Nejnovější článek na našem portálu

Oficiálně: představujeme Xbox One

[článek - anthraxCZ] Xbox 360

Konzolista.cz píše: Microsoft dnes představil svoji novou herní konzoli Xbox One, která bude dostupná letos na podzim po celém světě, tedy i u nás v Evropě. Podrobnosti o ceně, případně verzích, v jakých se bude prodávat, se dozvíme později, pravděpodobně až se bude blížit termín vydání...

Spekulace: Odhalení Xboxu 720 v druhé půlce května

Xbox 360 [anthraxCZ 08.04.13 09:41] Komentáře [0]

Xbox 360Xbox720 bude vraj predstavený 21. mája a podľa nepotvrdených správ vyjde začiatkom novembra stáť bude 500 dolárov alebo 300 dolárov s mesačnými platbami. K tomu by mal Microsoft predstaviť aj 99 dolárový Xbox360. Opět se jedná o nepotvrzené informace, ale MS si s odhalením dává docela na čas a tak nahrává do karet Sony.

Doufejme tedy, že květen bude měsícem představení Xboxu 720.

Převzato ze: sector.sk

FIFA 14 bude představena již tento týden?

Xbox 360Playstation 3 [anthraxCZ 08.04.13 09:38] Komentáře [0]

Xbox 360Minimálne novinárom, embargo na pre médiá potrvá do 17. apríla. Od hry môžeme čakať sociálne služby a EA skloňovalo aj rozšírené online pripojenie. Zatím se nejedná o oficiální informace a plné představení hry, včetně obrázků a videí, bude pravděpodobně koncem dubna. V každém případě se máme na co těšit.

FIFA 14 by totiž měla zamířit také na next-gen konzole.

Zdroj: sector.sk, vlastní

Mapa světa Assassins Creed IV zveřejněna

Xbox 360Playstation 3 [anthraxCZ 06.04.13 14:19] Komentáře [0]

Xbox 360Pozrime sa bližšie na územie po ktorom sa budeme plaviť v jesennom titule Assassins Creed IV: Black Flag . Ten nás totiž z pevniny tentoraz prenesie na šíre moria, pridá sériu veľkých a veľa malých ostrovov. Spolu bude v hre 50 lokalít, na ktorých sa bude dať zakotviť. Obrázek mapy naleznete uvnitř této novinky.

Assassins Creed IV: Black Flag dorazí na next-gen na konci roku.

Převzato ze: sector.sk, a doplněno vlastním textem

Criterion Games pracují na nové závodní hře

Xbox 360Playstation 3 [anthraxCZ 06.04.13 11:36] Komentáře [0]

Xbox 360Vývojáři ze studia Criterion Games teprve nedávno dokončili Need for Speed: Most Wanted, pro který ještě připravují několik dalších přídavků. Proto jsme si mysleli, že další jejich hra vyjde až příští rok, jak to bylo doposud běžné, ale zřejmě se dočkáme už letos. Několik vývojářů z Criterion Games si totiž připsalo na svůj LinkedIn profil informaci, že v současnosti pracují na další neoznámení závodní hře pro EA Games, která vyjde ještě v letošním roce.

Nyní tak můžeme hádat, o jakou hru se bude jednat. Do úvahy připadá další Need For Speed, ale asi nejvíce bychom si přáli nový Burnout. Lákat na hru začal nyní i ředitel Alex Ward, který na twitteru napsal, že pracuje se skvělým týmem na něčem úžasném. Půjde o next-gen hru?

Převzato z: konzolista.cz

Microsoft se dohodl s FOXem na Killer Instinct

Xbox 360 [anthraxCZ 05.04.13 16:14] Komentáře [0]

Xbox 360Během podzimu minulého roku Microsoft oznámil, že podal žádost na obnovení ochranné známky pro Killer Instinct. Jenomže, před koncem roku byla tato žádost nečekaně zamítnuta, protože stejný název má zaregistrována společnost FOX pro svůj nepříliš úspěšný seriál z roku 2005. Tato informace rozhodně fanoušky nepotěšila, ale naštěstí se Microsoft s FOXem dohodl, takže Killer Instinct bude moci využít.

FOX s tímto problém mít nebude, takže se pomalu můžeme těšit na oznámení nového dílu této kultovní bojovky. Že by připravoval Microsoft nový díl pro svůj next-gen Xbox? Vyloučeno to není.

Převzato z: konzolista.cz

Thief 4 pro next-gen běží na Unreal Engine 3

Xbox 360Playstation 3 [anthraxCZ 05.04.13 12:20] Komentáře [0]

Xbox 360Nedávno oznámený Thief je plánován na next-gen konzole, takže by asi každý očekával, že bude využívat nějaký moderní engine. Jak ovšem bylo nyní prozrazeno, základem pro něj se stal dnes už poněkud starší Unreal 3 engine. „Musíte mít na paměti to, že když jsme začali Thiefa vytvářet, Unreal 4 engine byl stále ve vývoji,“ vysvětluje producent Stephane Roy použití Unreal 3 enginu.

Jak ovšem dodává, hodně věcí v něm změnili a překopali, aby lépe seděl pro jejich otevřený herní svět, takže bychom neměli být ochuzeni o pěknou vizuální stránku. Do enginu navíc vývojáři přidali spoustu svých vlastních nástrojů, třeba pro osvětlení. Thief vyjde v příštím roce na Playstation 4 a nový Xbox.

Převzato z: konzolista.cz

Kotaku: Xbox 720 bude vyžadovat internet k spuštění hry

Xbox 360 [anthraxCZ 05.04.13 09:27] Komentáře [0]

Xbox 360Možná si ještě vzpomínáte na nadšení, které mezi hráči vyvolala hra SimCity vyžadující neustálé připojení k internetu. Hodně se v poslední době mluví o tom, že na stejném principu bude fungovat i nová konzole Xbox od Microsoftu. Nyní přišel blog Kotaku s informacemi, že všechny spekulace ohledně nutností připojení k internetu se zakládají na skutečném plánu Microsoftu. Kotaku uvádí, že pokud nebudete s konzolí Xbox online, nebude možné zapnout hru ani využívat aplikace, které bude mít konzole v základu.

Pokud nastane výpadek internetu během hraní, hra má několik minut běžet, ale pokud výpadek bude delší, pozastaví se. Jak ovšem Kotaku dodává, vše se může ještě změnit, i když informace výše pocházejí z ani ne dva týdny starých plánů. Vždy je ale možnost změny, zvláště když konzole není ještě ani oznámena.

Převzato z: konzolista.cz

Thief 4 v nových luxusně vypadajících obrázcích

Xbox 360Playstation 3 [anthraxCZ 04.04.13 15:45] Komentáře [0]

Xbox 360Nedávno oznámená hra Thief je plánována na PC a konzole nové generace. Nyní se o hře rozpovídal její producent Stephane Roy, který magazínu Videogamer řekl, že co se grafické kvality týče, budou na tom všechny verze více méně stejně. Sice řekl, že některé grafické efekty mohou být na nejlepších PC kartách o něco málo lepší, ale rozdíl rozhodně nebude tak velký, jako je tomu dnes běžné u PC a konzolových verzí.

Stephane Roy v rozhovoru řekl, že se ani tak moc nezaměřují na vizuální prezentaci, která samozřejmě bude pěkná díky výkonnému hardwaru nových konzolí, ale spíše chtějí veškeré své síly vložit do hratelnosti. Pokud vás Thief zajímá, uvnitř novinky si můžete prohlédnout několik nových obrázků, které se dnes objevily na internetu.

Převzato z: konzolista.cz

Sony chystá další PS4 event ještě před E3

Playstation 3 [anthraxCZ 04.04.13 15:05] Komentáře [0]

Xbox 360Sony už svojí next-gen konzoli Playstation 4 částečně odhalila v únoru, přičemž jsme počítali, že další informace se dozvíme až na E3, která proběhne v červnu. Jak se ale nyní ukazuje, Sony plánuje ještě před E3 uspřádat speciální akci (na konci dubna nebo začátkem května), na které zřejmě oznámí finální podrobnosti o startu, a dost možná se dočkáme i odhalení, jak bude konzole vypadat.

Tuto spekulaci nyní přinesl PCMag.com, odvolávající se na svůj zdroj, který je obeznámen s marketingovou strategií Sony. Přímo Sony zatím nic oficiálně nepotvrdila, takže si musíme počkat na nějaké to vyjádření. Každopádně na E3 a poté i na GamesComu o konzoli Playstation 4 hodně uslyšíme.

Převzato z: konzolista.cz

Spekulace: Playstation 4 v říjnu za 9.100 Kč?

Playstation 3 [anthraxCZ 04.04.13 10:24] Komentáře [0]

Xbox 360Můžete si vybrat, buď jde o senzaci a britskému bulvárnímu deníku The Sun se podařil vážně husarský kousek nebo se jedná o novinářskou kachnu a výplod nějakého pisálka. Ať už tak či onak, The Sun tvrdí, že jim Andrew House, výkonný ředitel Sony, v rozhovoru řekl, že konzole PlayStation 4 bude na trhu v říjnu letošního roku za 300 liber (cca 9120 Kč). House v rozhovoru údajně prohlásil, že s konzolí chtějí více apelovat na ženy a nenabízet pouze střílečky, kterých je herní trh v posledních letech doslova přesycen. Prý je to pro Sony klíčové.

Sony při oznámení konzole PS4 akorát řekla, že vyjde o Vánocích letošního roku. Od té doby se neustále spekuluje, kdy se nové herní mašinky dočkáme. Pokud je to pravda a PS4 se opravdu bude prodávat v říjnu, tak ve stejný čas vyjde mj. Watch Dogs od Ubisoftu, inFamous: Second Son nebo Killzone: Shadow Fall. Daleko od vydání by nemusel být ani Assassin’s Creed 4: Black Flag. Ten je ve verzích pro PS3, X360 a Wii U naplánován na 1. listopadu, zatímco PC a PS4 verze nemají datum stanovené.

Převzato ze: zing.cz

Doom 4 restartován, vyjde na next-gen konzole

Xbox 360Playstation 3 [anthraxCZ 04.04.13 10:21] Komentáře [0]

Xbox 360O hře Doom 4 se mluví několik let, ale zatím konkrétní informace z Bethesdy nevypadly. Server Kotaku navíc přinesl spekulaci od svého zdroje, že hra byla v roce 2011 zrušena, aby se následně začalo pracovat na nové verzi pro next-gen konzole, ale její osud je podle všeho ve hvězdách. Nyní tuto spekulaci potvrdil Pete Hines z Bethesdy, který ale věří, že hra vyjde, ale zatím nemají žádné nové informace, které by mohli sdílet s fanoušky.

„Starší verze hry Doom 4 neměla kvalitu, jakou mělo studio id Software a Bethesda v úmyslu dosáhnout, a jakou fanoušci série očekávají. V důsledku toho začala vznikat nová verze hry Doom 4, která slibuje splnění vysokých očekávání,“ řekl pro britský Eurogamer Pete Hines z Bethesdy. V id Software podle všeho existovaly plány na pokračování hry RAGE, která si sice v recenzích vedla celkem slušně, ale v prodejích propadla, takže následně musel být zrušen i další DLC obsah. Až na konci minulého roku vyšlo větší příběhové rozšíření, ale jinak ničeho dalšího jsme se nedočkali.

Převzato z: konzolista.cz

PS4 hra od Quantic Dream bude velkým překvapením

Playstation 3 [anthraxCZ 04.04.13 10:19] Komentáře [0]

Xbox 360Vývojáři ze studia Quantic Dream v současnosti dokončují hru Beyond pro Playstation 3, ale už pracují i na další, která je určena pro Playstation 4. Nyní se o ní trochu rozpovídal David Cage, který řekl, že budeme překvapeni, až ji uvidíme. Narážel tím zřejmě na posun v technologii, která umožní do hry dostat ještě více emocí, jak se nám snažil ukázat během představení konzole Playstation 4. „Vím, že spousta lidí je nadšená tím, co děláme na Ps 3 s hrou Beyond.

Slyšeli jsme od spousty lidí otázku, jestli jde pořád o hru určenou pro současnou generaci. Ale věřte mi, že kdybych vám ukázal, co vytváříme na Playstation 4, hodně byste se divili. Je to hodně překvapivé, je to jiný svět,“ řekl David Cage z Quantic Dream.

Převzato z: konzolista.cz

Gamepad nového Xboxu nedozná velkých změn

Xbox 360 [anthraxCZ 04.04.13 10:15] Komentáře [0]

Xbox 360Zatímco Sony se rozhodla u nového Dualshocku své konzole Playstation 4 pro velké změny, mezi kterými je jednak úprava tvaru a tlačítek, ale i nově přidaná dotyková plocha či nová tlačítka, Microsoft zřejmě půjde cestou jen menších úprav. Jak totiž nyní potvrdily hned čtyři na sobě nezávislé zdroje blogu kotaku, gamepad nového Xboxu je prakticky stejný, jako ten u současného X360. Rozmístění tlačítek je stejné, dokonce nedoznaly téměř žádných viditelných změn.

I tvar ovladače je prakticky identický, jen je údajně o něco menší a lehčí. Microsoft se tak rozhodl jít spíše cestou evoluce, ale proč měnit něco, s čím jsou hráči maximálně spokojeni. Zdroje jako zajímavost uvádějí, že gamepad, který obdrželi vývojáři, je celý pruhovaný, přičemž každý je trochu jiný, aby zřejmě bylo možné zjistit, odkud by případně unikly fotky, jako se tomu tak stalo u Dualshocku 4 před oznámením konzole Playstation 4.

Microsoft podle posledních informací plánoval oznámení nového Xboxu na tento měsíc, ale nakonec zřejmě dojde odhalení až v květnu, těsně před E3.

Převzato z: konzolista.cz

Epic Games: PS4 je jako skvělý herní počítač

Playstation 3 [anthraxCZ 03.04.13 09:23] Komentáře [0]

Xbox 360Herní vývojáři si zatím konzoli Playstation 4 hodně pochvalují. Konzoli chválí i studio Epic Games, které ji bude podporovat svým moderním Unreal 4 Enginem. Ukázky z něj jste jistě viděli. Nyní se o konzoli rozpovídal Mark Rein, který PS 4 přirovnal k perfektnímu hernímu PC. Svá slova odůvodňuje tím, že má konzole nejen vysoký výkon, který bude dostačovat pro většinu her v následujících letech, ale také pohodlné uživatelské prostředí s řadou komunitních možností.

„Nesmíme zapomenout, že konzole má 16x více paměti jak Playstation 3. S tímto můžeme dělat opravdu šílené věci,“ řekl Mark Rein. „Vždy jsem říkal, že next-gen konzole nebudou jen o hrubém výkonu, ale i o službách a jednoduché obsluze,“ dodal.

Převzato z: konzolista.cz

Spekulace: Project Titan od Blizzardu vyjde na konzole

Xbox 360Playstation 3 [anthraxCZ 03.04.13 07:17] Komentáře [0]

Xbox 360World of Warcraft je pořád nejúspěšnější MMO RPG hrou, ale už delší dobu víme, že v Blizzardu připravují další obrovské MMOčko postavené na úplně nové značce, které má pracovní název Project Titan. Dnes se objevilo několik zajímavých spekulací, které je ovšem nutné brát s jistou rezervou. Pro nás nejdůležitější informací je, že hra je podle všeho vytvářena na úplně novém enginu zhruba 150 členným týmem, přičemž zamíří na PC, ale i na next-gen konzole.

Co se týče samotné hry, tak ta nás vtáhne do nejrůznějších historických mýtů, navštívíme třeba starověké Řecko nebo Řím, dokonce nemá chybět ani doba Vikinků. Zajímavě zní i cestování v čase. Poprvé má být toto nové MMOčko prezentováno během BlizzConu, který se má uskutečnit letos v listopadu. Do té doby zřejmě můžeme zapomenout na konkrétní informace. Spekulací se ale jistě objeví dost.

Převzato z: konzolista.cz

Day Z pravděpodobně vyjde i na PS4 a Xbox 720

Xbox 360Playstation 3 [anthraxCZ 02.04.13 19:35] Komentáře [0]

Xbox 360Nedávno jsme vás informovali, že se Alpha verze DayZ Standalon dočkáme nejdříve v červnu letošního roku. Po této zprávě se mnozí hráči začali ještě vehementněji pídit po tom, zda se DayZ dočkáme také na konzolích. Nakonec se své odpovědi dočkali, Dean Hall totiž v rozhovoru pro The Escapist řekl, že DayZ by mohlo vyjít na konzole za předpokladu, že vydání PC verze nebude katastrofa. Jinými slovy, pokud se samotné DayZ bude PC hráčům líbit a zakoupí dostatečně kusů, pak by se eventuálně mohly objevit i konzolové verze.

"Pokud PC verze nedopadne katastrofou, pak mohu říci, že konzolové porty jsou téměř jisté," nechal se Dean Hall slyšet pro The Escapist. Hall v rozhovoru rovněž prozradil, že mluvil se Sony o uvedení hry pro PlayStation 4. "Zdá se, že jde o druh hry, který Sony zajímá. Setkal jsem se se Sony a očividně mají zájem." PS4 by dávalo i smysl, Dean totiž pro DayZ počítá s pravidelnými opravnými balíčky a aktualizacemi, což by u next-gen konzole Sony nemusel být problém.

Připomeňme, že již v září loňského roku se Jan Kunt z Bohemia Interactive v interview s Videogamer.com nechal slyšet, že by byli pravděpodobně hloupý, kdyby se nepokusili uspět s DayZ na konzolích, když Minecraft na Xbox Live Arcade zaznamenal takový úspěch (přes 4,5 milionů prodaných kopií).

Převzato ze: zing.cz

Konečně odhalen box art ke Grand Theft Auto V

Xbox 360Playstation 3 [anthraxCZ 02.04.13 19:33] Komentáře [0]

Xbox 360Jen málo herních titulů se může pochlubit tím, že jejich fanoušci s netrpělivostí očekávají odhalení každé menší informace. Pátý díl herní série Grand Theft Auto V od Rockstar Games se ale takovou popularitou může pochlubit. Rockstar Games totiž odhalili box art pětky. A co na něj říct? Snad jedině že se nese opět ve stejném stylu.

Obrázek krabičky naleznete uvnitř této novinky.

Zdroj: vlastní

EA: Je předčasné mluvit o konci herních konzolí

Xbox 360Playstation 3 [anthraxCZ 02.04.13 19:27] Komentáře [0]

Xbox 360V posledních letech čím dál více slýcháme, jak se blíží ke konci klasické konzolové hraní. Konzole mají postupně podle různých předpovědí vytlačit chytré telefony nebo tablety. Tuto teorii ale rozhodně nesdílí Peter Moore z EA, který věří, že konzole tu s námi budou ještě hodně dlouho. „Konzole jsou stále hlavní součástí našeho podnikání.

Mluvit o zániku herních konzolí je hodně předčasné. Stále máme tisíce zaměstnanců, kteří pracují na hrách pro současné konzole Playstation 3 a Xbox 360, rovněž máme spoustu lidí, kteří se zaměřují na next-gen konzole. Lidé stále chtějí klasické hry. Chtějí sedět doma v obývacím pokoji před svojí HD televizí, a hrát pohlcující hry, jakou bude třeba Battlefield 4,“ řekl Peter Moore, který by se podle všeho mohl brzy stát novým šéfem EA.

Z tohoto postu nedávno odstoupil John Riccitiello.

Převzato z: konzolista.cz

Thief 4 v prvním tajemném a stylovém traileru

Xbox 360Playstation 3 [anthraxCZ 02.04.13 11:23] Komentáře [0]

Xbox 360Vývojáři ze studia Eidos Montreal na dnešek slíbili první trailer na svoji nedávno oznámenou hru Thief, která vyjde v příštím roce na Playstation 4 a nový Xbox. Pár hodin před oficiálním vydáním unikl trailer na internet, takže už nebylo nutné čekat a trailer byl vydán oficiálně. Trailer zachycuje hlavního hrdinu Garretta, který se vydá na jednu z mnohých zlodějských misí, je také ukázána část městečka jednoduše nazvaného City.

Na trailer se určitě podívejte, naleznete ho níže. Do komentářů pod novinku nám určitě napište, jak se vám trailer líbí.

Převzato z: konzolista.cz

Spekulace: Battlefield 4 již na konci letošního října?

Xbox 360Playstation 3 [anthraxCZ 01.04.13 10:28] Komentáře [0]

Xbox 360Když EA oznámila akční hru Battlefield 4, zmínila, že ji vydá letos na podzim pro PC, Playstation 3 a Xbox 360. Přesné datum vydání stanoveno nebylo, ale nyní se objevil popis na oficiální stránce Xboxu 360, ve které je uvedeno 29. října, jak si můžete všimnout na obrázku uvnitř této novinky. Datum vydání dává rozhodně smysl, protože jednak připadá na úterý, tedy den, ve který vychází většina her.

A rovněž bude chtít EA vydat Battlefield 4 dříve, jak konkurence Call of Duty, kterému vždy patří listopad.

Převzato z: konzolista.cz

Uživatelská sekce

Přezdívka:
Heslo:

Jsme na Facebooku!

Shoutbox

Přezdívka:
5 + 5 =
Lenka 03.11.14 v 12:59

Prosím, neví někdo, jestli existuje na x box 360 něco na způsob roller tycoonu? Pokud ano, jak se to jmenuje? Nemohu nic najít :( Děkuji za odpověď :)

miky 05.08.14 v 15:43

Kokos: ty jsi dobrý dementi. Jdi hrát knacka a drž pysk.

Kokos 30.07.13 v 04:47

shitbox je největší sračka na světě

anthraxCZ 15.01.13 v 10:05

Výsledek poslední ankety: Budete kupovat Wii U? Ano (1), Ne (10), Mám předobjednáno (4), Ještě nevím (1) - pro konzoli Wii U tak ne příliš pozitivní výhledy :) Hlasujte v nové anketě!

"> 13.11.12 v 12:37

">

anthraxCZ 04.11.12 v 12:51

Máme tady novou anketku - hlasujte! Předchozí dopadla dobře pro mě: většina hlasu byla pro to, že změna Gamezinu prospěla. Děkuji!

anthraxCZ 02.11.12 v 09:00

taky si myslím, že to tak bude - e3 2013 přinese jejich představení a o vánocích už budeme moct hrát :) aspon v to doufám :)

Cottager 01.11.12 v 16:13

Představení PS4 možná ta E3ka, ale ven půjde tak za rok před vánocema..

Wii U 31.10.12 v 17:04

Ahoj, jsem si puvodne myslel ze tvuj web je obdoba zingu ci eurogameru, proste multiweb a ted koukam ze v posledni dobe je to spise takovy Wii U web:) Mas to tu jinak moc pekne i vzhled vypada jako profi weby, skoda te navstevnosti. Kdyz se podivam dole na strankovani tak historii mas dost slusnou az k r.2010 ze?

anthraxCZ 24.10.12 v 18:23

ahoj, no hezký, ale je to spíš takovej blogísek :)

Poslední komentáře

02.01.14 v 18:23 od mik Komentář

21.04.13 v 15:51 od Mario Komentář

12.04.13 v 22:00 od ondřej Komentář

15.03.13 v 11:29 od Michal Komentář

04.02.13 v 14:14 od anthraxCZ Komentář

02.02.13 v 16:33 od Honza Komentář

18.01.13 v 15:53 od anthraxCZ Komentář

18.01.13 v 13:44 od Honza Komentář

07.01.13 v 17:37 od OGLoc Komentář

07.01.13 v 10:40 od anthraxCZ Komentář

06.01.13 v 22:32 od OGLoc Komentář

26.12.12 v 12:56 od CruzeRock Komentář

23.12.12 v 15:26 od anthraxCZ Komentář

22.12.12 v 02:11 od Martin Komentář

20.12.12 v 09:05 od anthraxCZ Komentář

Anketa

BlueBoard.cz

Reklama

reklama

Spolupracujeme

ikonka ikonka

ikonka counterstrikego.cz

ikonka

„Mít rád lidi a milovat lidi to je celé tajemství a snad jediný recept na štěstí.“ Jan Werich