Nejnovější článek na našem portálu

Oficiálně: představujeme Xbox One

[článek - anthraxCZ] Xbox 360

Konzolista.cz píše: Microsoft dnes představil svoji novou herní konzoli Xbox One, která bude dostupná letos na podzim po celém světě, tedy i u nás v Evropě. Podrobnosti o ceně, případně verzích, v jakých se bude prodávat, se dozvíme později, pravděpodobně až se bude blížit termín vydání...

Má Microsoft exkluzivní dohodu s EA ohledně Xbox 720?

Xbox 360 [anthraxCZ 28.02.13 09:38] Komentáře [0]

Xbox 360Herní průmysl se připravuje na tiskovou konferenci Microsoftu, kde by společnost měla po osmi letech představit novou konzoli. Podle nejnovějších spekulací vystoupí na jevišti také vydavatelský dům Electronic Arts s klíčovou exkluzivní smlouvou. Britský server CVG se od dvou důvěryhodných zdrojů dozvěděl, že Microsoft si zajistil partnerství s EA, které by mělo majitelům nového Xboxu přinést exkluzivní obsah. Je dost pravděpodobné, že dohoda se týká exkluzivního časového obsahu, protože na partnerství týkající se exkluzivních her pro Xbox 720 by Electronic Arts pravděpodobně vůbec nepřistoupila a navíc by Microsoft musel zaplatit velkou částku.

Jednalo by se tak o partnerství podobné s Activisionem, který vydává dodatečný obsah pro Call of Duty nejprve pro Xbox 360 verze hry a až po nějaké době ho zpřístupní majitelům ostatních verzí (PS3 a PC). Na nedávném PlayStation Meetingu, kde Sony odhalila svou next-gen konzoli, jsme se rovněž dozvěděli, že Sony se dohodla s Activisionem na klíčovém partnerství, který hráčům na PS4 nabídne exkluzivní obsah pro Destiny. Na akci byly také vydavatelské doby Ubisoft, Square Enix nebo Capcom, avšak EA se nezúčastnila.

Důvodem může být právě připravované partnerství s Microsoftem, které se podle jednoho zdroje má týkat Battlefieldu 4, zatímco druhý zdroj tvrdí, že dohoda bude mít něco dočinění s novou sci-fi střílečkou od Respawn Entertainment (ex-tvůrci Call of Duty z Infinity Ward). A to i přesto, že se Blake Jorgensen z EA nechal slyšet, že chtějí oznámení Battlefieldu 4 načasovat podle svého.

Závěrem rozhovoru pak řekl, že od dnešního dne až do E3 budeme vidět spoustu nových věcí. Jorgensen rovněž potvrdil, že se jim konzole PlayStation 4 zamlouvá a rozhodně ji budou podporovat, mj. na ni vyjde Battlefield 4. Závěrem připomeňme, že EA nedávno ukázala Battlefield 4 vybraný, zástupcům obchodního řetězce GameStop a ti byli z prezentace nadšeni.

Ať už je to jakkoliv, chytřejší bychom mohli být za pár týdnů, kdy má EA představit Battlefield 4. Konference Microsoftu s odhalením nového Xboxu se má podle nepotvrzených informací konat 26. dubna.

Zdroj, převzato z: zing.cz

Další teaser obrázek z Just Cause 3

Xbox 360Playstation 3 [anthraxCZ 27.02.13 22:52] Komentáře [0]

Xbox 360Před pár týdny vývojáři z Avalanche Studios na Twitter účtu zveřejnili teaser obrázek, který připomínal sérii Just Cause. A jelikož je veřejným tajemstvím, že Avalanche pracují na třetím pokračování série, pravděpodobně šlo o obrázek právě z třetího dílu oblíbené open world akce. Jenže to není předmětem této novinky.

Tím je totiž další obrázek, který se tentokráte objevil na sociální síti Instagram. Obrázek, který na 99% pochází právě z Just Cause 3, můžete zhlédnout pod tímto odkazem. Mně osobně však vyvstává otázka - proč to Avalanche tají? Všichni to víme a hra z těchto obrázků nevypadá nijak zázračně, takže nač ty tajnosti?

Electronic Arts se vyjadřují k Playstation 4

Xbox 360Playstation 3 [anthraxCZ 27.02.13 12:39] Komentáře [0]

Xbox 360Bylo docela překvapením, že se EA neobjevila na tiskové konferenci Sony, kde byla představena konzole Playstation 4. To ovšem neznamená, že by pro ni EA nevytvářela hry. Právě naopak. Ve vývoji jich má hned několik, a jak nyní řekl Blake Jorgensen, jsou z nové konzole nadšeni. „Řekl bych, že do E3 uvidíte několik her od nás. Jsme velmi nadšeni z Playstationu 4. Výkon konzole nám umožní dělat hodně věcí, které jsme předtím nemohli. Viděl jsem nový Battlefield, který je ohromující. Je prostě úžasné vidět, co dokáže fantazie herních vývojářů, když nejsou limitováni hardwarem,“ řekl Blake Jorgensen.

Je takovým veřejným tajemstvím, že pro Playstation 4 vzniká i nová FIFA a Need For Speed. V brzké době bychom se měli dozvědět více. EA se i vyjádřila k absenci na seznamu studií Sony a to sice ve smyslu, ze de o chybu na strane Sony.

Zdroj: konzolista.cz

Video z animace postav v The Witcher 3: Wild Hunt

Xbox 360Playstation 3 [anthraxCZ 27.02.13 11:44] Komentáře [0]

Xbox 360Před několika dny nám vývojáři ze studia CD Projekt RED představili ledového obra, který se objeví v očekávaném akčním RPG Zaklínač 3: Divoký hon. Dnes v dalším deníčku odhalují nahrávání animací skrze motion capture, a následné jejich spojení s počítačovou postavou. Na video se můžete podívat níže v novince. Zaklínač 3: Divoký hon vyjde v příštím roce nejenom na PC, ale i Playstation 4.

Dá se očekávat, že se objeví i na novém Xboxu.

Zdroj: konzolista.cz

První obrázek z Assassins Creed Black Flags

Xbox 360Playstation 3 [anthraxCZ 26.02.13 20:03] Komentáře [0]

Xbox 360Už zítra chystá společnost Ubisoft představit nový díl populární série Assassins Creed. Podle uniklých a dostupných informací by hra měla nést podtitul Black Flags a měla by mapovat osudy Edwarda Kenwaye v Karibiku. Co se ale nestalo, ještě před samotným odhalením dnes na internet unikl první obrázek.

Naleznete ho uvnitř této novinky!

První oficiální trailer na Sony Playstation 4

Playstation 3 [anthraxCZ 24.02.13 21:26] Komentáře [0]

Xbox 360Od oficiálního ohlášení konzole Playstation 4 uběhlo jen pár dnů. Co by mohlo shrnout veškerá ohlášení lépe než první oficiální trailer na Playstation 4 přímo od Sony? Ačkoliv byl trailer zveřejněn již předevčírem, představuje ideální materiál pro shrnutí toho, čeho všeho jsme se na speciální konferenci Sony dozvěděli.

První oficiální trailer na Playstation 4 naleznete uvnitř novinky.

Představení Xboxu 720 v dubnu letoška?

Xbox 360 [anthraxCZ 22.02.13 14:37] Komentáře [0]

Xbox 360V posledním měsíci se veškerá pozornost v herní branži otočila směrem k Sony, která před dvěma dny předvedla solidní show, ukázala potenciál konzole a především představila novou generaci her, které vypadají opravdu skvěle. Nesmíme však zapomínat na dalšího důležitého hráče na poli herních konzolí - Microsoft.

Ohledně nástupce Xboxu 360 je zatím ticho po pěšině, ale objevují se již informace, že Microsoft by měl Xbox 720 představit poprvé v dubnu letošního roku. Vyplývá to ze zpráv, které získal herní portál CVG od zaměstnanců Sony, vývojářů a dalších lidí z herní branže. Uvidíme, jestli se informace potvrdí a Microsoft konzoli opravdu představí v dubnu. Mně se to jeví jako reálný předpoklad.

Aktualizace: Microsoft si registroval doménu XboxEvent.

Záběry z Killzone: Shadow Fall v plné kvalitě

Playstation 3 [anthraxCZ 22.02.13 14:30] Komentáře [0]

Xbox 360Na Playstation Meetingu Guerilla Games a Sony představili nové pokračování série Killzone s podtitulem Shadow Fall. Hra vypadá opravdu luxusně. To ostatně potvrzují i zveřejněné záběry z hraní, které si uvnitř novinky konečně můžete prohlédnout v plné kvalitě. Mimo to Killzone: Shadow Fall hráli i v show Jimmyho Fallona.

Záběry z hraní naleznete uvnitř této novinky.

The Witcher 3: Wild Hunt vyjde také pro PS4

Playstation 3 [anthraxCZ 21.02.13 12:36] Komentáře [0]

Xbox 360To, o čem jsem já osobně nepochyboval, se stává skutečností. CD Projekt oficiálně oznamuje, že třetí pokračování série Zaklínač s názvem The Witcher 3: Wild Hunt vyjde také pro Playstation 4. Dá se tedy očekávat, že po ohlášení konkurenční platformy od Microsoftu - Xbox - dojde k potvrzení také Xboxové next-gen verze.

V prohlášení CD Projektu stojí: „Byli jsme nadšeni před několika měsíci, že jsme získali včasný přístup ke konzoli Playstation 4. Byl to vzrušující okamžik, být pozváni do společnosti legendárních vývojářů ze společností jako Bethesda, EA, LucasArts, UbiSoft nebo Activision, které připravují hry od brzkého životního cyklu Playstationu 4. Samozřejmě jsme nemohli říci konkrétní informace našim fanouškům, i když se novináři a členové fóra ptali, jestli se ukáže hra Zaklínač 3: Divoký hon na konzoli od Sony.

Po včerejší akci ale můžeme slíbit - Zaklínač 3: Divoký hon vyjde na Playstation 4. Nový hardware nám dává příležitost vytvořit něco velkého. Jsme schopni pracovat s novou konzolí od jejího zrození, což umožňuje pro náš RED engine 3 posunout meze toho, co je možné na hardwaru Playstationu zobrazit. Konzole je svěží a má několik inovativních řešení, která se pokusíme ve hře využít.“

Další oznámení ze včerejší Playstation konference

Playstation 3 [anthraxCZ 21.02.13 12:30] Komentáře [0]

Xbox 360Během včerejší konference došlo k dalším důležitým herním ohlášením. Ale jelikož jde o ty menší, rozhodl jsem se je zařadit do souhrnné novinky. Pojďme ale bez dalších okecávek rovnou k tématu. Mimo velkých her jsme se totiž dočkali i ohlášení a představení několika menších her. První z nich je hry s názvem Knack SCE Japan. Hru představili trailerem, který naleznete uvnitř novinky.

Tvůrce dnes již legendární logické hříčky Braid Jonathan Blow na včerejší Meeting dorazil také a to s důležitým ohlášením. Představil totiž zbrusu nový titul s názvem The Witness, který můžete posoudit z přiloženého traileru uvnitř této novinky. Podle všeho bude mít The Witness časovou exkluzivitu pro novou konzoli Sony. Další velkou událostí Meetingu byl výstup Davida Cage z Quantic Dream, který sice nepředstavil žádnou novou hru ani neukázal současný stav vyvíjeného Beyond: Two Souls pro Playstation 3, ale zato nás nechal nahlédnout pod pokličku nového herního enginu. Videoukázku z něj naleznete rovněž uvnitř.

Od Media Molecule jsem já osobně očekával ohlášení nástupce LittleBigPlanet. Toho jsme se sice nedočkali, ale na Meetingu z prezentace studia Media Molecule bylo vidět, že tvůrci tohoto vývojářského studia se rozhodně nenudí. Odprezentovali totiž zábavnou ukázku modelace postav a využití Playstation Move na Playstation 4. Zběsilou prezentaci naleznete uvnitř této novinky na přiloženém videu. Velkou událost Meetingu bylo také ohlášení spolupráce Sony a Blizzardu, z čehož vzejde vydání Diablo III pro Playstation 3 a také Playstation 4.

Jednou z mála multiplatformovek, která se ukázala na Playstation Meetingu, bylo Destiny od Bungie a Activisionu. Video z prezentace naleznete uvnitř této novinky. Video doprovodilo ohlášení, že Destiny vyjde také pro Playstation 4, z čehož můžeme vydedukovat, že hra vyjde jak na současné, tak next-gen konzole. Nový engine prezentovali také Square Enix, video z něj naleznete uvnitř novinky. Poslední zářez do Playstation 4 na včerejším meetingu předvedli Epic Games odprezentováním Unreal Enginu 4, který běžel na hardwaru nové konzole. Video z enginu naleznete uvnitř této novinky.

Budoucnost Playstationu vypadá opravdu skvěle. Co myslíte?

Watch Dogs v novém gameplay videu + vyjde i na PS4

Xbox 360Playstation 3 [anthraxCZ 21.02.13 10:07] Komentáře [0]

Xbox 360S velkým očekáváním jsem také čekal na představení Ubisoftu na včerejším Playstation Meetingu. Nakonec jsem se dočkal. Ubisoft totiž přispěchal s parádně vypadajícím a již oznámeným Watch Dogs, které ale znovu-ohlásil na konzole nové generace a ještě k tomu ukázal naprosto luxusní naháněčku přímo z hraní Watch Dogs na PS4.

Video si vychutnejte uvnitř této novinky. Watch Dogs podle všeho tak vyjde na Xbox 360, Playstation 3, Wii U a PC a teď nově i na Playstation 4. Dá se očekávat, že poctí i nový Xbox.

Capcom představil Deep Down pro PS4 + trailer

Playstation 3 [anthraxCZ 21.02.13 10:03] Komentáře [0]

Xbox 360Technicky pravděpodobně vůbec nejzdařilejší trailer odprezentovali, překvapivě, lidé z Capcomu. A o co se jedná? Zatím má titul pracovní název Deep Down a vypadá jako pokračování Dragon´s Dogma. To jsou ale pouze spekulace, jistě víme, že hra je poháněna novým enginem Panta Rhei, který odprezentoval samotný Yoshinori Ono.

Trailer na Deep Down naleznete uvnitř této novinky. Zatím není jasné, zda šlo o gameplay záběry přímo z hraní (což by naznačovaly i herní ikonky v levém dolním rohu), nebo jen dobře sestřihaný render.

Představeno Infamous: Second Son + trailer

Playstation 3 [anthraxCZ 21.02.13 09:55] Komentáře [0]

Xbox 360O jedno z nejpříjemnějších překvapení se postarali lidé ze Sucker Punch. Ti totiž pro Playstation 4 chystají pokračování své velmi oblíbené Playstation exkluzivní herní série Infamous. Sucker Punch ohlásili nikoliv plnohodnotný třetí díl, ale jako v případě Killzone jakýsi spin-off s podtitulem Second Son.

Ze hry samotné sice bohužel neukázali žádné záběry, vynahradili to ale povedeným trailerem, který naleznete uvnitř této novinky.

DriveClub, závody od Evolution Studios pro PS4 + video

Playstation 3 [anthraxCZ 21.02.13 09:52] Komentáře [0]

Xbox 360Každá nová konzole by měla v oblasti her zastoupit i žánr závodů. Toho jsou si v Sony dobře vědomi a tak na včerejší konferenci došlo k představení nového titulu od tvůrců Motorstorm ze studia Evolution Studios s názvem DriveClub. Co je základním principem? Především to, že veškeré závodění a výzvy budete sdílet s dalšími hráči.

Po technické stránce pro mě osobně docela zklamání, rovněž co se týče námětu nejde o žádný zázrak. Uvidíme, kam Evolution Studios DriveClub posunou v průběhu času. Uvnitř novinky naleznete trailer a také gameplay ukázku.

Sony oznámila Killzone: Shadow Fall + gameplay video

Playstation 3 [anthraxCZ 21.02.13 09:45] Komentáře [0]

Xbox 360Když včera Sony krátce představila Playstation 4, přišly na řadu hry. Hned tou první, která mě osobně velice příjemně překvapila technickým zpracováním, ale vyděsila Halovskou barevností, byla Killzone: Shadow Fall. Nikoliv tedy plnohodnotný čtvrtý díl, ale nejspíše spin-off chystaný na rozjezd konzole nové generace.

Při představení hry nechyběly trailery a také gameplay záběry. Ve kvalitním záznamu si je můžete vychutnat uvnitř této novinky.

Playstation 4 oznámen, specifikace a info

Playstation 3 [anthraxCZ 21.02.13 09:34] Komentáře [0]

Xbox 360Tak jsme se všichni dočkali a měsíc spekulací je konečně a úspěšně za námi. Sony totiž na včerejším Playstation Meetingu oficiálně oznámilo nástupce Playstation 3 - konzoli nové generace Playstation 4. A co všechno jsme se na této akci dozvěděli? Víme design Dualshocku 4, informace o nové kamerce Eye a viděli jsme první hry.

Sony prezentovalo Playstation 4 jako high-endové Pc, tzn. že nová konzole bude mít jednodušší architekturu a bude na ni snadnější vyvíjet nové hry. Co se týče hardwarových specifikací, nová konzole na tom bude následovně: CPU: x86-64 AMD “Jaguar,” 8 jader; GPU: 1.84 TFLOPS, AMD Radeon; RAM: GDDR5 8GB; HDD bude v balení a optická Blu-Ray mechanika.

Sony slibuje daleko větší propojení se sociálním službami dnešního světa, i proto se můžeme těšit na nové featury jako je sdílení videa, okamžitý upload a také možnost típání screenshotů. Jednou z důležitých potvrzených zpráv je fakt, že Playstation 4 nebude blokovat prodej použitých her! A když už jsme u těch her, pojďme se podívat na krátký přehled toho, co všechno bylo ohlášeno a prezentováno: Driveclub (WWS Evolution Studios), inFAMOUS Second Son (WWS Sucker Punch Productions), Killzone: Shadow Fall (WWS Guerrilla Games), Knack (WWS Japan Studio), Deep Down (working title) (CAPCOM), Destiny (Activision Publishing, Inc./ Bungie, Inc.), Diablo III (Blizzard Entertainment, Inc.), The Witness ( Jonathan Blow ) a Watch_Dogs (Ubisoft Entertainment)

Playstation 4 vyjde na konci tohoto roku i v Evropě. Cenu a vydání bude upřesněno brzy.

Playstation Meeting začne dnes o půlnoci

Playstation 3 [anthraxCZ 20.02.13 15:58] Komentáře [0]

Xbox 360Dlouho očekávaný event společnosti Sony Playstation Meeting je tu! Od začátku akce nás dělí už jen pár hodin, a tak je na čase si připomenout, kde můžete live stream z akce sledovat. Sledovat celou akci můžete pod tímto odkazem. Možná vám bude stačit i moje zpravodajství, které v průběhu dne samozřejmě poběží.

Jen připomenu: Playstation Meeting vypukne dnes o půlnoci! Poslední spekulace zatím hovoří o tom, že na eventu doopravdy dojde k odhalení nové konzole Sony - Playstation 4. Zatím není jasné, co přesně bychom se měli dovědět, ale počítáme s designem, datumem vydání a hlavně ukázkou některých her - hovoří se o Battlefield 4 či Gran Turismo 6. Tak co - těšíte se? Next-gen hraní je za dveřmi!

Aktualizace: přidaný Live Streaming videa. V 00:00 začínáme!

Microsoft k ohlášení PS 4 v příštím týdnu

Playstation 3 [anthraxCZ 14.02.13 15:10] Komentáře [0]

Xbox 360S blížícím se ohlášením Playstation 4, které má proběhnou příští týden ve středu, se hromadí různé informace o tom, že ohlášení zazdí současnou konzoli generací a prakticky zatrhne další prodeje. Situaci samozřejmě analyzuje i konkurenční Microsoft, který se ohlášení následovníka Playstation 4 zjevně nebojí.

Jonathan Grimes se totiž v souvislosti s tím nechal slyšet v tom smyslu, že ohlášení konzole Playstation 4 rozhodně neovlivní současné velmi dobré prodeje konzole Xbox 360. Co si myslíte vy? Ovlivní ohlášení prodeje konkurenční platformy nebo naopak prodeje Playstation 3? Napište do komentářů.

Že by vůbec první obrázek z Just Cause 3?

Xbox 360Playstation 3 [anthraxCZ 13.02.13 21:46] Komentáře [0]

Xbox 360Spekulace o tom, že vývojáři z Avalanche Studios pracují na třetím pokračování jejich velmi populární a vydařené openworld série Just Cause, kolují herním mořem už nějaký ten pátek. Teď se ale zdá, že Just Cause 3 je opravdu ve fázi vývoje. Naznačuje to i obrázek, který dnes na Twitter poslal jeden z vývojářů Christofer Sundberg.

Obrázek naleznete uvnitř. Co myslíte - jde o obrázek z pokračování Just Cause série nebo jde o nový titul? Vedle spekulovaného Just Cause , se rovněž objevily zprávy o tom, že Avalanche Studios pracují na nové hře ze série Mad Max. Více se dozvíme snad již brzo oficiálním představením nového titulu Avalanche Studios.

EA skeptičtí ohledně zpětné kompatibility next-genu

Xbox 360Playstation 3 [anthraxCZ 13.02.13 13:43] Komentáře [0]

Xbox 360Zpětná kompatibilita her představuje vždy u uvedení nových konzolí na trh stěžejní problém. Ze strany hráčů je vždy přání, aby si své hry ze staré konzole mohli zahrát i na té nové. Ne vždy je to ale vyslyšeno a především to není třeba ani technicky možné. Jaká situace tedy bude u nových konzolí - Plastationu 4 a Xboxu 720?

To vám se stoprocentní jistotou říci nemohu, ale dnes se k situaci vyjádřili zástupci Electronic Arts. A ti to vidí poměrně skepticky: "Nové konzole zřejmě nebudou zpětně kompatibilní. Nepočítáme s tím," řekl Blake Jorgensen, finanční ředitel EA. Na oficiální info si budeme muset ještě počkat, a to minimálně do 20. února.

Uživatelská sekce

Přezdívka:
Heslo:

Jsme na Facebooku!

Shoutbox

Přezdívka:
5 + 5 =
Lenka 03.11.14 v 12:59

Prosím, neví někdo, jestli existuje na x box 360 něco na způsob roller tycoonu? Pokud ano, jak se to jmenuje? Nemohu nic najít :( Děkuji za odpověď :)

miky 05.08.14 v 15:43

Kokos: ty jsi dobrý dementi. Jdi hrát knacka a drž pysk.

Kokos 30.07.13 v 04:47

shitbox je největší sračka na světě

anthraxCZ 15.01.13 v 10:05

Výsledek poslední ankety: Budete kupovat Wii U? Ano (1), Ne (10), Mám předobjednáno (4), Ještě nevím (1) - pro konzoli Wii U tak ne příliš pozitivní výhledy :) Hlasujte v nové anketě!

"> 13.11.12 v 12:37

">

anthraxCZ 04.11.12 v 12:51

Máme tady novou anketku - hlasujte! Předchozí dopadla dobře pro mě: většina hlasu byla pro to, že změna Gamezinu prospěla. Děkuji!

anthraxCZ 02.11.12 v 09:00

taky si myslím, že to tak bude - e3 2013 přinese jejich představení a o vánocích už budeme moct hrát :) aspon v to doufám :)

Cottager 01.11.12 v 16:13

Představení PS4 možná ta E3ka, ale ven půjde tak za rok před vánocema..

Wii U 31.10.12 v 17:04

Ahoj, jsem si puvodne myslel ze tvuj web je obdoba zingu ci eurogameru, proste multiweb a ted koukam ze v posledni dobe je to spise takovy Wii U web:) Mas to tu jinak moc pekne i vzhled vypada jako profi weby, skoda te navstevnosti. Kdyz se podivam dole na strankovani tak historii mas dost slusnou az k r.2010 ze?

anthraxCZ 24.10.12 v 18:23

ahoj, no hezký, ale je to spíš takovej blogísek :)

Poslední komentáře

02.01.14 v 18:23 od mik Komentář

21.04.13 v 15:51 od Mario Komentář

12.04.13 v 22:00 od ondřej Komentář

15.03.13 v 11:29 od Michal Komentář

04.02.13 v 14:14 od anthraxCZ Komentář

02.02.13 v 16:33 od Honza Komentář

18.01.13 v 15:53 od anthraxCZ Komentář

18.01.13 v 13:44 od Honza Komentář

07.01.13 v 17:37 od OGLoc Komentář

07.01.13 v 10:40 od anthraxCZ Komentář

06.01.13 v 22:32 od OGLoc Komentář

26.12.12 v 12:56 od CruzeRock Komentář

23.12.12 v 15:26 od anthraxCZ Komentář

22.12.12 v 02:11 od Martin Komentář

20.12.12 v 09:05 od anthraxCZ Komentář

Anketa

BlueBoard.cz

Reklama

reklama

Spolupracujeme

ikonka ikonka

ikonka counterstrikego.cz

ikonka

„Nikdy jsem nedopustil, aby škola stála v cestě mému vzdělání.“ Mark Twain