Nejnovější článek na našem portálu

Oficiálně: představujeme Xbox One

[článek - anthraxCZ] Xbox 360

Konzolista.cz píše: Microsoft dnes představil svoji novou herní konzoli Xbox One, která bude dostupná letos na podzim po celém světě, tedy i u nás v Evropě. Podrobnosti o ceně, případně verzích, v jakých se bude prodávat, se dozvíme později, pravděpodobně až se bude blížit termín vydání...

Metal Gear Solid 5 ohlášen, vyjde i na Xbox platformu

Xbox 360Playstation 3 [anthraxCZ 28.03.13 10:48] Komentáře [0]

Xbox 360Hned na začátku oznámené prezentace FOX enginu na Game Developers Conference přišel Hideo Kojima, který měl zafáčovanou hlavu a pustil trailer, který jen odhalil, co jsme si stejně všichni mysleli. The Phantom Pain a vlastně i dřívější ukázka na Metal Gear Solid: Ground Zeroes tvoří Metal Gear Solid 5: The Phantom Pain, který vyjde na konzole Playstation 3 a Xbox 360. Poté následoval úžasný trailer, na který se můžete podívat níže v novince. „Trailer běží v reálním čase.

Naše dnešní posezení pojednává o FOX enginu, takže jsem rád, že mohu ukázat něco, co se hýbe. The Phantom Pain je hra v otevřeném herním světě. Začátek slouží jen jako tutoriál, abyste pochopili ovládací schéma,“ narážel Kojima na ukázku z traileru a následující gameplay video, na které se můžete podívat níže. „Tutoriál je samostatná kapitola, v níž se Snake probouzí po devíti letech z kómatu, přičemž je najednou napaden neznámým nepřítelem. Proto musí uniknout z nemocnice. Za tu dobu, co byl v kómatu, ztratil Snake řadu svých pohybových schopností,“ řekl Hideo Kojima.

„Jakmile se dostanete dál, budete moci jako Snake chodit volně po otevřeném světě, jak se vám zachce,“ zakončil prezentaci hry Metal Gear Solid 5: The Phantom Pain. Zatím není jasné, zda se Phantom Pain, neboli Metal Gear Solid 5 podívá také na next-gen konzole.

Převzato z: konzolista.cz

Battlefield 4 představen, trailer, gameplay a obrázky

Xbox 360Playstation 3 [anthraxCZ 27.03.13 07:15] Komentáře [0]

Xbox 360EA a Dice teasovali ohlášení a představení Battlefield 4 již dlouho před jejím spuštěním. To proběhlo na právě probíhajícím meetingu Game Developers Conference 2013. No a co k prezentaci hry samotné říct? Snad jen, podívejte se sami. Battlefield 4 totiž vypadá naprosto luxusně, nejen graficky, ale především i hratelnostně.

V rámci prezentace toho bylo uvolněno docela dost. Uvnitř novinky se můžete podívat na všechno pohromadě. Jedná se jednak o oficiální Battlefield 4 trailer formou TV spotu, poté 17 minut čistého hraní pravděpodobné Pc verze hry, a také screenshoty ze hry. Platformy, na které hra vyjde, zatím nebyly upřesněny.

Teaser na technologické demo Unreal Engine 4

Xbox 360Playstation 3 [anthraxCZ 26.03.13 14:11] Komentáře [0]

Xbox 360Jedním z nejoblíbenějších herních enginů právě končící konzolové generace byl Unreal Engine 3 od Epic Games. A jelikož si engine vydobyl dobré postavení na trhu využitím v mnoha hrách od různých vydavatelů, Epic Games chystají jeho novou verzi. Ta se již představila, novou technologickou ukázku chystají tvůrci předvést na právě probíhajícím Game Developers Conference. A co nás v ní čeká?

To přesně nevíme, ale Epic se nám snaží napovědět prostřednictvím teaseru. Ten můžete zhlédnout uvnitř této novinky, celé video tu pak naleznete během několika málo dní.

Ukázka CryEngine 3 odhaluje i české rpg Warhorse

Xbox 360Playstation 3 [anthraxCZ 26.03.13 14:02] Komentáře [0]

Xbox 360Akce GDC právě odstartovala. Na ní nemůže chybět ani studio Crytek se svým CryEnginem 3, který je prezentován herním vývojářům a vydavatelům. Nyní Crytek vydal na svůj engine video, v němž ukazuje několik rozpracovaných projektů. Na tom by nebylo nic zvláštního, takových videí tu už bylo, pokud by od 3:36 nebyla ukázka z dosud neoznámené hry od českého studia Warhorse, které vede Dan Vávra.

Je ukázána nejen nádherná krajina, náhled vesničky, ale i modely postav, dokonce nechybí ani souboj s mečem. Na celé video se můžete podívat níže v novince. Co na ukázku říkáte?

Převzato z: konzolista.cz

První gameplay záběry z Assassins Creed: Black Flag

Xbox 360Playstation 3 [anthraxCZ 26.03.13 08:16] Komentáře [0]

Xbox 360UbiSoft nedávno oznámil akční hru Assassins Creed 4: Black Flag, která vyjde koncem roku na současné i next-gen konzole. Oznámení bylo doprovázeno pěkným renderovaným trailerem, který musel všechny fanoušky série navnadit. Dnes UbiSoft přinesl vůbec první gameplay trailer, který musí všechny navnadit ještě více, protože hra vypadá jednoduše úžasně.

Už se nemůžeme dočkat, až se do Karibiku koncem roku vypravíme. Na trailer se podívejte níže, určitě nám napište, jak se vám líbí.

Převzato z: konzolista.cz

Blacklight Retribution pro PS4 oznámeno, první trailer

Playstation 3 [anthraxCZ 26.03.13 08:14] Komentáře [0]

Xbox 360Nedávno se začalo spekulovat, že na konzole zamíří Free-to-Play střílečka Blacklight: Retribution od vývojářů ze Zombie Studios, která vyšla v minulém roce na PC. Dnes bylo oznámeno, že se podívá v příštím roce na konzoli Playstation 4. Blacklight: Retribution je multiplayerová střílečka odehrávající se v blízké budoucnosti, která umožňuje hráčům si přizpůsobit podle představ herní postavu i zbraně.

V základu má nabídnout deset map a devět herních režimů, mezi nimiž je třeba Deathmatch, Team Deathmatch, Capture the Flag, Domination, Netwar, Kill Confirmed a Onslaught. Více informací se máme o konzolové verzi dozvědět v brzké době, zatím se podívejte na oznamující trailer.

Převzato z: konzolista.cz

Primar Carnage: Genesis pro PS4 představeno, trailer

Playstation 3 [anthraxCZ 26.03.13 08:12] Komentáře [0]

Xbox 360Příští rok se má dostat do kin čtvrtý Jurský Park. Na obnoveném zájmu o dinosaury se bude chtít svést i nejedna hra, jednou takovou bude ta s názvem Primal Carnage: Genesis, která vyjde na next-gen konzoli Playstation 4. Vývojáři moc informací zatím nevpustili, ale má se jednat o epizodickou příběhovou hru, která bude vycházet skrze digitální distribuci.

Vývojáři slibují skvěle vypadající modely nejrůznějších dinosaurů, o které se má postarat Unreal Engine 4, mezi nimiž nebude chybět Brachiosaurus, Tyrannosaurus Rex, Velociraptor nebo Dilophosaurus. Že nemluví jen tak do větru, ukazuje i první ukázka, na kterou se můžete podívat níže v novince.

Převzato z: konzolista.cz

Příběhová kampaň Killzone: Shadow Fall je hotova

Playstation 3 [anthraxCZ 25.03.13 11:56] Komentáře [0]

Xbox 360Akční hra Killzone: Shadow Fall od studia Guerilla Games byla oznámena teprve před měsícem, ale podle posledních informací už mají vývojáři kompletně dokončenu singleplayerovou kampaň. Tedy alespoň v takové fázi ji mají, kdy ji mohou kompletně dohrát, ale je jasné, že do vydání mohou nastat ještě některé změny a také se bude ladit engine.

Tuto informaci sdělil na svém twitteru Steven ter Heide. Nyní se tak více mohou zaměřit na multiplayerovou část, o které zatím nevíme vůbec nic. Ta by měla být poprvé předvedena až na letošní E3. Uvidíme, jestli se dočká velkých změn, nebo vývojáři pojedou ve stylu předchozích dílů.

Převzato z: konzolista.cz

Mass Effect 4 ve vývoji, budoucí plány Bioware

Xbox 360Playstation 3 [anthraxCZ 24.03.13 13:49] Komentáře [0]

Xbox 360Bioware, konkrétne Casey Hudson na PAX výstave predstavil ďalšie plány s Mass Effect značkou. Pracujú už na novej hre, ktorá bude niečim novým. Chcú fanúšikom dať možnosť vrátiť sa späť do Mass Effect univerza, pridať im esenciu toho čo mali v pôvodnej sérii radi ale zároveň priniesť niečo nové a hlavne umožnia preskúmať univerzum z nového pohľadu (fps akcia?). Zatiaľ netušíme, čo tým myslia. Jedno je isté - Commander Shepard sa už nevráti.

Ten sa však vráti vo filmovej podobe Mass Effectu, ktorý už pripravujú v spolu s Legendary Pictures a vraj to začína vyzerať veľmi dobre. Hudson hovorí, že nebude to len film, bude to niečo špeciálne. Čo sa týka nového Mass Effectu, ten už nebude od pôvodného tímu, síce Hudson na ňom pracuje ako producent, ale celý vývoj prebral Bioware Montreal.

Pôvodný tím na čele s Hudsonom a designerom Prestonom Watamaniukom už pracuje na novom projekte s úplne novým univerzom, v ktorom by znovu chceli rozbehnúť niečo nové a inovatívne, tak ako sa im to podarilo pri Mass Effecte.

Převzato ze: sector.sk

Quantic Dream i v budoucnu s hrami jen pro Sony konzole

Playstation 3 [anthraxCZ 24.03.13 13:41] Komentáře [0]

Xbox 360V současnosti jedna z nejočekávanějších her Beyond: Two Souls vyjde v říjnu na Playstation 3. Pokud jste si mysleli, že u dalšího projektu vývojáři z Quantic Dream zkusí štěstí na více platformách, jako tak nyní činí Insomniac Ganes, spletli jste se. Jak totiž nyní řekl zakladatel studia Quantic Dream, Guillaume de Fondaumiere, dokud budou vytvářet hry, budou mít jednoho partnera – Sony.

„Začali jsme se Sony pracovat v roce 2006, a od té doby máme zajímavý vztah. Je to partnerství postavené na důvěře. To není partnerství, jako je to běžné ve velké firmě, kde jste nuceni okamžitých výsledků. To je skvělé pro studio, jakým jsme my. Od té doby, co začalo toto partnerství, nám Sony řekla, že nám dá peníze na vytvoření našich her, a my jsme na oplátku řekli, že se budeme pracovat tak tvrdě, abychom se odměnili za tuto důvěru,“ řekl Oficiálnímu Playstation magazínu Guillaume de Fondaumiere.

„Prokázali jsme s Heavy Rain, že můžeme udělat ziskovou hru vydáním na jedné platformě. Chtěli jsme více peněz, pokud by to byla multiplatformní hra? Samozřejmě, ale na druhé straně pracujeme se Sony jako vydavatelem. My určitě nebudeme do budoucna měnit partnera, abychom získali více peněz. To není filozofie našeho studia. Tak dlouho, jak budeme moci vytvářet hry, zůstaneme u Sony,“ dodal jasně Guillaume de Fondaumiere.

Převzato z: konzolista.cz

O obsah pro The Witcher 3 bude postaráno i po vydání

Xbox 360Playstation 3 [anthraxCZ 23.03.13 13:26] Komentáře [0]

Xbox 360Když vyšly předchozí dva díly hry Zaklínač, vývojáři z polského studia CD Projekt Red je neustále vylepšovali a přidávali celou řadu novinek. Tohoto nebude ušetřen ani třetí díl s podtitulem Divoký hon, který vyjde v příštím roce na Playstation 4 a nový Xbox. Vývojáři nyní potvrdili dodatečný obsah, kterým hodlají hru zásobovat minimálně po další dva roky.

Obsah samozřejmě neřekli, v současnosti mají plné ruce práce s dokončením samotné hry. Uvidíme, jestli DLC obsah bude placený nebo zdarma. Alespoň předchozí dvě části ho měly vždy zdarma a vývojáři z CD Projekt Red si na tom zakládali.

Převzato z: konzolista.cz

Další Battlefield 4 teaser potvrzuje boj ve vzduchu

Xbox 360Playstation 3 [anthraxCZ 23.03.13 09:53] Komentáře [0]

Xbox 360Jelikož hráči na teaser stránce Battlefield 4 otevřeli další části webu, EA zveřejnilo nový teaser trailer. Ten je v naprosto stejném stylu jako dva předchozí (tedy nic neříkající) a prezentuje boj ve vzduchu. Znamená to, že v Battlefield 4 budeme bojovat nejen na zemi, ale také ve vzduchu a na vodě. Pravděpodobně.

Teaser trailer naleznete uvnitř této novinky.

Infamous: Second Son jakožto launch titul Playstationu 4

Playstation 3 [anthraxCZ 23.03.13 09:41] Komentáře [0]

Xbox 360Studio Sucker Punch před měsícem nečekaně oznámilo akční hru inFAMOUS: Second Son, která sice bude trochu navazovat na předchozí díly, ale přinese úplně nového hlavního hrdinu s neokoukanými superschopnostmi a dost se promění i prostředí. Nyní se zdá, že se s touto hrou setkáme hned na startu konzole Playstation 4, s čímž se zatím moc nepočítalo.

Alespoň tuto informaci si dal na svůj profil zvukový designér Andy Martin. „inFAMOUS: Second Son je launch hra, vyjde Q4 2013,“ napsal na svůj profil. Sony se nechtěla k této informaci zatím vyjádřit, jen jsme se dočkali klasické odpovědi, že v současnosti nemá nic k oznámení. Během E3 bychom se ale měli dočkat upřesnění.

Převzato z: konzolista.cz

Sony oznamuje spolupráci s Unity Technologies

Playstation 3 [anthraxCZ 22.03.13 21:06] Komentáře [0]

Xbox 360A co znamená spolupráce dvou firem pro hráče či vývojáře? Unity for PlayStation má být intuitivním a jednoduchým prostředím pro tvůrce her, kteří to budou mít mnohem jednodušší z hlediska implementace svých nápadů a jejich realizace na konzolích Sony. Nejvíce spolupráce využijí indie vývojáři, pro které je Unity výkonným a jednoduchým nástrojem.

„Díky výkonu integrovaného vývojářského prostředí Unity budou moci vývojáři, kteří vlastní licenci SCE pro SKD nástroje PlayStationu, vytvářet nesrovnatelné herní zážitky pro PlayStation 4, PlayStation 3 a PS Vita bez nutnosti zbytečně utrácet za dodatečné zdroje a komplexní programování,“ říká tisková zpráva. „Unity umožňuje vývojářům jednoduše portovat hry na PS4, PS3, PSV a PSM bez nutnosti složitě přepisovat zdrojový kód.“

Tento krok je tak rozhodne velmi vítaný a ještě jednou ukazuje snahu Sony jít vstříc nezávislým vývojářům a co největší jednoduchosti a přístupnosti pro vývoj titulů, ať už mluvíme o nové konzoli PS4 či současných zařízeních. Mimo jiné existuje naděje, že nyní budou moci některé exkluzivity z PC platformy překočírovat na PlayStation 4, opět díky Unity. Uvidí se.

Převzato ze: zing.cz

Že by se chystalo Call of Duty Ghosts pro next-gen?

Xbox 360Playstation 3 [anthraxCZ 22.03.13 21:03] Komentáře [0]

Xbox 360Internetom sa pár dní širia informácie o tom, že nextgeny a PC dostanú vlastnú verziu Call o Duty nazvanú Call of Duty: Ghosts. Zatiaľ nič nie je oficiáne ale vraj ohlásenie hry uvidíme 1. mája. Ak by bola informácia pravdivá mohlo by to znamenať, že oldgen platformy by mohli napríklad dostať už dlhšie sklonovaný Modern Warfare 4.

Kampaň má byť postavená do budúcnosti podobne ako Black Ops 2 ale používať bude aktuálne zbrane. Z hrateľnosti sa vraj zmenia malé detaily ako kĺzanie počas streľby, vykláňanie sa spoza rohu, kotúľanie sa v DayZ štýle. Pribudne deštrukcia prostredia minimálne v single hre, keďže vraj je to problematické implementovať v multiplayerovej hre.

Spolu s tým pribudne aj viac vecí do prostredia, ktoré môžu hráča zabiť alebo s nimi môže manipulovať. Pre zaujímavosť multiplayerové nahrávacie obrazovky budú mať aj minihry, ktoré vás dostanú na multiplayerovú mapu. Oproti tomu Specops mod bude zrušený a vymení ho nový typ modu.

Převzato ze: sector.sk

První teaser trailery na Battlefield 4 jsou online

Xbox 360Playstation 3 [anthraxCZ 21.03.13 20:44] Komentáře [0]

Xbox 360Odhalení Battlefielda 4, které má proběhnou 27. března na Game Developers Conference, očekává s velkou netrpělivosti celý herní svět. A tak není divu, že i tak trapné teaser trailery, které naleznete uvnitř novinky, vzbudily vlnu vzrušení a spekulací. Pro mě osobně je tohle nic neříkající materiál, přesto se na něj pojďme podívat.

Naleznete je uvnitř novinky.

Project Cars odložen na 2014, vyjde na next-gen?

Xbox 360Playstation 3 [anthraxCZ 21.03.13 14:37] Komentáře [0]

Xbox 360Není to zase tak dávno, co jsme vás informovali, že závodní simulátor Project CARS od vývojářů z Slightly Mad Studios vyjde letos na podzim. Vývojáři bohužel dnes oznámili, že budou potřebovat na tuto ambiciózní závodní hru více času, takže se dočkáme až v příštím roce na konzolích Playstation 3, Xbox 360 a PC.

Uvidíme, jestli k nim časem nepřibudou i next-gen verze, vzhledem k vydání je to pravděpodobné. Když už došlo k odložení, vývojáři udělali radost alespoň vydáním sady nových obrázků, na které se můžete podívat kliknutím sem.

Převzato z: konzolista.cz

Giant Sparrow ohlašují novou hru, Edith Finch

Playstation 3 [anthraxCZ 21.03.13 11:19] Komentáře [0]

Xbox 360Vývojáři z malého studia Giant Sparrow v minulém roce dokončili originální hru The Unfinished Swan pro Playstation 3, která si odnášela velmi pěkné známky, navíc si získala i početnou skupinku fanoušků. Dnes trochu nečekaně oznámili, že už začali pracovat na další hře s pracovním názvem Edith Finch. To je bohužel vše, co o této nové hře víme, protože zatím nepadlo nic o náplni, ani nebyly oznámeny platformy, na které se podívá.

Každopádně vývojáři z Giant Sparrow budou přítomni příští týden na Game Developers Conference, takže je možné, že právě tam se dozvíme několik prvních informací. Jak ovšem dodávají na svém blogu, na The Unfinished Swan pracovali zhruba 3 roky, takže je možné, že stejný čas jim zabere i Edith Finch. Oznámení učinili jen z důvodu, že se jich fanoušci ptají, na čem nyní pracují.

Hra by mohla vyjít také pro Playstation 4.

Převzato z: konzolista.cz

Studio Ovosonico oznámilo partnerství se Sony

Playstation 3 [anthraxCZ 21.03.13 11:16] Komentáře [0]

Xbox 360Nové herní studio Ovosonico dnes oznámilo, že uzavřelo partnerství se společností Sony Computer Entertainment Worldwide Studios, takže v následujících letech bude vytvářet hry pro konzole Playstation. Studio vede Massimo Guarini, který se dříve podílel na hrách jako Rayman, Naruto: Rise of a Ninja, Way of the Samurai 3 a naposledy Shadows of the Damned.

V současnosti má studio Ovosonico připravovat úplně novou videoherní značku, více informací v tiskové zprávě není. Obě strany se ale na spolupráci těší, takže doufejme, že z ní vzejde další kvalitní hra.

Převzato z: konzolista.cz

Spuštěna oficiální teaser stránka Battlefield 4

Xbox 360Playstation 3 [anthraxCZ 21.03.13 11:14] Komentáře [0]

Xbox 360EA pomalu začíná lákat na příští týden, kdy bude oficiálně oznámena akční hra Battlefield 4. Dnes spustila oficiální teaser stránku, na které láká na odemknutí blíže nespecifikované grafiky ze hry. To může znamenat cokoliv, každopádně zřejmě myslí tento obrázek, který se ihned po spuštění stránky objevil na internetu. Ten samozřejmě odkazuje na uniknutý artwork z konce minulého týdne.

Na oficiální stránku se můžete podívat kliknutím na následující link, pokud se na ní přihlásíte, získáte podle všeho speciální psí známku do hry Battlefield 3, ale nemáme to ověřeno. Do diskuze můžete napsat, jestli se vám odemkla.

Převzato z: konzolista.cz

Uživatelská sekce

Přezdívka:
Heslo:

Jsme na Facebooku!

Shoutbox

Přezdívka:
5 + 5 =
Lenka 03.11.14 v 12:59

Prosím, neví někdo, jestli existuje na x box 360 něco na způsob roller tycoonu? Pokud ano, jak se to jmenuje? Nemohu nic najít :( Děkuji za odpověď :)

miky 05.08.14 v 15:43

Kokos: ty jsi dobrý dementi. Jdi hrát knacka a drž pysk.

Kokos 30.07.13 v 04:47

shitbox je největší sračka na světě

anthraxCZ 15.01.13 v 10:05

Výsledek poslední ankety: Budete kupovat Wii U? Ano (1), Ne (10), Mám předobjednáno (4), Ještě nevím (1) - pro konzoli Wii U tak ne příliš pozitivní výhledy :) Hlasujte v nové anketě!

"> 13.11.12 v 12:37

">

anthraxCZ 04.11.12 v 12:51

Máme tady novou anketku - hlasujte! Předchozí dopadla dobře pro mě: většina hlasu byla pro to, že změna Gamezinu prospěla. Děkuji!

anthraxCZ 02.11.12 v 09:00

taky si myslím, že to tak bude - e3 2013 přinese jejich představení a o vánocích už budeme moct hrát :) aspon v to doufám :)

Cottager 01.11.12 v 16:13

Představení PS4 možná ta E3ka, ale ven půjde tak za rok před vánocema..

Wii U 31.10.12 v 17:04

Ahoj, jsem si puvodne myslel ze tvuj web je obdoba zingu ci eurogameru, proste multiweb a ted koukam ze v posledni dobe je to spise takovy Wii U web:) Mas to tu jinak moc pekne i vzhled vypada jako profi weby, skoda te navstevnosti. Kdyz se podivam dole na strankovani tak historii mas dost slusnou az k r.2010 ze?

anthraxCZ 24.10.12 v 18:23

ahoj, no hezký, ale je to spíš takovej blogísek :)

Poslední komentáře

02.01.14 v 18:23 od mik Komentář

21.04.13 v 15:51 od Mario Komentář

12.04.13 v 22:00 od ondřej Komentář

15.03.13 v 11:29 od Michal Komentář

04.02.13 v 14:14 od anthraxCZ Komentář

02.02.13 v 16:33 od Honza Komentář

18.01.13 v 15:53 od anthraxCZ Komentář

18.01.13 v 13:44 od Honza Komentář

07.01.13 v 17:37 od OGLoc Komentář

07.01.13 v 10:40 od anthraxCZ Komentář

06.01.13 v 22:32 od OGLoc Komentář

26.12.12 v 12:56 od CruzeRock Komentář

23.12.12 v 15:26 od anthraxCZ Komentář

22.12.12 v 02:11 od Martin Komentář

20.12.12 v 09:05 od anthraxCZ Komentář

Anketa

BlueBoard.cz

Reklama

reklama

Spolupracujeme

ikonka ikonka

ikonka counterstrikego.cz

ikonka

„Nikdy jsem nedopustil, aby škola stála v cestě mému vzdělání.“ Mark Twain