GameZin - novinky ze světa her pro Xbox One a Playstation 4

Nejnovější článek na našem portálu

Oficiálně: představujeme Xbox One

[článek - anthraxCZ] Xbox 360

Konzolista.cz píše: Microsoft dnes představil svoji novou herní konzoli Xbox One, která bude dostupná letos na podzim po celém světě, tedy i u nás v Evropě. Podrobnosti o ceně, případně verzích, v jakých se bude prodávat, se dozvíme později, pravděpodobně až se bude blížit termín vydání...

Luminous Engine od Square ukazuje next-gen grafiku

Xbox 360Playstation 3 [anthraxCZ 13.02.13 13:33] Komentáře [0]

Xbox 360S nezadržitelně se blížícím ohlášení konzole Playstation 4 vás dozajista, jakožto hráče a tedy ty nejdůležitější, zajímá, jak budou vypadat nové hry. Jedním z vodítek, které by mělo leccos napovědět, je Luminous Engine od Square Enixu. Na Youtube se dnes objevily hned čtyři nová videa prezentující slibnou technologii.

Uvidíme, zda takto budou opravdové next-gen hry vypadat. Zdá se ale, že Square Enix s využitím právě Luminous Enginu počítá. Všechny čtyři videa můžete zhlédnout uvnitř této novinky.

Batman: Arkham City dostane letos pokračování

Xbox 360Playstation 3 [anthraxCZ 12.02.13 17:43] Komentáře [0]

Xbox 360Batman: Arkham City na konci letošního roku dostane pokračování. Vyplývá to z finanční zprávy společnosti Warner Bros. Zatím není jasné, zda půjde o přímé pokračování Arkham City, ale vzhledem k úspěchu předchozích dílů se dá očekávat, že ano. Prozatím nejsou jasné ani platformy, na které by se nová hra měla objevit.

Že by nový Batman poctil nové konzole? To bych si nechal líbit.

Chystá se nový díl kultovního Wolfensteina?

Xbox 360Playstation 3 [anthraxCZ 11.02.13 13:56] Komentáře [0]

Xbox 360Stařičký Wolfenstein patří k průkopníkům first person akčního žánru. Další pokračování série přinesly rovněž dobrou zábavu na dlouhé večery. A teď to vypadá, že Wolfenstein se vrátí v nové hře. Na povrch totiž vyplula informace o tom, že stejná společnost, která si rezervovala doménu pro Legacy of Kain, si rezervovala doménu s názvem wolfenstein-spiel.com.

Doména byla registrována teprve před pár dny. Spekulace hovoří o tom, že na nové Wolfenstein hře pracují lidé ze ZeniMax Sweden a nikoliv Id Software. Bližší informace se dozvíme snad již brzy.

Evolution Studios odhalí nový projekt za 9 dní

Playstation 3 [anthraxCZ 11.02.13 13:43] Komentáře [0]

Xbox 360Pakliže jste četli můj článek o pěti vysněných PS 4 launchových hrách, víte, že do seznamu jsem zařadil také potenciální nové pokračování závodů Motorstorm. A jak to teď vypadá - ono to přece jen nebude tak úplně od věci, jak by se na první pohled mohlo zdát. Evolution Studios, tvůrci Motorstormu, totiž něco chystají.

Paul Rustchynsky z Evolution Studios na svém Twitter účtu totiž zveřejnil informaci, že svou novou hru vývojářské studio Evolution Studios odhalí již za devět dní! A kolikátého bude za devět dní? No přeci 20. února, kdy má proběhnout veleočekávaný Playstation Meeting, na kterém očekáváme představení Playstation 4. Všechno nám to do sebe hezky zapadá, next-gen se blíží!

Pět vysněných her pro launch konzole Playstation 4

Playstation 3 [anthraxCZ 10.02.13 16:32] Komentáře [0]

Xbox 360K herním konzolím neodmyslitelně patří hry. A to především hry exkluzivní, tedy takové, které na jiné konzoli nenajdete a nezahrajete si je jinde, než právě na vaší oblíbené platformě. Sony se svou konzolí Playstation 3 (a ostatně i konzolemi předchozími) je vyhlášená právě pro velký počet exkuzivních her, svých vlastních vývojářských studií a celkově lepšímu přístupu k unikátním herním zážitkům na své konzoli.

Pojďme se teď podívat na seznam pěti exkluzivních her pro Playstation 4, které bych si přál jakožto launch tituly nové konzole. Článek naleznete pod tímto odkazem.

Crytek o tom, jak budou vypadat next-gen hry

Xbox 360Playstation 3 [anthraxCZ 09.02.13 11:42] Komentáře [0]

Xbox 360CryEngine 3 od Cryteku patří k nejvyspělejším a nejpohlednějším herním enginům současnosti. Není tak divu, že jeho vývojáři se poměrně často vyjadřují k technické stránce současných a dnes také budoucích her. Nejnovější prohlášení Cevata Yerliho, CEO vývojářů z Cryteku, naznačuje, jak by mohly vypadat next-gen hry.

A co tedy Cevat Yerli říká: "Vlastně si myslím, že hráči budou docela překvapení, až uvidí, že launchové tituly next-gen konzolí se nebudou příliš lišit od Crysis 3." Toto prohlásil Cevat Yerli v souvislosti s tím, jak budou launchové tituly nových konzolí zhruba vypadat. Znamená to tedy, že velký skok v grafické stránce očekávat hned na začátku života nových konzolí očekávat nemáme.

Yerli se také velmi stručně vyjádřil k plánům, které Crytek má na příští generaci konzolí: "Projekt Cryteku celkově budou na mnohem vyšší úrovni než té, které jsme dosáhli na současných existujících konzolích." Od Cryteku se tedy můžeme těšit na ždímání i nových konzolí do maxima.

Zdroj: Killzone 4 na konci 2013 jako launch titul PS4

Playstation 3 [anthraxCZ 08.02.13 18:41] Komentáře [0]

Xbox 360Další z úniků poslední doby se týká first person akční série Killzone od Guerilla Games a Sony pro Playstation platformu. A teď to vypadá, že série bude pokračovat ve velkém stylu - a to sice čtvrtým pokračováním Killzone 4, které se stane jednou z launchových her pro novou konzoli Playstation 4. Hra by měla vyjít na konci roku.

Zdroj, který tuto informaci sdělil hernímu portálu videogamer.com, je neznámý, ale měl by to být někdo blízký Sony. Na potvrzení nebo vyvrácení informace si budeme muset nějaký ten čas ještě počkat, minimálně do 20. února, kdy se bude konat speciální Playstation Meeting.

Série AC, Far Cry, CoD budou pokračovat, oficiálně

Xbox 360Playstation 3 [anthraxCZ 08.02.13 10:18] Komentáře [0]

Xbox 360V průběhu včerejšího dne hned několik velkých herních uskupení vydalo zprávu nebo prohlášení o potvrzení pokračování svých velkých herních sérií. Ačkoliv to nejsou v podstatě žádná překvapení, je vždycky lepší mít to oficiálně potvrzené. A na jaké nové díly zaběhnutých herních sérií se tedy můžeme v budoucnu těšit?

Tak především Ubisoft ohlásil práce na novém pokračování série Assassins Creed. Ivey Guillemot, prezident Ubisoftu, potvrdil, že nová hra vyjde ve finančním roce 2014, který začíná letošním dubnem a končí březnem příštího roku, z čehož vyplývá, že nového dílu Assassins Creed bychom se mohli dočkat ještě letos na konci roku. V oznámení nového dílu mimo jiné stojí, že prozkoumáme úplně nové časové období. Internetem se pak šíří spekulace, že nový titul ponese název Assassins Creed: Black Flags. Oficiální představení hry by mělo přijít už brzy.

Další pokračování, o kterém padla zmínka včera, je znovu ze stáje Ubisoftu. Ten se totiž nechal slyšet, že, jelikož Far Cry 3, která se líbila jak recenzentům, tak hlavně hráčům, prodala 4.5 milionů kusů, na čtvrtý díl nebudeme čekat tak dlouho jako na ten třetí. S novým Far Cry tedy můžeme počítat v průběhu příštího roku, letošek totiž pravděpodobně připadne novému Assassins Creed titulu.

Dalším potvrzeným pokračováním je ze série herního velikána Call of Duty od Activision. Ředitel finančního oddělení společnosti totiž pronesl: "Call of Duty série bude pokračoval a nový díl můžete očekávat v tomto roce. Nová hra zvýší laťku inovací ještě mnohem výš." Otázkou zatím zůstává, zda všechny výše zmíněné tituly dorazí na next-gen konzole nebo na ty současné, neboť časově by měly vyjít v období, kdy na trh pravděpodobně přijdou nové konzole.

Známe název nového Xboxu? Bude se jmenovat X8?

Xbox 360 [anthraxCZ 07.02.13 22:01] Komentáře [0]

Xbox 360Název nového Xboxu, nástupce současného Xboxu 360, je zatím stále otázkou. V řadě spekulací jsme se potkali s názvy jako: Xbox 720, Durango, Xbox 8 a další. Vypadá to ale, že název nového Xboxu bude mnohem jednodušší. A jak by tedy měl znít? X8. Prostě a jednoduše, písmeno X a číslovka 8, korespondující s Windows 8.

A odkud pochází informace, že nový Xbox by se mohl jmenovat právě X8? Světě div se, ze samotné oficiální stránky xbox.com. Tam se totiž v instruktážních manuálech můžete dočíst, že některé aplikace (konkrétně Listen to music a Play a game) zahrnují také platformu X8. To by tedy potenciálně mohl být název nového Xboxu.

Nejde o nic oficiálního, otázkou spíše je, co ono X8 znamená. Přesvědčit se o tom, že tato informace se na oficiálních stránkách opravdu nalézá, můžete uvnitř této novinky, kde naleznete vytípané obrázky. Oficiální název nástupce nám Microsoft sdělí v průběhu letoška.

Tvůrci Dishonored chystají next-gen hru

Xbox 360Playstation 3 [anthraxCZ 07.02.13 13:47] Komentáře [0]

Xbox 360Další z řady vývojářských studií, které se pomalu ale jistě přesouvají na vývoj next-gen her, je Arkane Studios, tvůrci velmi zdařilého titulu Dishonored minulého roku, který si odnesl v mnoha magazínech a anketách ocenění za nejlepší hru roku 2012. Oficiální stránky nyní inzerují místo programátorů hry pro next-gen konzole.

Že by snad Dishonored 2? Vzhledem k prodejním úspěchům první hry (Dishonored se prodalo více než 2,5 milionů kopií, což je na zcela novou herní značku opravdu hodně), by to dávalo smysl. Zástupci Arkane Studios se ale teprve nedávno nechali slyšet, že se chtějí vrhnout na něco úplně nového. My to schvalujeme!

Bungie odhalí Destiny v nejbližších týdnech

Xbox 360Playstation 3 [anthraxCZ 07.02.13 13:41] Komentáře [0]

Xbox 360Dlouho vyvíjený projekt s názvem Destiny od vývojářů Bungie, kteří stojí za kultovní sérií Halo, bude v následujících týdnech konečně odhalen. "Mnoho let jsme tajně pracovali na zcela novém univerzu. Zatím hru představit nemůžeme, ale během několika dalších týdnů představíme, na čem jsme pracovali," zní z Bungie.

Destiny vydá Activision a podle všeho na současnou generací konzolí, tedy na Xbox 360 a Playstation 3. Uvidíme ale teprve při oficiálním představení, jestli hra nezamíří také na Xbox 720 a Playstation 4.

Edge: Xbox 720 stále online a bez bazarových her?

Xbox 360 [anthraxCZ 07.02.13 13:31] Komentáře [0]

Xbox 360Předchozí novinka se zabývala prodejem her z druhé ruky z pohledu Sony, herní magazín Edge teď přinesl nové informace o tom, jak to bude u konkurenční platformy Xbox 720 od Microsoftu. A nejenom o tom. Pojďme se tedy podívat na to, co o nástupci Xboxu 360 píší redaktoři Edge, kteří tvrdí, že se dostali k interním informacím.

Podle všeho má nová konzole Xbox 720 vyžadovat neustále připojení k internetu a službě Xbox Live, která bude ještě mnohem více propojená s hraním her než doposud. Hry budou distribuovány stále prostřednictvím krabicových edicí, které ale nebudou okupovat DVD disky, nýbrž Blu-ray disky s velikostí 50GB. Microsoft chce narozdíl od Sony zatočit s prodejem bazarových her, a tak se podle informací Edge bude v každé krabičce vyskytovat také aktivační kód, který bude možné použít pouze jednou.

Podle Edge bude Microsoft i nadále podporovat pohybové ovládání a senzor Kinect, která by spolu s novým Xboxem měla přijít v nové a vylepšené verzi. Toť prozatím vše z časopisu Edge, oficiálních informací se snad dočkáme již brzy.

Spekulace z japonských novin: PS4 letos za 400€

Playstation 3 [anthraxCZ 07.02.13 13:17] Komentáře [0]

Xbox 360Japonské noviny Asahi Shimbun přinesli zajímavou informací, týkající se nové konzole Playstation 4. Podle autorů článku o Playstation 4 bude konzole vydána do konce letošního roku a to sice v regionu Japonska a Severní Ameriky (Evropa bude muset počkat do příštího roku) a cena by se měla pohybovat kolem 40,000 yenů.

40, 000 yenů, tedy zhruba 400 €, tedy kolem 8000 - 9000 Kč je podle novin minimální částka, kterou bude Sony za svou novou konzoli chtít. Připomeňme, že Playstation 3 stál na začátku ještě o 200 € více. Jak se vám cena pozdává?

Jack Tretton ze Sony: jsem proti zákazu bazarových her

Playstation 3 [anthraxCZ 07.02.13 13:11] Komentáře [0]

Xbox 360Skvělou zprávu dnes do světa vypustil analytik Michael Pachter. Ten se totiž na poslední E3 setkal s Jackem Trettonem ze Sony a diskutovali spolu problematiku bazarových a použitých her, jejichž obchod s nimi poškozuje (ubírá zisk) vývojářským studiím, vydavatelům a i producentu konzole. A co tehdy Jack Tretton říkal?

"Řekl, ´jsem absolutně proti tomu, abychom zakázali prodej použitých her. Myslím, že pro zákazníka je skvělá možnost kupovat hry z druhé ruky. Máme zákazníky, kteří naši konzoli koupí až v pokročilém stádiu životního cyklu konzole, zaplatí méně, hledají kvalitní hry, a já si myslím, že by to bylo vůči zákazníkům velice nemoudré, zakázat prodej bazarových her,´" řekl Pachter pro Gametrailers.

Z toho nám vyplývají dvě věci: jednak, a to především, že už trochu starší spekulace o tom, že Playstation 4 nebude přehrávat bazarové hry (respektive, že bude mít ochranu, která zamezí prodeji z druhé ruky), se snad přece jen neukáží jako pravdivé. Trettonovo postoj je totiž docela jasný a pozitivní. Druhým faktem je, že jsou to slova Pachtera, navíc rok stará, a tak budeme muset počkat na oficiální představení konzole Playstation 4 a jejích možností a služeb.

Chystají Lucid Games PGR 5 pro Xbox 720?

Xbox 360 [anthraxCZ 07.02.13 13:02] Komentáře [0]

Xbox 360Při launchi Xboxu 360 si všichni fandové závodních her přišli na své - dočkali se totiž výborné závodní hry Project Gotham Racing 3. Série se pak dočkala ještě jednoho pokračování, pátý plnohodnotný díl je ale zatím v nedohlednu. I když teď už to není tak úplně pravda - zdá se, že PGR 5 je přece jen ve vývoji. Podle všeho totiž Microsoft zadal vývoj pátého dílu Project Gotham Racing série britským vývojářům z Lucid Games, kteří jsou z části bývalí zaměstnanci Bizzare Creations a zčásti Criterion Games.

Pátý díl by pak měl spatřit světlo světa spolu s novou konzolí Microsoftu. Zatím jde pouze o spekulace, ale máme tu další důkaz toho, že v Lucid Games opravdu vzniká závodní hra. Tím důkazem je oficiální stránka vývojářů, na které se objevil teaser obrázek s nápisem "Road Opens 2013", cesta se otevírá v roce 2013.

Teaser obrázek naleznete uvnitř této novinky. Na oficiální info si budeme muset počkat.

Odhalen next-gen The Witcher 3: Wild Hunt + obrázky

Xbox 360Playstation 3 [anthraxCZ 05.02.13 09:54] Komentáře [0]

Xbox 360Herní časopis Game Informer přinesl další exkluzivní odhalení. Tentokráte se jedná ale opravdu o pořádnou hru a hlavně jednu z prvních oficiálně potvrzených her pro next-gen konzole. Jde o třetí kultovní série The Witcher od CD PRojekt. The Witcher 3: Wild Hunt, jak zní celý název, vyjde příští rok na Pc a next-gen konzole.

K odhalení došlo teprve před pár okamžiky, ale už jsou k dispozici i první informace: herní svět bude o 20% větší než ten ve Skyrimu (cesta z jednoho konce světa na druhý zabere klidně půl hodiny), Witcher 3 poběží na CD RED Engine 3, půjde o otevřený svět, plný skupin banditů, ale také zvířat, čeká na vás více než 100 hodin úkolů + ty vedlejší, hra nebude mít nahrávací obrazovky a spousta dalšího.

Další informace by se měly objevit během následujících hodin. Co je ale ze všeho nejdůležitější, je fakt, že CD Projekt hru potvrdili pro next-gen konzole Playstation 4 a Xbox 720 a to už na příští rok. Uvnitř novinky si můžete prohlédnout vůbec první obrázky oskenované z časopisu a také video při příležitosti odhalení hry.

XMB nových televizí jako vodítko k menu PS4?

Playstation 3 [anthraxCZ 04.02.13 21:54] Komentáře [0]

Xbox 360Teprve před nedávnem jsme tu měli novinku o tom, že Sony chystá nový Blu-ray přehrávač na letošní rok. V záplavu spekulací jsme přehrávač brali jako klíč k designu i Playstationu 4. V podstatě stejná situace by mohla nastat i u menu, tzv. XMB konzole. Sony totiž i u nových televizí chystá nové uživatelské prostředí.

To by se mohlo stát i vzorem pro nové uživatelské rozhraní konzole Playstation 4. A jak tedy nové XMB 2013 vypadá? To můžete posoudit uvnitř této novinky na přiloženém videu.

Michael Pachter věští z koule: PS4 hry s 240 fps

Playstation 3 [anthraxCZ 04.02.13 14:43] Komentáře [0]

Xbox 360Známý herní analytik Michael Pachter opět věští z koule. Dnes přišel s opravdu zajímavým předpokladem, který se týká nové konzole společnosti Sony Playstation 4. Podle něj totiž konzole nabídne hyperrealistické hry, které poběží až v 240 snímcích za sekundu (pro srovnání, dnes ty technicky zdařilejší hry běží ve stabilních 30 fps).

Vážnost Pachterova prohlášení naznačuje i fakt, že v době, kdy mělo dojít k ohlášení Playstation 3, Pachter předpovídal, že konzole zvládně rozlišení 4D a 120 snímků za sekundu. Ve finále to asi tedy bude všechno úplně jinak.

Microsoft připravuje čtyři nové herní značky

Xbox 360 [anthraxCZ 02.02.13 15:20] Komentáře [2]

Xbox 360Herní portál Gaming Everything přišel se zajímavou zprávou. Na portálu LinkedIn se totiž nyní objevila informace, která říká, že Microsoft pracuje na čtyřech neoznámených nových herních značkách. Tato informace se objevila na profilu Jonathana Browna, který je senior product manažerem v Microsoftu.

Brown je navíc člověkem, který má právě nové herní značky na domácích platformách Microsoftu na starosti - podílel se jak na vzniku Halo, tak Gears of War či Forze. Na jeho profilu Brown doslova píše: "V současnosti jsem manažerem v 1st party vydavatelské skupině společnosti Microsoft. Byl jsem hlavním product manažerem na čtyřech neoznámených herních IP a postaral jsem se o to, aby tyto hry přešly do fáze vývoje."

Doufejme, že tedy Microsoft nezahálí a čtyři nové herní značky si odbydou premiéru na nové konzolce. Otázkou zatím zůstává, o jaké tituly půjde - snad ne nějaké hloupé Kinect hříčky?!

PS4 už nebude osinou v zadku jakou byla PS3?

Playstation 3 [anthraxCZ 02.02.13 12:01] Komentáře [0]

Xbox 360Další z řady spekulací o Playstationu 4 vyplula na povrch. Tentokráte se týká architektury samotné konzole. Ta má zjednodušená tak, aby pro Playstation 4 bylo možné bez problémů vyvíjet hry a aby se neopakovala situace s Playstationem 3, kde si vývojáři stěžovali na složitou a nepřehlednou architekturu konzole.

To znesnadňovalo vývoj mnoha důležitým herním studiím jako například Bethesda Softworks. Známí se stali i Vigil Games, kteří Playstation 3 označili za osinu v zadku. Všechno tohle by mělo pominout právě zjednodušením architektury nové konzole a velkou pomocí samotné Sony při vývoji her pro jejich konzoli. Tyto zprávy vycházejí částečně z reportu magazínu EDGE a částečně z herní stránky gamingbolt.com.

Uživatelská sekce

Přezdívka:
Heslo:

Jsme na Facebooku!

Shoutbox

Přezdívka:
5 + 5 =
Lenka 03.11.14 v 12:59

Prosím, neví někdo, jestli existuje na x box 360 něco na způsob roller tycoonu? Pokud ano, jak se to jmenuje? Nemohu nic najít :( Děkuji za odpověď :)

miky 05.08.14 v 15:43

Kokos: ty jsi dobrý dementi. Jdi hrát knacka a drž pysk.

Kokos 30.07.13 v 04:47

shitbox je největší sračka na světě

anthraxCZ 15.01.13 v 10:05

Výsledek poslední ankety: Budete kupovat Wii U? Ano (1), Ne (10), Mám předobjednáno (4), Ještě nevím (1) - pro konzoli Wii U tak ne příliš pozitivní výhledy :) Hlasujte v nové anketě!

"> 13.11.12 v 12:37

">

anthraxCZ 04.11.12 v 12:51

Máme tady novou anketku - hlasujte! Předchozí dopadla dobře pro mě: většina hlasu byla pro to, že změna Gamezinu prospěla. Děkuji!

anthraxCZ 02.11.12 v 09:00

taky si myslím, že to tak bude - e3 2013 přinese jejich představení a o vánocích už budeme moct hrát :) aspon v to doufám :)

Cottager 01.11.12 v 16:13

Představení PS4 možná ta E3ka, ale ven půjde tak za rok před vánocema..

Wii U 31.10.12 v 17:04

Ahoj, jsem si puvodne myslel ze tvuj web je obdoba zingu ci eurogameru, proste multiweb a ted koukam ze v posledni dobe je to spise takovy Wii U web:) Mas to tu jinak moc pekne i vzhled vypada jako profi weby, skoda te navstevnosti. Kdyz se podivam dole na strankovani tak historii mas dost slusnou az k r.2010 ze?

anthraxCZ 24.10.12 v 18:23

ahoj, no hezký, ale je to spíš takovej blogísek :)

Poslední komentáře

02.01.14 v 18:23 od mik Komentář

21.04.13 v 15:51 od Mario Komentář

12.04.13 v 22:00 od ondřej Komentář

15.03.13 v 11:29 od Michal Komentář

04.02.13 v 14:14 od anthraxCZ Komentář

02.02.13 v 16:33 od Honza Komentář

18.01.13 v 15:53 od anthraxCZ Komentář

18.01.13 v 13:44 od Honza Komentář

07.01.13 v 17:37 od OGLoc Komentář

07.01.13 v 10:40 od anthraxCZ Komentář

06.01.13 v 22:32 od OGLoc Komentář

26.12.12 v 12:56 od CruzeRock Komentář

23.12.12 v 15:26 od anthraxCZ Komentář

22.12.12 v 02:11 od Martin Komentář

20.12.12 v 09:05 od anthraxCZ Komentář

Anketa

BlueBoard.cz

Reklama

reklama

Spolupracujeme

ikonka ikonka

ikonka counterstrikego.cz

ikonka