Nejnovější článek na našem portálu

Oficiálně: představujeme Xbox One

[článek - anthraxCZ] Xbox 360

Konzolista.cz píše: Microsoft dnes představil svoji novou herní konzoli Xbox One, která bude dostupná letos na podzim po celém světě, tedy i u nás v Evropě. Podrobnosti o ceně, případně verzích, v jakých se bude prodávat, se dozvíme později, pravděpodobně až se bude blížit termín vydání...

Battlefield 4 nebude podporovat cross-gen hraní

Xbox 360Playstation 3 [anthraxCZ 25.07.13 15:31] Komentáře [0]

Xbox 360Včera jsme vás informovali, že pokud si nejprve koupíte fotbalovou hru FIFA 14 na současné konzole, budete si moci svůj postup přenést do next-gen verze, která vyjde letos v listopadu. Tuto funkci bohužel nebude mít akční hra Battlefield 4 od studia DICE, takže v multiplayeru budete muset začít pěkně od začátku.

To je určitě zklamáním, na druhou stranu, Battlefield 4 by měl vyjít zároveň na současné i next-gen konzole, nejhůře se vydání bude lišit v několika dnech, takže se nepředpokládá, že by během třeba dvou týdnů hráč koupil hru dvakrát. Co na tuto informaci říkáte? Vadí vám nepřítomnost cross-gen podpory?

Převzato z: konzolista.cz

13 minut z hraní Assassins Creed IV: Black Flag

Xbox 360Playstation 3 [anthraxCZ 24.07.13 21:09] Komentáře [0]

Xbox 360Ubisoft zveřejnil zbrusu nové záběry z hraní očekávaného pokračování Assassins Creed série, jehož čtvrté plnohodnotné pokračování ponese podtitul Black Flags. Zing dále dodává: záběry mají překvapivě 13 minut, provede vás jím sám ředitel vývoje a těšit se můžete na tunu zajímavých záběrů.

Black Flags dorazí na nové konzole koncem roku. Video naleznete uvnitř této novinky.

Zdroj: zing.cz

Ukázky z uživatelského rozhraní Playstation 4

Playstation 3 [anthraxCZ 24.07.13 21:04] Komentáře [0]

Xbox 360Bližší pohľad na Playstation 4 menu, ktoré bude tentoraz viac v štýle feedu na facebooku alebo google plus. K tomu na mobiloch dostanete jednoduchší výpis PSN. Dodatek z redakce Gamezinu: rozdělení položek daleko více připomíná to, které nyní používá Xbox 360, ponechává si však svůj specifický modrý Sony styl.

Obrázky naleznete uvnitř této novinky.

Zdroj: sector.sk

Microsoft ohlašuje podporu indie vydavatelů a vývojářů

Xbox 360 [anthraxCZ 24.07.13 20:59] Komentáře [0]

Xbox 360Určitě jste si všimli, že Sony na E3 oznámila pro konzoli Playstation 4 spoustu menších indie her jako Transistor (Supergiant Games), Outlast (Red Barrells), Octodad (Young Horses), Secret Ponchos (Switchblade Monkeys), Galak-Z: The Dimensional (17bit Games), Abes Oddysee: New n Tasty (Oddworld Inhabitants) nebo Dont Starve (Klei Entertainment). To Microsoft se musel spolehnout jen na indie hry, které sám vydává, protože všichni ostatní vývojáři mu dali košem a šli dělat hry ke konkurenci.

Bylo hned jasné, že s tímto bude muset něco dělat, zvláště po velké kritice přímo z řad vývojářů. Dnes Microsoft podle očekávání oznámil, že na Xbox One bude fungovat pro vývojáře Indie Self-Publishing program, takže si hru budou moci na Xbox LIVE vydat sami, i si stanovit datum vydání případně cenu, doposud něco naprosto nemyslitelného. Navíc už nebude probíhat tak přísný schvalovací proces, hry bude Microsoft po vzoru iTunes testovat jen několik dnů.

To je jistě dobrá zpráva pro všechny vývojáře, ale i hráče, kteří uvažují o nákupu konzole Xbox One. Jak na tuto zprávu zareagují vývojáři se dozvíme v následujících týdnech.

Převzato z: konzolista.cz

Fifa 14 Ultimate Team bude mít podporu cross-gen

Xbox 360Playstation 3 [anthraxCZ 24.07.13 20:57] Komentáře [0]

Xbox 360Fotbalová hra FIFA 14 vyjde letos v září na současné konzole Playstation 3 a Xbox 360, přičemž o dva měsíce později se dostane i na next-gen konzole Playstation 4 a Xbox One. EA dnes oznámila, že pokud si koupíte nejprve hru na současné konzole, a později přejdete na next-gen verzi, nepřijdete o svá data z režimu Ultimate Team. Data budete moci přenést na novou konzoli, takže se přenesou ligy, zápasy, turnaje či FIFA body (ty půjde přenést jen jednou).

Vše se váže na váš účet, takže nebudete muset začínat úplně znovu, což je rozhodně dobrá zpráva pro všechny fanoušky. Uvnitř novinky se můžete podívat, jak sdílení bude probíhat.

Převzato z: konzolista.cz

Přesné datum vydání bude známé koncem léta

Xbox 360 [anthraxCZ 24.07.13 20:55] Komentáře [0]

Xbox 360Microsoft během své tiskové konference na E3 řekl, že jeho next-gen konzole Xbox One vyjde v listopadu letošního roku, přičemž mezi exkluzivními launch hrami má být Dead Rising 3, Forza Motorsport 5 a Ryse: Son of Rome. Přesné datum vydání zatím nevíme, ale podle nejnovějších informací ho budeme vědět koncem léta.

Microsoft si tak podle všeho schovává oznámení na letošní GamesCom, na kterém bude mít po několika letech tiskovou konferenci, jak potvrdil v předchozích týdnech. Více než samotné datum vydání nás v tuto chvíli samozřejmě zajímá, kdy se dočkáme my. V prvních plánech Česká republika nebyla, ale kdo ví, jestli se po zrušení kontroverzní DRM ochrany do nich nedostaneme.

Převzato z: konzolista.cz

Codemasters pracují na next-gen závodní hře

Xbox 360Playstation 3 [anthraxCZ 23.07.13 16:04] Komentáře [0]

Xbox 360Nedávno oznámená závodní hra F1 2013 se v tomto roce na next-gen konzole Playstation 4 a Xbox One nedostane, což je pro některé fanoušky určitě zklamáním. Jak ovšem dnes odhalil Carl Middleton na svém LinkedIn profilu, který se staral o návrh prostředí ve hrách F1 Race Stars, F1 2011 a F1 2012, Codemasters připravuje doposud neoznámenou závodní hru, která vyjde v příštím roce právě na nové konzole.

Pravděpodobné je, že touto hrou bude F1 2014, ale samozřejmě možností jsou i nové díly populárních sérií DIRT nebo GRID. Každopádně Codemasters na next-gen hrách pracuje, no a snad se více podobností dozvíme v brzké době.

Převzato z: konzolista.cz

Lego Movie Videogame v prvním trailer

Xbox 360Playstation 3 [anthraxCZ 23.07.13 16:03] Komentáře [0]

Xbox 360V minulém týdnu byla oznámena hra The LEGO Movie Videogame podle chystaného filmu, na níž pracují vývojáři z osvědčeného studia TT Games. Během oznámení jsme se dočkali jen několika obrázků, ale protože hra byla prezentována na proběhnutém Comic Conu, kde bylo možné si ji dokonce zahrát, objevují se z ní první záběry, o které vás nemůžeme ochudit. Pokud se na hru těšíte, můžete se na hned dvě videa podívat níže v novince.

Jakmile se samozřejmě dozvíme více informací, dáme vědět. The LEGO Movie Videogame vyjde na všechny možné platformy, tedy Playstation 3, Playstation 4, Playstation Vita, Xbox 360, Xbox One, Nintendo Wii U a Nintendo 3DS.

Převzato z: konzolista.cz

Grand Theft Auto V v prvním gameplay videu

Xbox 360Playstation 3 [anthraxCZ 10.07.13 11:08] Komentáře [0]

Xbox 360ockstar Games nám doposud ze svého připravovaného mega hitu Grand Theft Auto 5 ukázal jen několik trailerů se záběry z filmečků, případně několik obrázků, ale ty pravé gameplay záběry stále chyběly. Několik herních novinářů mohlo hru vidět v předchozích týdnech v pohybu, přičemž nešetřili chválou, takže zvědavost ještě více stoupla.

Nyní i my konečně máme možnost nahlédnout na dost možná nejočekávanější hru letošního roku, protože bylo vydáno po letech čekání první gameplay video, na které se rozhodně podívejte níže v novince. Grand Theft Auto 5 vyjde pro konzole Playstation 3 a Xbox 360 už v polovině září.

Převzato z: konzolista.cz

Na odezvě záleží: Microsoft ruší DRM a povoluje bazar

Xbox 360 [anthraxCZ 20.06.13 08:21] Komentáře [0]

Xbox 360Microsoft práve oficiálne zrušil DRM bazár a aj nutné internetové pripojenie pre Xbox One. Reagoval tak na odozvu hráčov. Kompletne to rozpísal na svojej stránke. Znamená to krok späť a návrat k starému systému na Xbox360 a teda:

- Na Xbox One sa už nebudete musieť každých 24 hodín pripájať online, bude to nutné len raz pri úvodnej inštalácii konzoly. Všetky offline hry budete môcť hrať offline ako dlho budete chcieť. Zároveň však musíte mať pri hraní disk v mechanike konzoly.

- Môžete predávať, kupovať, vymieňať si hry tak ako doteraz na Xbox360 . Znamená to ale aj to, že digitálne kópie nebudú sharovateľné medzi priateľmi.

- Nebudú žiadne regionálne obmedzenia

Toto obmedzí aj niektoré už ohlásené funkcie, ale pre nás na Slovensku to je pozitívna správa a teda konzolu si budeme môcť hneď po vydaní spustiť aj u nás a hrať bez obmedzení. Krajiny pre launch sa zatiaľ oficiálne nerozšírili, ale ak by aj nie, tak šedý dovoz bude fungovať.

Převzato ze: sector.sk

Spekulace: Xbox One hry i bez internetu?

Xbox 360 [anthraxCZ 16.06.13 21:40] Komentáře [0]

Xbox 360Xbox One vyžaduje internetové kontrolování každých 24 hodin, aby bylo možné hrát hry. Budoucí majitelé se proto ptají, co bude jednoho dne, až konzole Xbox One skončí. Bude možné hrát zakoupené hry? Hrozí snad, že se ze zakoupených placek stanou jen bezcenné tácky pod pivo? Major Nelson se o tomto nyní rozpovídal, přičemž má pro všechny hráče dobrou zprávu.

Až jednoho dne Xbox One skončí, což samozřejmě bude za hodně dlouho, bude možné pořád hrát Xbox One hry, pravděpodobně v offline stavu, protože už nepojedou servery s Xbox LIVE. To je rozhodně dobrá zpráva, otázkou ovšem je, proč když to bude možné jednou, dejme tomu za deset let, proč to není možné hned.

Xbox One: když dostanete ban, přijdete o všechny hry

Xbox 360 [anthraxCZ 15.06.13 18:12] Komentáře [0]

Xbox 360Microsoft má pár týdnů jeden velký problém, kterého využívá maximálně konkurence. Nedokáže mluvit s hráči. Rád ukazuje čísla, ale když dojde na upřímnou řeč k hráčům a svým fanouškům, je v problémech. Problém v komunikaci nyní ukázala i oficiální podpora Xbox LIVE na twitteru. Jeden hráč se zeptal, co bude s hrami, když dojde k banu na konzoli Xbox One. Podpora okamžitě odpověděla, že po zabanování účtu propadnou i licence na všechny hry, které tak už nebude možné hrát.

Když se stejný hráč zeptal, jestli tím pádem už nebude moci hrát své drahé Blu-ray hry, podpora raději už nechtěla odpovědět, aby nepřilila olej do ohně. Na tyhle citlivé otázky ovšem bude muset Microsoft dříve či později odpovědět, protože mlčení nikomu nepomůže. Dobrou zprávou alespoň je fakt, že na Xboxu 360 se banovali jen hráči, kteří hráli nelegální kopie her, případně dělali bordel v multiplayeru. K jiným typům banů docházelo jen výjimečně. Snad to tak bude fungovat i na Xbox One.

Převzato z: konzolista.cz

E3 13: Rainbow Six: Patrios oficiálně na next-gen

Xbox 360Playstation 3 [anthraxCZ 14.06.13 08:49] Komentáře [0]

Xbox 360O Rainbow Six: Patriots jsme se poprvé dozvěděli již v roce 2011, kdy byla hra plánovaná pro PC, PlayStation 3 a Xbox 360. Od té doby ale uplynulo spoustu času a o hře jsme se toho moc nového nedozvěděli. Není divu, že se objevovaly spekulace, které zmiňovaly zrušení vývoje apod. Možná to byl jeden z důvodů k novým informacím. O samotném titulu jsme se ale nic nového nedozvěděli, jediné co víme je, že Rainbow 6: Patriots je nově plánován pro next-gen konzole PlayStation 4 a Xbox One.

Manažer marketingu Ubisoftu Tony Key se pro IGN rozpovídal a řekl, že se jednoduše museli rozhodnout pro jaké platformy Rainbow Six: Patriots udělají, protože se hra trefila na přelom dvou generací. Původně byla koncipovaná pro současný hardware, nakonec se ale vydavatel rozhodl udělat krok zpět a ujistit se, že právě nová týmová akce ze série Rainbox Six bude tou pravou hrou pro next-gen. Rainbow 6: Patriots tak vyjde minimálně pro PS4 a Xbox One. Počítal bych rovněž s PC verzí a snad Ubisoft nezapomene ani na Xbox 360 a PS3.

P5evzato ze: zing.cz

ČR i SR letos bez Xbox One, dovoz není možný

Xbox 360 [anthraxCZ 13.06.13 09:53] Komentáře [0]

Xbox 360Že Xbox One nebude dostupný na českém a slovenském trhu na konci letošního roku, jsme vás už informovali včera. Dnes Microsoft dodal jednu podstatnou informaci pro ty, kteří uvažují o tom, že si konzoli dovezou. Na oficiální stránce je uvedeno, že každá hra bude vyžadovat povinnou aktivaci na Xbox LIVE, a v tom je právě zakopán pes.

Pokud si hru koupíte, musíte si ji zaregistrovat na lokálním Xbox LIVE, bez čehož si ji nezahrajete. No, a protože Xbox LIVE pro Xbox One nebude tento rok u nás ani na Slovensku spuštěn, představuje to pro případný dovoz pořádnou ránu. Kdy se u nás Xbox One začne prodávat, to zatím bohužel nevíme. Český Microsoft jen potvrdil, že to bude někdy v příštím roce. Přesnější informace nedodal.

Převzato z: konzolista.cz

E3 13: Nový trailer na Pro Evolution Soccer 2014

Xbox 360Playstation 3 [anthraxCZ 13.06.13 09:51] Komentáře [0]

Xbox 360Pro Evolution Soccer samozrejme na zozname Konami chýbať nesmie. Vďaka tomu nám dnes naservírovala 2 minútový trailer na nový diel tejto očakávanej futbalovej série doprevádzaný vážnou hudbou. Počas minulotýždňovej Konami pre-E3 show bolo oznámené, ako sa očakávalo, že hra beží na rovnakom engine, ako Metal Gear Solid V, teda Fox engine.

Zatiaľ čo EA posúva svoju FIFU na next-gen, Konami ešte zostáva verné súčasnej generácií a preto hra vychádza v septembri (září) tohto roka pre PS3, Xbox 360 a PSP. Video pod novinkou.

Převzato z: konzolista.cz

E3 13: První záběry na rpg Lords of the Fallen

Xbox 360Playstation 3 [anthraxCZ 12.06.13 17:57] Komentáře [0]

Xbox 360City Interactive na E3 skutočne prekvapuje a nové zábery na Lords of the Fallen dávajú nádej na skutočne kvalitnú RPG. Presnejšie má ísť o hardcore RPG, ktorej vývoj vedie Tomasz Gop bývalý senior producent Witchera 2. Hra bude postavená do fantasy sveta, kde bohovia sklamali ľudstvo a preto sa my v podobe človeka Harkyna vydáme na boj proti nezastaviteľné sile.

Prejdeme celý herný svet, spoznáme tych, ktorí sa stavajú na našu stranu, alebo stoja na strane padlého boha a budeme musieť vykonať niekoľko ťažkých rozhodnutí, ktoré ovplyvnia ako svet, tak aj jeho ľudí a nakoniec zasiahnu aj do nášho príbehu. Hra je v hrateľnej forme na E3, takže informácii ešte budeme počuť viac. Hra vyjde na PC, Xbox One a PS4 budúci rok.

Převzato ze: sector.sk

E3 13: První záběry z opravdového hraní Thief 4

Xbox 360Playstation 3 [anthraxCZ 12.06.13 17:52] Komentáře [0]

Xbox 360Na E3 má velkou premiéru nový Thief, který vyjde v příštím roce na next-gen konzole Playstation 4 a Xbox One. Server IGN měl možnost si tuto velkou novinku studia EIDOS Montreal vyzkoušet, takže mohl hned natočit i s komentářem celkem dlouhé video, na které se můžete podívat níže a vůbec poprvé si tak udělat představu, co nás příští rok bude čekat.

Asi každý musí uznat, že grafika vypadá pěkně, i když se vývojáři rozhodli pro dnes už poněkud starší Unreal 3 engine, ale ono stejně půjde hlavně o hratelnost, která by mohla přinést pořád do stejně vypadajícího žánru velké oživení. Určitě se na video podívejte, naleznete ho níže v novince.

Převzato z: konzolista.cz

E3 13: Úžasné gameplay záběry Infamous: Second Son

Playstation 3 [anthraxCZ 12.06.13 09:04] Komentáře [0]

Xbox 360Sony má pro next-gen konzoli Playstation 4 ve vývoji celou řadu zajímavých her. Mezi rozhodně ty nejvíce očekávané a dost možná i nejhezčí patří akce v otevřeném světě inFAMOUS Second Son od studia Sucker Punch Productions, která vyjde na začátku příštího roku.

Před několika minutami Sony konečně vydala téměř šest minut dlouhé gameplay video, které ukazuje nejen vynikající grafiku, běžící v rozlišení 1080p, ale také zajímavé herní možnosti, spojené se speciálními schopnostmi hlavního hrdiny. Na video se určitě podívejte níže, no a do komentářů nám napište, jak se vám líbí.

Převzato z: konzolista.cz

E3 13: Jack Tretton o možném DRM na PS4

Playstation 3 [anthraxCZ 11.06.13 20:19] Komentáře [0]

Xbox 360V novom E3 interview Jack Trenton zo Sony potvrdil, že o DRM vo svojich PS4 hrách budú rozhodovať samotní vydavatelia a bude záležať na nich čo s hrou budete môcť spraviť, či ju budete môcť predať, presunúť na iné konto alebo požičať.

Trenton hovorí, že vytvorili platformu, a na svoje tituly nebudú obmedzenia aplikovať, ale privítajú na svojej platforme vydavateľov s ich biznis modelmi. Nediktujú, aké biznis modely majú mať, dávajú im len platformu na vydávanie hier. Nebudú DRM metódy ani obmedzovať. Je tak otázkou, zda nakonec DRM nebude vypadat podobně jako na Xbox One?

Převzato ze: sector.sk

E3 13: Sony odhaluje design a cenu Playstation 4

Playstation 3 [anthraxCZ 11.06.13 08:46] Komentáře [0]

Xbox 360Sony si na závěr své tiskové konference nechala největší eso v rukávu. Konzole Playstation 4 bude k dispozici po celé Evropě na konci letošního roku za cenu 399 euro, což je o 100 euro méně jak Xbox One od Microsoftu. Sony navíc oznámila, že konzole Playstation 4 nebude mít DRM ochranu, takže bude možné hrát hry v offline stavu, bez nutnosti připojování na internet.

Rovněž bude možné hry půjčovat kamarádům bez omezení, jak ostatně ukazuje níže video. Jediné, co může vadit, je nutnost mít předplacené Playstation Plus pro online hraní. Sony ovšem oznámila několik dalších výhod, o které se s vámi podělíme v následujících hodinách. Co na toto důležité oznámení říkáte? Videa a obrázky uvnitř novinky.

Převzato z: konzolista.cz

Uživatelská sekce

Přezdívka:
Heslo:

Jsme na Facebooku!

Shoutbox

Přezdívka:
5 + 5 =
Lenka 03.11.14 v 12:59

Prosím, neví někdo, jestli existuje na x box 360 něco na způsob roller tycoonu? Pokud ano, jak se to jmenuje? Nemohu nic najít :( Děkuji za odpověď :)

miky 05.08.14 v 15:43

Kokos: ty jsi dobrý dementi. Jdi hrát knacka a drž pysk.

Kokos 30.07.13 v 04:47

shitbox je největší sračka na světě

anthraxCZ 15.01.13 v 10:05

Výsledek poslední ankety: Budete kupovat Wii U? Ano (1), Ne (10), Mám předobjednáno (4), Ještě nevím (1) - pro konzoli Wii U tak ne příliš pozitivní výhledy :) Hlasujte v nové anketě!

"> 13.11.12 v 12:37

">

anthraxCZ 04.11.12 v 12:51

Máme tady novou anketku - hlasujte! Předchozí dopadla dobře pro mě: většina hlasu byla pro to, že změna Gamezinu prospěla. Děkuji!

anthraxCZ 02.11.12 v 09:00

taky si myslím, že to tak bude - e3 2013 přinese jejich představení a o vánocích už budeme moct hrát :) aspon v to doufám :)

Cottager 01.11.12 v 16:13

Představení PS4 možná ta E3ka, ale ven půjde tak za rok před vánocema..

Wii U 31.10.12 v 17:04

Ahoj, jsem si puvodne myslel ze tvuj web je obdoba zingu ci eurogameru, proste multiweb a ted koukam ze v posledni dobe je to spise takovy Wii U web:) Mas to tu jinak moc pekne i vzhled vypada jako profi weby, skoda te navstevnosti. Kdyz se podivam dole na strankovani tak historii mas dost slusnou az k r.2010 ze?

anthraxCZ 24.10.12 v 18:23

ahoj, no hezký, ale je to spíš takovej blogísek :)

Poslední komentáře

02.01.14 v 18:23 od mik Komentář

21.04.13 v 15:51 od Mario Komentář

12.04.13 v 22:00 od ondřej Komentář

15.03.13 v 11:29 od Michal Komentář

04.02.13 v 14:14 od anthraxCZ Komentář

02.02.13 v 16:33 od Honza Komentář

18.01.13 v 15:53 od anthraxCZ Komentář

18.01.13 v 13:44 od Honza Komentář

07.01.13 v 17:37 od OGLoc Komentář

07.01.13 v 10:40 od anthraxCZ Komentář

06.01.13 v 22:32 od OGLoc Komentář

26.12.12 v 12:56 od CruzeRock Komentář

23.12.12 v 15:26 od anthraxCZ Komentář

22.12.12 v 02:11 od Martin Komentář

20.12.12 v 09:05 od anthraxCZ Komentář

Anketa

BlueBoard.cz

Reklama

reklama

Spolupracujeme

ikonka ikonka

ikonka counterstrikego.cz

ikonka

„Na světě je zavedeno, že spousta hloupých si hraje na chytré. Z chytrých, kterých je na světě nedostatek, jen ti nejchytřejší si hrají na hloupé.“ Jan Werich