Nejnovější článek na našem portálu

Oficiálně: představujeme Xbox One

[článek - anthraxCZ] Xbox 360

Konzolista.cz píše: Microsoft dnes představil svoji novou herní konzoli Xbox One, která bude dostupná letos na podzim po celém světě, tedy i u nás v Evropě. Podrobnosti o ceně, případně verzích, v jakých se bude prodávat, se dozvíme později, pravděpodobně až se bude blížit termín vydání...

Tvůrci TDU mají v přípravě závody pro Playstation 4

Playstation 3 [anthraxCZ 01.02.13 15:09] Komentáře [0]

Xbox 360Další z řady uniklých informací, které si na svých vývojářských profilech zveřejňují samotní tvůrci, je tady. Tentokráte nám něco prozradil profil Sébastiena Alzamory, který pracoval jako grafik na hrách Rush či Test Drive Unlimited. A co udělal? Přidal si na svůj profil neznámý závodní projekt pro Xbox 360, Playstation 3 a především pro Playstation 4, na kterém v současnosti pracuje.

Podle všeho hra vzniká ve study Ivory Towe, což je studio založené bývalými zaměstnanci Eden Games, kteří stojí právě za sérií Test Drive Unlimited. Hra by měla vznikat pod záštitou Ubisoftu. Uvidíme první záběry z next-gen závody hry pro Playstation 4 už v únoru na Playstationu Meetingu? Dost možná ano! Obrázek u novinky je pouze ilustrační.

Sony 20. února odhalí budoucnost Playstation + trailer

Playstation 3 [anthraxCZ 01.02.13 11:11] Komentáře [0]

Xbox 360Oznámení next-gen konzolí je na spadnutí. Sony právě ohlásila speciální akci s názvem Playstation Meeting, která se uskuteční 20. února letošního roku a nastíní budoucnost značky Playstation. Sony samotné navíc láká na velké oznámení. Připomeňme, že na předchozích ročnících bylo ohlášeno i PS Vita či PS3!

Zdá se tak, že tato akce bude právě tou, která přinese oznámení následovníka konzole Playstation 3, konzoli s pořadovým číslem čtyři. Sony uveřejnilo i teaser trailer, který můžete zhlédnout uvnitř této novinky.

EA připraveno odhalit next-gen Fifu a Battlefielda

Xbox 360Playstation 3 [anthraxCZ 31.01.13 10:02] Komentáře [0]

Xbox 360CEO z Electronic Arts John Riccitiello se nechal slyšet, že next-gen edice sérií Fifa a Battlefield jsou už ve vývoji a větších diskuzí o hrách se dočkáme v průběhu května. Riccitiello doslova řekl: "Rovněž budeme investovat do čtvrté generace konzolových technologií a obsahu. Už jsme dali najevo, že pracujeme na nových pokračováních dvou našich největších herních značek Battlefield a Fifa a moc se těšíme, až se s vámi budeme moci s nimi podělit v květnu."

Co to znamená? Pravděpodobně dvě věci. K odhalení konzolí by mělo dojít ještě před letošním květnem. A ta druhá - první hry pravděpodobně uvidíme již v květnu letoška. To zní skvěle, čas ukáže, jestli je to pravda.

Vývojáři Sleeping Dogs chystají next-gen hru

Xbox 360Playstation 3 [anthraxCZ 30.01.13 18:23] Komentáře [0]

Xbox 360Sleeping Dogs bylo jedním z největších herních překvapení minulého roku. A vzhledem k tomu, že hra sklidila úspěch i u hráčů, mezi které se dostalo přes celý milion kopií, není divu, že vývojáři z United Front Games dostanou další šanci a v současnosti připravují nový herní titul. Jenže ne ledajaký, bude to next-gen hra.

To se píše na stránkách vývojářského studia samotného, kde doslova stojí: "Hledáme zkušeného programátora, který bude spolupracovat s naším online týmem vytvářet multiplayerové featurky našeho nového next-gen konzolového titulu." Uvidíme, kdy nám vývojáři prozradí víc.

Vývojáři ze Supermassive Games chystají titul pro PS4

Playstation 3 [anthraxCZ 30.01.13 18:14] Komentáře [0]

Xbox 360Vývojářské studio s názvem Supermassive Games, které v současnosti pracuje na hororu pro Playstation 3 s názvem Until Dawn a který má vyjít na konci letošního roku, podle informací na profilu Sunnyho Modyho na LinkedIn pracují na next-gen titulu pro nástupce současné Sony konzole Playstation 4. O co půjde, zatím nikdo netuší.

Supermassive Games mimo jiné pracovalo na Dr Who: Eternity Clock, Start the Party, Big Match Striker, Tumble a spolupracovali na LittleBigPlanet 2 a Walking with Dinosaurs Wonderbook. Těžko říct, kdy se dozvíme detaily.

Nové artworky z GTA V, zatím jen na fotce

Xbox 360Playstation 3 [anthraxCZ 27.01.13 15:07] Komentáře [0]

Xbox 360Grand Theft Auto V od Rockstar Games sice není oficiálně potvrzenou hrou pro next-gen konzole Microsoftu a Sony, ale jelikož by nové konzole mohly spatřil světlo světa ještě tento rok, bylo by právě páté pokračování horkým kandidátem na to, aby se stalo jednou z prvních her, která vyjde jak na současných, tak next-gen konzolích.

Jestli tomu tak doopravdy bude se dozvíme až časem, prozatím si ale můžete zkrátit čekání na výborně vypadající páté pokračování jedné z nejúspěšnějších herních sérií vůbec prostřednictvím nových artworků uvnitř této novinky. Zatím je můžete zhlédnout pouze na fotografii Gamestopu, ale určitě nebude trvat dlouho a artworků se dočkáme i v oficiální a kvalitní verzi na internetu nebo přímo stránkách Rockstar Games.

Crytek: O osud Homefront 2 nemějte strach

Xbox 360Playstation 3 [anthraxCZ 26.01.13 21:14] Komentáře [0]

Xbox 360Thq před pár dny zažilo šílenou rošádu - kvůli zadlužení totiž byla rozprodána prakticky všechna studia a herní značky. Thq vlastnilo i Homefront a tak se fanoušci začali ptát po osudu druhého pokračování, na kterém pracuje vývojářské studio Crytek. Crytek se teď k situaci Homefront 2 vyjádřil.

Nick Button-Brown, zástupce Crytek, prohlásil, že krach Thq na vývoj hry nemá žádný vliv, neboť samotný Crytek celou herní značku od Thq odkoupil a vývoj dále probíhá podle plánů. Podle všeho by měl nový Homefront dorazit až na nové konzole Microsoftu a Sony, neboť datum vydání je předběžně stanoveno na příští rok.

Chystají Criterion Games Burnout Paradise 2?

Xbox 360Playstation 3 [anthraxCZ 26.01.13 21:07] Komentáře [0]

Xbox 360Jedním z launch titulů konzole Xbox 360 byl závodní titul od Criterion Games - Burnout Revenge. Tento díl série bezpochyby patří mezi ty vůbec nejlepší z celé značky. Současné konzole se však dočkaly ještě další Burnout hry a to sice s podtitulem Paradise. A teď to vypadá, že Burnout Paradise by mohl dostat pokračování.

Alex Ward, ředitel Burnout série v Criterion Games, totiž na svém Twitter účtu napsal následující post: Kdybychom měli udělat Burnout Paradise 2, co byste v něm chtěli mít? Criterion Games tak dost možná jen skrývají jasnou motivaci - totiž zjistit, co by si hráči ve dvojce Burnout Paradise přáli. Přáli byste si pokračování?

Nový BR přehrávač od Sony - vodítko k PS4 designu?

Playstation 3 [anthraxCZ 24.01.13 15:33] Komentáře [0]

Xbox 360K novým konzolí vedle hardwarových specifikací neodmyslitelně patří i vnější provedení, tedy samotný design konzolí. Na internetu, po zadání Playstation 4 či Xbox 720 do vyhledávače, se takových konceptů, fanouškovských vizí a více či méně zcestných představ o tom, jak bude nová konzole vypadat, najde opravdu velká hromada.

S finálním designem konzolí se ale seznámíme teprve při jejich oficiálním oznámení. Malým vodítkem k tomu, jak bude vypadat nová konzole od společnosti Sony, tedy Playstation 4, byla ale mohla být podoba zbrusu nového Blu-ray přehrávače, který Sony ohlásila na letošním ročníku CES. Nový přehrávač volí hranatý design a dominantou je pyramidový hořejšek přehrávače. Bude podobně stavěná i konzole Playstation 4? Obrázky zmiňovaného přehrávače naleznete uvnitř této novinky.

Vedle vzhledu se můžeme podívat i na technické možnosti nově ohlášeného Blu-ray přehrávače od Sony. Přehrávač umí: konvertovat 2D obraz do 3D, upscalovat videa ve formátu DVD do HD, má více než 100 různých aplikací a služeb jako je Hulu, Pandora či Netflix, má zabudované wi-fi s vysokým dosahem, nechybí interkonektivita se zařízeními Sony a další. No nezní to skvěle?

Evolve v prvních artworcích, vyjde i na next-gen

Xbox 360Playstation 3 [anthraxCZ 24.01.13 15:22] Komentáře [0]

Xbox 360Thq zažilo krušnou situaci a včera došlo k rozprodání naprosté většiny jejích herních značek a vývojářských studií. Jedním z prodaných studií je i Turtle Rock Studios, kteří stojí za oblíbenou a velmi populární sérií Left 4 Dead pro Valve. Turtle Rock Studios v současné době chystají novou hru s názvem Evolve.

Hru a vývojáře odkoupila společnost Take-Two a v souvislosti s tím vypluly na povrch také první informace o hře samotné. Tak především - Evolve bude velkou AAA akční hrou, která vyjde nejen pro současné konzole, ale také pro ty příští, tedy Xbox 720 a Playstation 4. Uvnitř novinky naleznete také vůbec první artworky ze hry.

Odhaleno: Quantic Dream chystají titul pro PS4

Playstation 3 [anthraxCZ 23.01.13 11:09] Komentáře [0]

Xbox 360Hry pro nové konzole jsou určitě již ve vývoji. Důkazem toho je i to, že francouzské studio Quantic Dream, které stojí za Playstation 3 trháky jako Fahrenheit či Heavy Rain, si zaregistrovalo novou doménu. A jakou má tato doména podobu? Všeříkající - ostatně, posuďte sami, doména je singularityps4.com. Jelikož i v minulosti měli Quantic Dream registrované domény s názvem hry a platformou, pro kterou se hra vyvíjí (jako například heavyrainps3.com), je jasné, že Singularity je kódové označení pro Playstation 4 titul.

Podle informací, které se podařilo vyšťourat různým herním fandům, půjde o hru, která by mohla navazovat na technologické demo Kara, které si můžete připomenout uvnitř této novinky. Hra by mohla být adaptací knihy "Singularity is Near" (2005) od Raye Kurzweila, jehož je David Cage, ředitel Quantic Dream, velkým obdivovatelem.

Quantic Dream v současnosti připravují také Playstation 3 titul Beyond: Two Souls. Představení titulu s pracovním názvem Singularity očekávám na letošní E3. Uvidíme, vše ukáže až čas.

Activision na GDC odprezentuje next-gen engine

Xbox 360Playstation 3 [anthraxCZ 22.01.13 15:28] Komentáře [0]

Xbox 360Herní portál CVG.com je v poslední době nejaktuálnějším zdrojem novinek a zpráv o nových konzolích. A svou pozici redaktoři potvrdili i dnes. Podařilo se jim totiž vyšťourat na stránce vývojáře z Activisionu, Jorgeho Jimeneze, že na letošním Game Developers Conference právě tento vývojář bude prezentovat next-gen grafiku.

60-ti minutová prezentace označená jako "fotorealistické renderování očí a deformace" bude prezentovat tvorbu fotorealistických postav pro hry a hardware nové generace. Otázkou zatím zůstává, zda prezentace bude přístupná i veřejnosti nebo jen vybraným hostům. Pravděpodobně se ale dočkáme prvních záběrů toho, jak budou vypadat hry na nové konzole! Game Developers Conference se koná v březnu 2013.

Sony s oznámením PS4 vyčkává na kroky Microsoftu

Xbox 360Playstation 3 [anthraxCZ 22.01.13 15:09] Komentáře [0]

Xbox 360Jestli patříte mezi ty, kteří netrpělivě očekávají představení nových konzolí Microsoftu a Sony, je následující zpráva přesně pro vás. Kazuo Hirai, výkonný ředitel Sony, se totiž vyjádřil k tomu, kdy hodlají představit Playstation 4. Nikoli však konkrétně, ale spíše naznačil taktiku a strategii Sony v konkurenci s Microsoftem.

A co tedy Kaz Hirai o představení nové konzole míní? "Proč bychom měli představovat něco jako první, když se konkurence dívá a může přijít posléze s něčím lepším," zní z úst Hraie pro britské noviny The Sun. Jinými slovy tedy říká, že Sony vyčká na představení konzole Microsoftu, díky čemuž se následně bude moci vytasit s propracovanějším a promyšlenějším způsobem prezentace. Problém nastane ve chvíli, kdy Microsoft zvolí podobnou taktiku a ticho před bouří bude pro hráče nesnesitelné.

Hirai mluvil o plánech společnosti obecně i dál. Jelikož se Sony v současné době nachází ve finanční krizi (mimo jiné prodává své vlastní sídlo, jejíž prodej by měl snížit dluh společnosti), je Kaz Hirai v nelehké pozici. Podle něj se Sony v nejbližší budoucnosti bude věnovat hlavně herní divizi Playstation (konzole a hry), digitálním foťákům a také telefonům. Naopak se omezí výroba a produkce televizí, jejichž prodeje a poptávka výrazně klesly.

Momentálně očekáváme představení konzolí již v březnu na GDC. Jak to ale nakonec všechno bude - kdo svou konzoli představí jako první - ukáže čas.

Nový díl Prince of Persia vyjde v roce 2014

Xbox 360Playstation 3 [anthraxCZ 21.01.13 15:55] Komentáře [0]

Xbox 360Série Prince of Persia patřila ve své době k nejoblíbenějším herním sériím vůbec. Současná generace však přinesla jen dvě hry z tohoto světa - a to sice The Forgotten Sands a Prince of Persia 3D. Ubisoft si je ale dobře vědom potenciálu značky, což dokazuje i informace zveřejněná v aktuálním čísle Oficiálního Xbox Magazínu.

Tam se totiž píše, s odkazem na důvěryhodné zdroje, že nový Prince of Persia dorazí příští rok a to na konzole nové generace. Uvidíme, třeba dojde k odhalení hry na letošní E3.

Pět vysněných her pro launch Xboxu 720

Xbox 360 [anthraxCZ 21.01.13 12:20] Komentáře [0]

Xbox 360K herním konzolím neodmyslitelně patří hry. A to především hry exkluzivní, tedy takové, které na jiné konzoli nenajdete a nezahrajete si je jinde, než právě na vaší oblíbené platformě. Xbox 360 s počátku přinesl velkou řadu exkluzivit, každý rok jsme se mohli těšit na více než dva tituly pouze pro Xbox 360. S postupem času, a také vydáním Kinectu, se však situace změnila a zájem Microsoftu v oblasti core exkluzivních titulů upadl.

Pojďme se teď podívat na seznam pěti exkluzivních her, které bych si já osobně sám přál, aby byly launch tituly nové konzole Xbox 720. Jaké to jsou? Článek naleznete zde.

O design nového Xboxu se postará Andrew Kim

Xbox 360 [anthraxCZ 21.01.13 10:41] Komentáře [0]

Xbox 360Na stránkách známého designéra Andrewa Kima, který spolupracoval s takovými společnostmi jako je Coca Cola, Honda či HTC, se objevila informace o jeho novém projektu. To by nebylo tak zajímavé, pokud by se nejednalo o spolupráci s Microsoftem a především spolupráci na brandingu a designu nové konzole z rodiny Xbox.

Na stránkách Andrewa Kima se pak můžete podívat na různé jeho práce. Kim v minulosti s Microsoftem již spolupracoval a to sice v souvislosti s Windows 8. Jak asi bude vypadat nový Xbox?

Microsoft ve čtvrtek ukáže své plány do budoucnosti

Xbox 360 [anthraxCZ 19.01.13 16:44] Komentáře [0]

Xbox 360Microsoft patří mezi největší herní společnosti a hlavně je klíčovým hráčem na poli herních konzolí. Není tak divu, že právě v současnosti společnosti věnují pozornost hlavně hráči, neboť má již brzy dojít k odhalení a představení nových konzolí. Microsoft 24. ledna pořádá neznámou akci, kde bude představovat své vize do budoucnosti.

Že by snad bylo oznámení nové konzole blíže než bychom všichni čekali? Pojďme se podívat na to, jak vypadá text oficiální pozvánky. "A jako bonus, Alex Kipman, jeden z vizionářů, kteří stojí za Kinectem, provede speciální prezentaci o vizích Microsoftu do budoucnosti a také o tom, jak pracujeme na tom, abychom správně zkombinovali fungující software s dobrým hardwarem," píše se na pozvánce.

To zní jako bychom se snad mohli dočkat ohlášení něčeho nového? Snad Xboxu 720? Uvidíme. V každém případě nám už 24. ledna ve čtvrtek Microsoft nastíní svou vizi budoucnosti. Výše uvedenou citaci ještě předchází informace o tom, že Microsoft bude prezentovat také Xbox 360, hry na něj a Kinect. Za pár dní se dozvíme, jestli to není jen velká bublina.

Skype jako prostředek komunikace na Xbox Live 720?

Xbox 360 [anthraxCZ 19.01.13 16:13] Komentáře [0]

Xbox 360Jak jistě víte, Microsoft před nedávnem koupil komunikační technologie Skype a převzal celé vedení včetně samotného šéfa předchozího Skypu - Tonyho Batese - pod svá křídla. Ne dlouho potom Microsoft skončil udržovat svůj vlastní komunikátor MSN a rozhodl se implementovat světově populárnější a oblíbenější Skype.

Teď to ale podle informací CVG vypadá, že technologie Skypu se dotknou i Xbox Live, konkrétně tedy Xbox Live, které poběží na novém Xboxu 720. Ingame chaty, diskuze, video konference a další by tak mohly být nahrazeny Skypem, která představuje právě v této oblasti ideální prostředek. Více se dozvíme brzy.

Přijde Playstation 4 s novým herním ovladačem?

Playstation 3 [anthraxCZ 18.01.13 15:53] Komentáře [0]

Xbox 360Ke konzoli Playstation neodmyslitelně patří herní ovladač s názvem Dualshock, který byl vzorem pro většinu herních ovladačů. Po příchodu Xbox 360 a jeho ovladače, který i zapřísáhlé Sony fandy přesvědčil o tom, že dualshock není úplně dokonalý, to ale vypadá, že s Playstationem 4 Sony přijde i s novým ovladačem.

Alespoň to tvrdí redaktoři herního portálu CVG, kteří se odvolávají na zdroj v Sony. Podle něj se nový ovladač od Dualshocku odlišuje hned v několika aspektech a podobu s dualshockem byste v něm hledali jen stěží. Nový ovladač má navíc obsahovat pohybové senzory a dotykový displej. Dejte vědět v komentářích, jak vám vyhovuje dualshock u Playstation 3 a zda byste vy osobně přivítali změnu?

Poslední zprávy: PS4 výkonově lepší než X720

Xbox 360Playstation 3 [anthraxCZ 17.01.13 16:51] Komentáře [2]

Xbox 360Teprve před nedávnem skončila výstava elektroniky CES 2013, kde se za zavřenými dveřmi měly prezentovat i nové konzole. Informací, které unikly, je poměrně dost a můžete je najít všude na mém Gamezinu. Nejnovější uniklá zpráva, kterou zveřejnil herní portál vg247, mluví dokonce o technických specifikacích obou konzolí.

Respektive, dává je do porovnání a tvrdí, že nový Playstation bude výkonově lepší než jeho konkurent od Microsoftu. Jak je to možné? Vg247 tvrdí, že PS4 bude mít výkon zhruba 1.8 teraflops, zatímco Xbox 720 1.2 teraflops. Podle dalších informací má nový Playstation mít celkem 4GB ram (1GB vyhrazený pro operační systém a zbytek pro hry), nový Xbox pak 8GB ram, kde systém bude vyžadovat 3GB a zbylých 5GB bude pro hry. V pamětích však bude rozdíl v rychlosti, a výkonově by Playstation 4 měl být o kus výš.

Další informace hovoří o tom, že obě dvě konzole budou mít Blu-ray mechaniku s možností čtení disků o velikosti až 100GB! Na bližší informace si budeme muset počkat pravděpodobně do března. Ale to už není tak daleko! Zůstaňte s Gamezinem!

Uživatelská sekce

Přezdívka:
Heslo:

Jsme na Facebooku!

Shoutbox

Přezdívka:
5 + 5 =
Lenka 03.11.14 v 12:59

Prosím, neví někdo, jestli existuje na x box 360 něco na způsob roller tycoonu? Pokud ano, jak se to jmenuje? Nemohu nic najít :( Děkuji za odpověď :)

miky 05.08.14 v 15:43

Kokos: ty jsi dobrý dementi. Jdi hrát knacka a drž pysk.

Kokos 30.07.13 v 04:47

shitbox je největší sračka na světě

anthraxCZ 15.01.13 v 10:05

Výsledek poslední ankety: Budete kupovat Wii U? Ano (1), Ne (10), Mám předobjednáno (4), Ještě nevím (1) - pro konzoli Wii U tak ne příliš pozitivní výhledy :) Hlasujte v nové anketě!

"> 13.11.12 v 12:37

">

anthraxCZ 04.11.12 v 12:51

Máme tady novou anketku - hlasujte! Předchozí dopadla dobře pro mě: většina hlasu byla pro to, že změna Gamezinu prospěla. Děkuji!

anthraxCZ 02.11.12 v 09:00

taky si myslím, že to tak bude - e3 2013 přinese jejich představení a o vánocích už budeme moct hrát :) aspon v to doufám :)

Cottager 01.11.12 v 16:13

Představení PS4 možná ta E3ka, ale ven půjde tak za rok před vánocema..

Wii U 31.10.12 v 17:04

Ahoj, jsem si puvodne myslel ze tvuj web je obdoba zingu ci eurogameru, proste multiweb a ted koukam ze v posledni dobe je to spise takovy Wii U web:) Mas to tu jinak moc pekne i vzhled vypada jako profi weby, skoda te navstevnosti. Kdyz se podivam dole na strankovani tak historii mas dost slusnou az k r.2010 ze?

anthraxCZ 24.10.12 v 18:23

ahoj, no hezký, ale je to spíš takovej blogísek :)

Poslední komentáře

02.01.14 v 18:23 od mik Komentář

21.04.13 v 15:51 od Mario Komentář

12.04.13 v 22:00 od ondřej Komentář

15.03.13 v 11:29 od Michal Komentář

04.02.13 v 14:14 od anthraxCZ Komentář

02.02.13 v 16:33 od Honza Komentář

18.01.13 v 15:53 od anthraxCZ Komentář

18.01.13 v 13:44 od Honza Komentář

07.01.13 v 17:37 od OGLoc Komentář

07.01.13 v 10:40 od anthraxCZ Komentář

06.01.13 v 22:32 od OGLoc Komentář

26.12.12 v 12:56 od CruzeRock Komentář

23.12.12 v 15:26 od anthraxCZ Komentář

22.12.12 v 02:11 od Martin Komentář

20.12.12 v 09:05 od anthraxCZ Komentář

Anketa

BlueBoard.cz

Reklama

reklama

Spolupracujeme

ikonka ikonka

ikonka counterstrikego.cz

ikonka