parádních screenshotů z GTA V

Xbox 360Playstation 3 [anthraxCZ 24.12.12 11:30] Komentáře [0]

Xbox 360Dnešní štědrý den se rozhodli oslavit i v Rockstar Games. Jak? Stylovým způsobem. Zahráli si totiž na ježíška a všem fanouškům posílají pět nádherných pohlednic z Grand Theft Auto V. Ne však ledajakých - k vidění jsou totiž věci, které poodhalují nové možnosti hry - například potápění, možnost mít psího kamaráda a další.

Ostatně, na obrázky se můžete podívat sami. Naleznete je uvnitř této novinky. Grand Theft Auto V dorazí příští rok a to na současné konzole, a dost možná i na ty nové.

První trailer na Destiny, ale neoficiální od fanoušků

Xbox 360Playstation 3 [anthraxCZ 23.12.12 14:55] Komentáře [0]

Xbox 360Jelikož vývojáři z Bungie nebyli dosud schopni představit svůj očekávaný scifi titul Destiny, který by měl vyjít buď na současné konzole nebo ty příští, rozhodli se fanoušci udělat vlastní trailer na hru. Ten je složený z nedávno uniklých artworků, přičemž obrázky byly v traileru rozpohybovány. A výsledek? Úžasný!

První neoficiální fan-made trailer na Destiny naleznete uvnitř novinky.

Ubisoft si brousí zuby na odkoupení Thq

Xbox 360Playstation 3Nintendo Wii [anthraxCZ 21.12.12 19:11] Komentáře [0]

Xbox 360Možná jste zaregistrovali informace o tom, že herní vydavatelství Thq se potýká s finančími problémy a tento týden vyhlásilo bankrot. Konec firmy to však neznamená, protože její zástupci věřili, že najdou investora, který by podpořil rozpracované hry (například Saints Row 4, Metro: Last Light, Homefront 2 či Company of Heroes 2).

A vypadá to, že takového investora našel - Thq se totiž chystá odkoupit Ubisoft, který si na firmu brousí zuby už delší dobu. Pravděpodobně se mu to i povede a nám tak stačí doufat, že hry Thq Ubisoft dá do správných rukou, respektive podpoří současné vydavatele.

Modern Warfare 4 na next-gen konzolích?

Xbox 360Playstation 3 [anthraxCZ 21.12.12 19:06] Komentáře [0]

Xbox 360Série Call of Duty patří mezi nejoblíbenější a komerčně nejúspěšnější značky herního průmyslu. Není tak divu, že Activision už delší dobu pracuje na novém pokračování. To by mělo být Call of Duty: Modern Warfare 4, které by dle šablony Activisionu, mělo vyjít na konci příštího roku. A co to znamená pro nás?

Především to, že Modern Warfare 4 si dost možná zahrajeme také na next-gen konzolích Microsoftu a Sony. Tato informace pochází z neověřených zdrojů herního portálu Examiner, který dělal rozhovor s ředitelem společnosti Activision, Bobby Kotickem, a který tak usuzuje na základě dostupných informací.

Uživatelská sekce

Přezdívka:
Heslo:

Jsme na Facebooku!

Shoutbox

Přezdívka:
5 + 5 =
Lenka 03.11.14 v 12:59

Prosím, neví někdo, jestli existuje na x box 360 něco na způsob roller tycoonu? Pokud ano, jak se to jmenuje? Nemohu nic najít :( Děkuji za odpověď :)

miky 05.08.14 v 15:43

Kokos: ty jsi dobrý dementi. Jdi hrát knacka a drž pysk.

Kokos 30.07.13 v 04:47

shitbox je největší sračka na světě

anthraxCZ 15.01.13 v 10:05

Výsledek poslední ankety: Budete kupovat Wii U? Ano (1), Ne (10), Mám předobjednáno (4), Ještě nevím (1) - pro konzoli Wii U tak ne příliš pozitivní výhledy :) Hlasujte v nové anketě!

"> 13.11.12 v 12:37

">

anthraxCZ 04.11.12 v 12:51

Máme tady novou anketku - hlasujte! Předchozí dopadla dobře pro mě: většina hlasu byla pro to, že změna Gamezinu prospěla. Děkuji!

anthraxCZ 02.11.12 v 09:00

taky si myslím, že to tak bude - e3 2013 přinese jejich představení a o vánocích už budeme moct hrát :) aspon v to doufám :)

Cottager 01.11.12 v 16:13

Představení PS4 možná ta E3ka, ale ven půjde tak za rok před vánocema..

Wii U 31.10.12 v 17:04

Ahoj, jsem si puvodne myslel ze tvuj web je obdoba zingu ci eurogameru, proste multiweb a ted koukam ze v posledni dobe je to spise takovy Wii U web:) Mas to tu jinak moc pekne i vzhled vypada jako profi weby, skoda te navstevnosti. Kdyz se podivam dole na strankovani tak historii mas dost slusnou az k r.2010 ze?

anthraxCZ 24.10.12 v 18:23

ahoj, no hezký, ale je to spíš takovej blogísek :)

Poslední komentáře

02.01.14 v 18:23 od mik Komentář

21.04.13 v 15:51 od Mario Komentář

12.04.13 v 22:00 od ondřej Komentář

15.03.13 v 11:29 od Michal Komentář

04.02.13 v 14:14 od anthraxCZ Komentář

02.02.13 v 16:33 od Honza Komentář

18.01.13 v 15:53 od anthraxCZ Komentář

18.01.13 v 13:44 od Honza Komentář

07.01.13 v 17:37 od OGLoc Komentář

07.01.13 v 10:40 od anthraxCZ Komentář

06.01.13 v 22:32 od OGLoc Komentář

26.12.12 v 12:56 od CruzeRock Komentář

23.12.12 v 15:26 od anthraxCZ Komentář

22.12.12 v 02:11 od Martin Komentář

20.12.12 v 09:05 od anthraxCZ Komentář

Anketa

BlueBoard.cz

Reklama

reklama

Spolupracujeme

ikonka ikonka

ikonka counterstrikego.cz

ikonka

„O chytré ženské je nouze. Konečně o chytré mužské zrovna tak.“ Jan Werich